Listopadové programy v Knihovně Břetislava Kafky

Expozice ve vstupním prostoru Knihovny Břetislava Kafky

Letošní podzim a část zimy zpestří další výstava dětských prací, tentokrát se bude jednat o Výstavu prací žáků výtvarného oboru ZŠ a ZUŠ Rtyně v Podkrkonoší, které pro návštěvníky Knihovny Břetislava Kafky vybrala paní Věra Včelišová.   

Multifunkční centrum v 3. poschodí - Jaroslav Cita

Vzpomínková výstava u příležitosti nedožitých 90. narozenin významného malíře, ilustrátora, spisovatele, scénáristy a režiséra Jaroslava City je tu pro vás až do konce roku. Výstava je průřezem Citova díla, byla připravena se svolením paní Zdeňky Citové a s pomocí pánů Zdeňka Halíře a Jaroslava Macka. Výstavu si můžete prohlédnout ve výpůjčních hodinách knihovny. Srdečně vás zveme.   

Listopad v oddělení pro děti a mládež

Oddělení pro děti a mládež je otevřeno v úterý od 9 do 17 hodin a v pátek od 12 do 17 hodin.  

Klubáč – úterní podvečerní klub pro děti (začátek v 17 hod.)

 1. listopadu - Klubáč s knihou: „Strom duchů“ (autor: Ray Bradbury) V předvečer „dušiček“ si zkusíme v knihovně navodit tajuplnou, pro někoho možná až děsivou, atmosféru. S knihou mistra hororových povídek se přeneseme do jednoho amerického města, kde právě probíhá halloweenská „koleda“. Možná si stihneme vyrobit i vlastní skleněné lucerničky – skleničky od jogurtů či kompotů si přineste s sebou, barvičky a ostatní materiál bude k dispozici v knihovně.
 2. listopadu - Klubáč s knihou: „Už měkoně vyvádějí“ (autorka: Dagmar Urbánková)
  Máte rádi hádanky? Pokud ano, tenhle Klubáč by se vám mohl hodně líbit. Můžete vyzkoušet i paní knihovnici a zkusit hádanky zadávat sami. Pokusím se vymyslet co nejoriginálnější odměny pro nejbystřejší hlavičky.
 3. listopadu - Klubáč s knihou: „Pohádky“ (autor: Arnošt Goldflam) Pohádky mají rády všechny děti! Existují různé – lidové, moderní autorské i pohádky z různých zemí světa. Všechny mají svá kouzla ale i důvody, proč vznikly... Pro tentokrát jsem vybrala pohádky o nepotřebných věcech a lidech. Budou nás inspirovat k následné tvorbě.
 4. listopadu - Klubáč s knihou: „Jakub a hvězdy“ (autorka: Renáta Fučíková) Baví vás občas mrknout na noční nebe plné hvězd? Víte, v jakém znamení zvěrokruhu jste se narodily? Přiblížíme si knihu skvělé ilustrátorky Renáty Fučíkové a vyrobíme si vlastní obraz na dřevěné podložce. K jeho výrobě použijeme dřevo, hřebíky, akrylové barvy a bílé nitě.
 5. listopadu - Klubáč s knihou: „Povídačky pro moje slunce“ (autor: Jiří Stránský)
  Máte rádi čas, kdy městem chodí Mikuláš s čerty a anděly? Myslíte si, že víte, jak to s nimi doopravdy je?... Tenhle Klubáč věnujeme čtení z nádherné knížky Jiřího Stránského... Kdy jindy číst, než za dlouhých zimních večerů! 

Přijďte všichni, koho zvolená témata zaujmou, byť byste byli v Klubáči poprvé.

A nezapomeňte, že i Albert Einstein byl přesvědčen, že důležitější než vědění je fantazie! 

