Je normální si pomáhat

Je normální si pomáhat

V souvislosti se současnou ekonomickou krizí, způsobenou především rostoucími cenami energií a s tím spojenou inflací, se řada mladých rodin, samoživitelek a samoživitelů, seniorů i dalších skupin obyvatel ocitá ve velice složitých finančních i životních situacích.

Nově jsou současnou energetickou krizí v našem regionu ohroženi lidé, kteří dosud poměrně robustní sociální systém veřejných institucí naší země nevyužívali a stáli mimo něj. Sociální pomoc přitom řada z nich bude potřebovat jen na překlenutí nejtěžšího období, které možná během několik příštích měsíců vyvrcholí a snad se stane minulostí. V každém případě nyní chceme spoluobčanům, kteří tuto pomoc potřebují, odstranit z cesty z energetické chudoby co nejvíce překážek. Ty mohou být čistě informativní, ale také třeba psychologické.

Proto vedení Královéhradeckého kraje připravilo sadu opatření, která by měla lidem přinést užitečná řešení jejich každodenních starostí spojených s výše uvedenými problémy. Jedním z mnoha kroků krajské samosprávy je srozumitelné komunikační kampaň s názvem Je normální si pomáhat.

Obraťte se na energetickou linku 607 045 689 v pracovní dny od 8:00 do 14:00 hod. Pomoc nabízí sociální pracovníci na obcích a úřady práce. Informace vám poskytnou také knihovny a mateřská centra.

Navštivte i web vládního programu pomoci www.destnikprotidrahote.cz a krajský energoweb energie.kr-kralovehradecky.cz.