KONZUM upravuje prodejní podmínky a otevírací dobu

Prodejna KONZUM informuje své zákazníky

1) PRODÁVÁME
První dobrá zpráva je, že jsme zatím žádnou prodejnu nemuseli z důvodu vzniklé situace ohledně koronaviru trvale uzavřít.  Naši lidé jsou opravdu skvělí a nechtějí  naše zákazníky zklamat. U necelé poloviny prodejen však muselo dojít k přechodné úpravě otevírací doby. Více na:
http://www.konzumuo.cz/seznam-prodejen/upravy_prov_doby/

2)  OCHRANNÉ PROSTŘEDKY
Dnes nebo nejpozději zítra dopoledne budeme mít vybaveny všechny pracovníky prodejen firemními ochrannými rouškami a osobními hygienickými gely. Ještě jednou moc děkujeme všem, kteří jste nám to pomohli hned od pondělí řešit náhradním způsobem z vaší strany. Bez vás bychom to nezvládli. Všechny roušky,  které budeme nadále od vás nebo dobrovolníků dostávat a nebudeme již potřebovat, nabídneme zdarma veřejnosti.

3)  VYHRAZENÉ HODINY PRO SENIORY
Od zítřka 19.3. vstupuje v platnost nařízení vlády, že ve všech prodejnách potravin (pokud je otevřeno) mohou mezi 10,00 - 12,00 hod. nakupovat pouze osoby starší 65 let.  Toto opatření vítáme i když si myslíme, že hodiny nebyly vybrány zrovna nejvhodněji, protože většina seniorů chodí nakupovat hned ráno. V KONZUMu to samozřejmě budeme dodržovat, jen jsem vás chtěl poprosit, zda by nebylo možné ze strany obce alespoň zítra a v pátek zajistit v těchto 2 hodinách přítomnost někoho před prodejnou, kdo by eliminoval případné konfliktní situace. Zároveň totiž vstoupila v platnost povinnost pohybu na veřejnosti pouze s rouškou nebo jinak zahaleným obličejem a právě senioři to často nedodržují. V tom případě by bylo možné, máte-li k dispozici roušky, je hned vybavit, případně se s nimi domluvit na zajišťování nákupů do tašek. Obáváme se také konfliktu s mladšími zákazníky, kteří se budou domáhat vstupu.

4) NÁKUP DO TAŠKY PRO SENIORY
Z několika dalších obcí jsme měli dotazy na možnosti nákupu do tašek pro seniory. Zatím k tomu přistupujeme individuálně po dohodě obce s prodejnou, a to většinou tak, že pověřený pracovník obce denně telefonicky shromáždí od zájemců z řad seniorů nákupní seznamy, vytiskne a předá v určitou hodinu na prodejnu. Následně  připravené nákupy vyzvedne a rozveze do domácností. Každý nákup se připraví do jednorázových igelitových tašek (neekologických ale hygienických), které poskytneme zdarma. Ke každému nákupu je vytištěna účtenka. Platba zatím musí probíhat hotově při převzetí. V následujícím období možná vyřešíme i vytvoření telefonní ústředny u nás na centrále a formu platby na fakturu, ale to dnes opravdu neslibuji.

S pozdravem

Miloslav Hlavsa
KONZUM, obchodní družstvo v Ústí nad Orlicí
Tvardkova 1191
562 13 Ústí nad Orlicí
 
tel. 465 553 407