Charita Červený Kostelec hledá podporu na šití roušek

Podpořte prosím šití roušek

 Oblastní charita Červený Kostelec se obrací na všechny, kdo jsou ochotni se zapojit či podpořit tvorbu látkových roušek pro potřebné. Po celé České republice se již projevilo nasazení bezpočtu dobrovolníků, roušky však nadále jsou a budou zapotřebí i v následujících týdnech. Oceníme proto jakoukoliv formu pomoci.

Jak je možné pomoci?

Darováním ušitých roušek.

Jestliže sami šijete roušky a máte možnost je věnovat, rádi přijmeme jakékoliv množství látkových roušek pro vícenásobné použití.

Pokud byste rádi šili, ale potýkáte se s nedostatkem látky, jsme schopni vám materiál dodat.

Darováním textilního materiálu

V současné chvíli pro nás již roušky šijí dobrovolníci, ne všichni však mají vlastní materiál. Pokud nám věnujete látku, nastříháme ji na potřebné rozměry a poskytneme našim dobrovolníkům.

Finančním příspěvkem

Kromě darovaného materiálu látky pro dobrovolníky kupujeme. Pokud nemáte možnost sami šít či darovat látky, ale přesto byste tuto činnost chtěli podpořit, můžete tak učinit i prostřednictvím finančního příspěvku. Oblastní charita zřídila pro tento účel transparentní účet určený pro nákup materiálu pro šití roušek a pro ochranné pomůcky a dezinfekční prostředky pro naše zdravotní a sociální služby.

 Během několika dní nás podpořilo různou formou již přes 50 dobrovolníků a podařilo se našít a rozdat více než 1500 roušek. Věříme, že společně se podaří roušek v následujících dnech zajistit co nejvíce.

V případě zájmu pomoci či dotazů se můžete obrátit na naši pracovnici:

Mgr. Ludmila Štěpánová

e-mail: stepanova@hospic.cz

telefon: 607 714 916