Voliči v Červeném Kostelci rozhodli o svých zástupcích pro další volební období

Od pátečního odpoledne se i v Červeném Kostelci otevřely volební místnosti a občané mohli volit do sobotního odpoledne zástupce, kteří budou pro další volební období rozhodovat o chodu města. Po sečtení hlasů vyplynulo, že aspoň jeden mandát získala každá zúčastněná strana a volební účast splnila očekávání, jelikož se k volbám dostavilo přesně 46,11 % obyvatel.

Voliči pro tento rok mohli vybírat s celkem šesti stran a uskupení (STAN ČERVENÝ KOSTELEC, SPOLUOBČANÉ, KDU-ČSL, Občanská demokratická strana, Město +, Pro rozvoj města). Z dvacetipěti zastupitelů minulého období jich své křeslo obhájilo šestnáct. Celkem osm křesel získala strana Spoluobčané v čele s panem Tomášem Prouzou s celkovým počtem 20 351 hlasů. Tomáš Prouza se stal také kandidátem s nevyšším počtem hlasů. 6 pozic v zastupitelstvu obsadí strana KDU-ČSL, ve které získal největší počet hlasů pan Jiří Regner. Celkem 5 křesel získala strana Pro rozvoj města v čele s panem Richardem Bergmannem. Zbylá místa obsadí členové stran Město+ (3), STAN Červený Kostelec (2) a Občanská demokratická strana (1).

Volební výsledky najdete zde.
Zvolené zastupitele města najdete zde.

Nyní čekají vítězné strany a hnutí složitá vyjednávání o následných koalicích. Kdo zasedne v křesle starosty, místostarosty a obsadí místa v radě města bude jasné po zasedání zastupitelstva, o jehož termínu vás budeme informovat.