Karel Sedláček

Karel Sedláček

Karel Sedláček, alias „Zlej Kája“ byl oceněn v roce 2019. Narodil se 17. února 1979. Jak říká jeden z šipkařských webů, Karel je „synonymem šipek v České republice“. „Je to borec,“ pokračuje oficiální text, „který neustále přepisuje historii tohoto sportu a přidává nové a nové zářezy na pažbu svých úspěchů.“

Rok 2018 byl tím nejvydařenějším ze všech. V září se Karel Sedláček stal prvním českým hráčem, který si zahrál evropskou tour organizace PDC v nizozemském Maastrichtu. A co víc, nedlouho poté zvítězil ve východoevropské kvalifikaci a v prosinci si zahrál na nejprestižnějším turnaji planety: světovém šipkařském šampionátu organizace PDC v Londýně. Zde bohužel vypadl v prvním kole.

Shrňme však nyní největší úspěchy jeho kariéry, pro lepší přehlednost radši pomocí výčtu. Vyjma těch dvou loňských to tedy byla: Premiérová česká účast na mistrovství světa BDO v anglickém Lakeside. Dvojí reprezentace České republiky na mistrovství světa dvojic organizace PDC v německém Frankfurtu nad Mohanem. První české vítězství na MAJOR turnaji organizace BDO, a to v anglickém Blackpoolu. Vítězství na Czech open v Praze v konkurenci 700 českých i světových hráčů. Čtyři tituly mistra republiky. Pět vítězství v českém poháru v řadě.

A tak bychom mohli pokračovat dále.

Teď je vám již jistě jasné, že na Bohdašíně bydlí člen nejužší šipkařské světové špičky. A velký sympaťák k tomu. Karel Sedláček!