Město Červený Kostelec ocenilo významné rodáky

Město Červený Kostelec ocenilo významné rodáky

V sobotu 27. ledna se v místní sokolovně konal v pořadí již 6. ples města Červený Kostelec. Součástí programu bylo také ocenění významných rodáků města.

Ocenění za významný přínos v oblasti kultury

Za významný přínos v oblasti kultury si ocenění letos odnesl fotograf, zakládající redaktor Červenokosteleckého zpravodaje a letitý fotodokumentátor města a života ve městě pan Oldřich Nermuť. Pan nermuť nadále vytvale spolupracu je Vlastivědným spolkem ČK na přípravě série besed s promítáním. Kromě toho můžete aktuálně prohlédnout i jeho fotografie v Knihovně Břetislava Kafky v rámci společné výstavy s Janou Kejzlarovou, která potrvá do 22. února 2024.

Ocenění za významný přínos v oblasti sportu

Město ocenilo rovněž Pétanque klub Stolín v čele s prezidentkou klubu paní Ivetou Hájkovou. Člen klubu PEK Stolín Dan Geisler koncem loňského roku získal bronzovou medaili na MS juniorů v Thajsku, čímž se stal historicky vůbec prvním českým světovým medailistou v tomto sportu. Tím se jeho osobní úspěch a úspěch klubu stal také velice významnou událostí i pro samotné město Červený Kostelec. Samotný klub s téměř třicetiletou historií je jedním z významných průkopníků tohoto sportu v naší republice.