Červenokostelecký zpravodaj 9/2022 – co se nevešlo

ROZVRH CVIČENÍ T. J. Sokol Červený Kostelec - září - červen 2023

pondělí pilates 18:15 - 19:15 malá tělocvična 7. 11. 2022
úterý seniorky 14:15 - 15:30 malá tělocvična 6. 9. 2022
středa předškoláci 15:15 - 16:30 velká a malá tělocvična 14. 9. 2022
  ml. žactvo 16:30 - 17:45 velká a malá tělocvična 14. 9. 2022
  st. žactvo 17:45 - 18:45 velká a malá tělocvična 14. 9. 2022
  ženy 19:00 - 20:30 velká tělocvična 21. 9. 2022
středa seniorky 19:00 - 21:00 malá tělocvična 7. 9. 2022

Zájezd do Vídně

Na konci školního roku se žáci naší školy z Červeného Kostelce vypravili na dvoudenní zájezd do hlavního města Rakouska, do Vídně.

Navštívili jsme nejvýznamnější památky, jako je Hofburg, Španělská jezdecká škola, katedrála sv. Štěpána nebo hotel Sacher. Velký úspěch měla návštěva zábavního parku Prater, kde na děti čekalo muzeum voskových figurín Madame Tussauds, projížďka na obřím kole Riesenrad a potom už si každý mohl vybrat atrakce dle vlastního zájmu. Zájezd jsme zakončili návštěvou zámku Schönbrunn a přilehlé zoologické zahrady.

ZŠ V. Hejny

A je to!

„Sláva, Sedmimoří je zachráněno!“, tato slova jsme zakřičeli na konci školního roku. Celý školní rok jsme se plavili 7 moři, snažili se porazit 7 démonů a zachránit 7 ostrovů. Nejúspěšnější piráti získali 3 vzácné aztécké mince - zlatou, stříbrnou a bronzovou. Plavba to vůbec nebyla jednoduchá. Jedinou zbraní, která mohla démony porazit, byla kniha… a tak jsme přečetli spoustu knih a poznali zajímavé osobnosti a příběhy. Děkujeme knihovnicím Hance a Kristině za pomoc s výběrem knihJ.

Na nejtěžší úkol, který nám dal náš pirátský kapitán Adorabl - vybudovat badatelskou zahradu, jsme nebyli sami. Velké poděkování patří šikovným maminkám a pracovitým a silným tatínkům. Bez nich bychom tento nelehký úkol nezvládli. Naši zahradu jsme nazvali Kouzelná zahrada. Jako Robinson Crusoe pěstujeme plodiny a pečujeme o hmyz.

Poděkování patří i místostarostovi města p. Regnerovi a našemu panu řediteli J. Olejákovi.

piráti z 2. třídy ZŠ Horní Kostelec

Na podnět vychovatelek ze školní družiny se sešli policité s dětmi v parku u školní jídelny

Upozornili žáky na nebezpečné situace nejen v dopravě, ale i na letní úrazy, bezpečnost v silničním provozu a jednání s cizími lidmi. Děti pozorně naslouchaly i výklad o sledování chování na novém hřišti a ukázku obranných a donucovacích pomůcek. Za preventivní besedu moc děkujeme!

IW

Dětský pěvecký sbor Červánek a Muzika harmonica zavítali do italského Misana Adriatica a posílají všem přátelům a příznivcům našich souborů srdečné pozdravy od Jadranského moře

Pečlivě se připravujeme na koncert, který budeme mít v Misano Adriatico a samozřejmě připravujeme koncerty pro vás. Tímto děkujeme všem rodičům žáků a městu Červený Kostelec za podporu. Děkujeme doprovodu Petře Smrčkové, Hance Kubinové a Lucii Hanušové za pomoc s detmi na tomto soustředění. Srdečně zdraví Červánek, Muzika harmonica a Eva a Jaroslav Kubečkovi.

Dětský pěvecký sbor Červánek a Muzika harmonica

Vydejte se na zářijové cyklotoulky Kladským pomezím!

Období výletů, toulek a putování s koncem prázdnin rozhodně nekončí. Nezapomeňte, že i v září můžete na svých cestách využívat turistické autobusy s přepravou kol, které vás dovezou na zajímavá místa našeho regionu nebo zpět. 

V provozu jsou 4 linky cyklobusů s vlekem pro přepravu až 38 kol a 1 linka s tzv. „cyklobatohem“ pro přepravu maximálně 6 kol. Všechny jezdí až do konce září vždy o víkendech a o státním svátku.

Ptáte se, jaké cyklovýlety bychom vám doporučili? Projet si můžete například 35 km dlouhý okruh Boženy Němcové, který spojuje malebná místa v okolí Ratibořic, známá z románu Babička. Pokud byste se raději vydali ve šlépějích prvního československého prezidenta, který se svou rodinou trávil dovolenou ve Velkém Dřevíči u Hronova, a poznali i místa na polské straně hranice, doporučujeme vám 36km okruh T. G. Masaryka. Unikátnost Jestřebích hor, které jsou oblastí s bohatou hornickou historií, poznáte na 15 km dlouhé cyklotrase z Úpice do Jívky. Vydat se můžete také údolím řeky Metuje po nenáročné 31km trase, na které potkáte mnoho historických a přírodních krás Kladského pomezí.

Mnohem více informací, tipů na cyklovýlety, přehled cyklotras a jízdní řády cyklobusů najdete na www.kladskepomezi.cz/aktivity/cyklistika.