Zrekonstruovaná Kafkova vila byla slavnostně otevřena

Oblastní charita Červený Kostelec uspořádala ve čtvrtek 11. června 2020 slavnostní otevření první části centra denních a terénních služeb sv. P. Pia v Červeném Kostelci. Akce byla zahájena slavnostní mší v kostele sv. Jakuba Většího celebrovanou královéhradeckým biskupem Janem Vokálem. Následovalo slavnostní otevření objektu denního stacionáře a zázemí pečovatelské služby a tísňové péče. Akce se zúčastnili zástupci Královéhradeckého kraje, vedení města Červený Kostelec, Diecézní charity Hradec Králové, Biskupství královéhradeckého a firem, které se na projektu podílely. Projekt byl podpořen Evropskou unií v rámci Integrovaného regionálního operačního programu.

Současně se slavnostním otevřením proběhlo také zahájení dalšího projektu, kterým je vybudování druhé části centra. Projekt bude zahrnovat rekonstrukci bývalých atelierů pro vybudování zázemí pro Mobilní hospic Anežky České, stacionář léčby bolesti, ambulanci paliativní péče a další služby. Rekonstrukce bude zahájena v nejbližších dnech. Projekt je podpořen Královéhradeckým krajem.

Na závěr slavnosti vystoupila se svým koncertem Schola Gregoriana Pragensis pod vedením Davida Ebena.

V pátek 12. června si vilu přišli prohlédnout zástupci okolních měst a přišli i potomci Břetislava Kafky, kteří zavzpomínali na časy, kdy ve vile ještě bydleli.

Vilu Břetislava Kafky si bude mít příležitost prohlédnout i veřejnost, a to 23. června 2020 při Dni otevřených dveří.