Den pro dětskou knihu s českým nakladatelstvím Baobab

Ve dnech 29. listopadu a 2. prosince 2016 se v rámci půjčovní doby dětského oddělení uskuteční prodej knih z produkce nakladatelství Baobab, které se zaměřuje na původní českou literaturu, ilustrovanou mimořádnými českými výtvarníky. Přijďte do knihovny pro krásný a hodnotný dárek pro vaše děti. Ve výběru knih jsou zastoupeny jak knížky pro nejmenší děti, tak především literatura pro děti I. stupně ZŠ. Knihy z nakladatelství Baobab se pravidelně umísťují mezi oceněnými tituly v rámci českých výročních cen (Zlatá stuha, Magnesia litera, Nejkrásnější knihy dětem etc.) a zaznamenaly úspěch i na mezinárodním poli. Domluvena je sleva 20% oproti cenám na knižním trhu. Těšíme se na Vaši návštěvu. 

Čteme spolu

nový projekt Knihovny Břetislava Kafky Červený Kostelec pro děti a prarodiče, kterým podporujeme společné čtení v rodině.

Přijďte do knihovny se svým vnoučetem – nebo – přijďte do knihovny se svou babičkou a dědečkem! Za společnou návštěvu získáte v oddělení pro děti a mládež speciální průkazku, za pět společných návštěv malý dárek a možnost zúčastnit se společného Hravého odpoledne v červnu 2017. Akce končí 31. dubna 2017. 

Albert – Albi:

Klub vědomostních her pro děti i dospělé – v listopadu se bude hrát ve čtvrtek 10. a 24., vždy v 16 hodin. 

Některé vědomostní hry od firmy ALBI je možno hrát v knihovně, a to v rámci půjčovní doby oddělení pro mládež, případně je možno zapůjčit si je domů pro rodinná vědomostní klání.

Klub Pohoda

každé pondělí od 16 do 18 hodin – probíhá již 10. ročník. Klub je otevřený všem, kdo se chtějí zábavným způsobem něco dovědět!  (Upozorňujeme členy klubu i veřejnost, že na některých nákladnějších programech bude vybíráno vstupné.)

 1. listopadu – Pohodové besedování na vlastní téma, které se zrodí až na místě – jistě bude inspirativní a přínosné. 
 1. listopadu – Jaké je to být vnučkou známé osobnosti – beseda s paní Marcelou Labíkovou o dětství a tajemném dědečkovi. 
 1. listopadu – Skvosty jižních Čech – film a beseda s panem Zdeňkem Nývltem
 1. listopadu – Santiago de Volary aneb Má cesta smyslná. O své zážitky, postřehy, historky a amatérské fotografie z letního putování českou krajinou se s vámi podělí paní Marcela Krčálová.

 

Informace o dalších programech v knihovně:

Srdečně zveme na besedu se známým a v současné době velmi populárním spisovatelem, historikem a novinářem,

Vlastimilem Vondruškou

nazvanou

Oldřich z Chlumu

Multifunkční centrum Knihovny Břetislava Kafky Červený Kostelec,středa 2. listopadu 2016 – začátek v 17 hodin – vstupné 100,- Kč, (předprodej vstupenek v odd. pro dospělé čtenáře Knihovny Břetislava Kafky)

 

Program pro klienty pečovatelského domu U Jakuba

Knihovna Břetislava Kafky Červený připravila v rámci vzpomínkové výstavy k nedožitým 90. narozeninám Jaroslava City program o jeho životě a díle pro klienty pečovatelského domu. Program se uskuteční ve středu 9. listopadu v 9.30 hod. v multifunkčním centru ve 3. poschodí knihovny.

Půjčování knih v pečovatelském domě U Jakubav úterý 1. listopadu 2016 od 9 do 10 hodin.

                                                                         

Informace pro čtenáře:

 • Čtenáři, kteří by rádi vlastnili některou z knih Břetislava Kafky z nakladatelství Poznání Olomouc, ji mohou zakoupit v Knihovně Břetislava Kafky Červený Kostelec.

Pobočka Knihovny Břetislava Kafky ve Stolíně nabízí služby čtenářům vždy v pátek od 15 do 16 hodin. Je možné zajistit knihy z fondu červenokostelecké knihovny i knihy formou meziknihovní výpůjční služby jak pro studenty, tak pro dospělé čtenáře. K dispozici je i půjčování časopisů po dohodě s novou knihovnicí paní Janou Androníkovou.