Tradiční musherský závod se uskutečnil podevatenácté i přes ztrátu hlavního sponzora

Chybělo málo a tradiční závod psích spřežení v kempu Brodský se podevatenácté neuskutečnil. Organizátoři však napnuli veškeré své síly a závod nakonec díky vlastním prostředkům a příspěvkům od nových sponzorů uskutečnili. Na 90 závodníků se tak mohlo o víkendu 18. a 19. října opět vydat na trať v okolí Červeného Kostelce.

Na startu závodů M. C. Metuje bývá psina Tři, dva, jedna, mush go! Uvolněný dojezd 

Pořadatelé tradičního závodu musherů v okolí Červeného Kostelce letos museli řešit existenční otázky. Spolupráci s nimi totiž ukončil hlavní sponzor Bono, který vyměnil vedení a s ním i svou propagační strategii. Organizátorům v čele s Jaromírem Hanušem tak přibyly nové vrásky na čelech. Ty nakonec pomohla zahladit kombinace vlastních prostředků a prostředků od nových sponzorů.

„Dostali jsme se do velkých problémů. Po loňském ukončení spolupráce s firmou Bono letos ještě nebyl hlavní sponzor příliš připraven, a tak jsme závody mohli uskutečnit díky našetřeným prostředkům a několika sponzorům. Pro další ročníky už však máme rozjednaného nového hlavního sponzora, takže když budeme živí a zdraví, 20. ročník se příští rok uskuteční,“ zrekapituloval letošní situaci hlavní pořadatel Jaromír Hanuš.

I přes sobotní nepřízeň počasí si do kempu Brodský našly cestu desítky lidí Pes – nejlepší přítel člověka Z cesty... 

Na trať dlouhou 5320 m se startem a cílem v kempu Brodský se tak mohlo opět po roce vydat několik desítek závodníků, přesněji 93, a spolu s nimi několik stovek psů, jejichž neúnavný štěkot se ozýval z kempu po celý víkend. S větším či menším zápalem bojovali o umístění ve 12 kategoriích, mj. v sestavách pes + běžec, pes + jezdec na koloběžce, pes + cyklista, 2 až 4 psi + jezdec na vozíku atd. Výsledky najdete na webu M. C. Metuje.

Akce je velmi oblíbená u veřejnosti, a tak i přes nepříliš příznivé počasí především v sobotu dorazilo za víkend do areálu okolo tisícovky diváků, což je číslo pro červenokostelecké závody obvyklé. Pobavit se mohli ve vodnické restauraci, u nějakého ze stánků, ve stanu Hitrádia Magic a malí návštěvníci si mohli zazávodit na koloběžkách či v canicrossu.

„Letošní ročník proběhl nakonec naprosto v poklidu, bez jakéhokoliv maléru, a to i přesto, že ve startovní listině bylo jen o 10 závodníků míň než vloni. Pohodový průběh zajišťovalo okolo 50 pořadatelů, kterým tímto děkuji,“ neopomněl zmínit své pořadatelské kolegy Jaromír Hanuš.

Text i foto: Tomáš Kábrt