Senior taxi slouží třetím rokem starším a hendikepovaným občanům města Červený Kostelec

Město Červený Kostelec provozuje od 1. června 2018 službu SENIOR TAXI pro starší a tělesně hendikepované občany. Za období provozu pomohla služba přepravit stovky místních obyvatel a vyřešit jejich problémy s přepravou. I v těchto nelehkých dnech jsme rádi, že můžeme nabídnout tuto pomoc a zajistit i rodinným příslušníkům odvoz pro své nejbližší. Od občanů dostáváme pozitivní zpětnou vazbu a doufáme, že i nadále bude SENIOR TAXI pomáhat lidem, kteří ho potřebují.

V současné době jezdí v rámci služby dvě auta, která již nejsou speciálně označená logem SENIOR TAXI. Odvoz si můžete objednat každý den od 7.00 do 15.00 na telefonním čísle 608 233 886, nebo na čísle 737 504 179. Doporučujeme se objednávat 24 hodin předem.

Nárok na přepravu mají občané bydlící na území Červeného Kostelce starší sedmdesáti let nebo držitelé průkazky ZTP či ZTP/P bez ohledu na věk. Doprava je zajišťována do obchodů, k lékařům, na poštu, na úřad, do knihovny, na hřbitov a na další obdobná místa. Dále je možné využít službu i na cesty do Náchoda, což z počátku nebylo možné. V současné době se platí 20 Kč za cestu na místo určené klientem a dalších 20 Kč za cestu zpět. Bez ohledu zda se jedná o cesty po Kostelci nebo do Náchoda. Na každou cestu je třeba také použít novou jízdenku.

Jestliže máte o službu zájem, musíte se nejdříve zaregistrovat. Registrovat se můžete telefonicky na čísle 491 467 517, návštěvou na sociálním odboru MěÚ Červený Kostelec v úředních dnech, nebo přes email tosovsky@mestock.cz. Zhruba do týdne budou připraveny jízdenky, které si vyzvednete nejlépe osobně, v ojedinělých případech se lze domluvit s někým, kdo vyzvednutí zajistí.

Pokud vás při využití této služby napadne, jakým způsobem by se dala vylepšit nebo zpříjemnit, dejte nám vědět. Budeme rádi za projevení iniciativy, která povede ke zlepšení.


Ing. Michal Tošovský, vedoucí sociálního odboru