Červenokostelecký zpravodaj 7-8/2019 – co se nevešlo

SPORT

Extrémní sporty

Excalibur race Mladé Buky

V lyžařském areálu Mládé Buky  se v sobotu 25.5.2019 konaly dva závody seriálu Excalibur race.

Dopoledne se běžel závod Hell na 10 km s 32 překážkami a odpoledne se běžel závod Sky na 6 km s 23 překážkami.

Dopolední závod Hell se konal v rámci českého poháru OCR. Proto se zde objevila řada významných závodníku ze špičky českého poháru.

Na závodě byla celá řada nových překážek, především poskládaná z dřevěných kůlů. Mnohé z nich byly nízké a ty se musely překonávat ručkováním ze spodu, takže se závodník musel doslova přilepit ke kůlu, aby se nedotkl země a nebyl penalizován. Kromě ručkování a tahání břemen, nechybělo ani plazení se v Úpě pod ostnatým drátem a brodění v proudu, který byl po vydatném dešti velmi silný.

Na start se postavilo na 100 závodníků. Já jsem celkově skončil na 14 místě a ve své kategorii na pozici bramborové. Tohoto závodu se také zúčastnily v kategorii dvojic další dva „Kostelečáci“, a to Milan Kozák a Tomáš Kábrt, kteří si doběhli pro stříbrnou medaili.

Odpoledne se běžel závod Sky na 6 km. Je pravda, že jsem ještě nikdy neběžel dva závody v jeden den. Takže jsem nevěděl, co to se mnou udělá. Protože jsem oba závody dupal a snažil se ze všech sil o dobrý výkon, bylo to na mých nohou znát. Namáhavý terén a neustálé běhání do kopců se projevilo ke konci závodu křečí v nohou, ale nakonec jsem to přeci jen ustál.

Závodu se zúčastnilo na 150 závodníků. Já jsem celkově skončil na 6 místě a ve své kategorii jsem skončil na 1 místě.

Děkuji za podporu městu Červený Kostelec, Fitnes centrum Diblíková a firmám Mastr, Josi a Cestuj na kole.