Vysazené květiny se ukázaly v plné kráse. Další výsadba bude pokračovat

Ve čtvrtek 23. 4. 2020 se měla v nově rekonstruovaném malém sálu Divadla J. K. Tyla uskutečnit „Jarní slavnost cibulovin 2020 Červený Kostelec“, kterou ve spolupráci s městem Červený Kostelec připravovala Ing. Irena Konvalinková, jednatelka firmy FLORAVIL s.r.o., Počernická 272/96, Praha. Na této akci se měly prezentovat květinové cibule, které do celého světa dodává holandská firma VERVER EXPORT, dále směsi letniček a trvalek od francouzské firmy CLAUSE TÉZIER a další sortiment firem zabývajících se venkovní zelení.

Pro prezentaci 7 směsí cibulovin od firmy VERVER EXPORT a jedné směsi, kterou sestavil z dodaných cibulí městský zahradník pan Jiří Duroň, a 10 jednodruhových cibulovin byly v prostoru autobusového nádraží díky dodávce substrátu od firmy AGRO CS a.s., Říkov za velice výhodnou cenu připraveny záhony pro jejich výsadbu. V ulici Palackého jsou připraveny záhony pro strojní výsadbu lilií se směsí letniček, která by se měla uskutečnit v náhradním termínu 3. 5. 2020.

Fotografie rozkvetlých cibulovin z autobusového nádraží i výsadeb z předchozích let u sokolovny, divadla, Konzumu a na Tyršově náměstí si mužete prohlédnout níže, ale lepší žážitek je vidět kvetoucí záhony osobně.