Klubáč

Upozornění:

V souvislosti s pandemií COVID-19 rušíme až do odvolání společné mimoškolní akce dětí. Informace na www.knihovnack.cz a na tel. 491 463 384. Děkujeme za pochopení.

Vstup do oddělení pro mládež s rouškou. Děkujeme. 

Klubáč – úterní klub pro děti - březen 2020

Klubáč – úterní klub pro děti - únor 2020

Klubáč – úterní klub pro děti - leden 2020

Klubáč – úterní klub pro děti - prosinec 2019

3. prosince Klubáč s knihou: „Předvečer svatého Mikuláše“ (autor: Lukáš Csicsely)
Po úspěchu Klubáče se strašidelnými příběhy se pro tentokrát zkusíme společně začíst do textu, který je zprávou o mikulášské noci z pohledu chlapce Petra, který vnímá postavy a děje už ne tolik jako dítě plné strachu z nadpřirozených bytostí obcházejících domácnosti, ale jako průzkumník v dospělém světě. Klasickou mikulášskou nadílku tedy rozhodně nečekejte.

10. prosince Klubáč s knihou: „Čáry máry v kuchyni... od jara až do zimy“ (autorka: Eva Chupíková)
Poslední Klubáč tohoto roku oslavíme vánočním punčem, k jehož výrobě nás bude vybízet dětská malovaná kuchařka paní Evy Chupíkové. Pokud už budete mít doma upečené nějaké cukroví, přineste trochu na ochutnání. Budeme si povídat, číst a pochutnávat. Těším se na vás a přeji úspěšný a klidný nový rok 2020. Hana Nováková

Klubáč – úterní klub pro děti - listopad 2019

Klubáč – úterní klub pro děti - říjen 2019

24. září - Klubáč s knihou: Překlep a Škraloup

(Tomáš Končinský a Barbora Klárová) První Klubáč nového školního roku nás nenechá na pochybách, že čas je i vidět. Prostřednictvím skřítků entropíků se vše na světě mění a stárne... V Klubáči uvidíme, jak knihu Překlep a Škraloup prostřednictvím scénického čtení představily děti z jaroměřského souboru Popcorn (ZUŠ F. A. Šporka pod vedením J. Holasové). Zároveň se zkusíme i my motivovat projektem Čtenář na jevišti.

Klubáč – úterní klub pro děti se v červnu nekoná,

                  děti se ve svém oblíbeném klubu sejdou opět v závěru září 2019. 

 

Klubáč – úterní klub pro děti -  květen 2019, vždy 17 hod.

 

Klubáč – úterní klub pro děti -  duben 2019, vždy 17 hod.

Klubáč – úterní klub pro děti -  březen 2019, vždy 17 hod.

Klubáč – úterní klub pro děti -  únor 2019, vždy 17 hod.

Klubáč – úterní klub pro děti -  leden 2019, vždy 17 hod.

8. ledna Klubáč s knihou: „Devatero pohádek“ (autor: Karel Čapek) Devátého ledna uplyne 129 let od narození pana spisovatele Karla Čapka. Pojďme si ho připomenout prostřednictvím jeho pohádkové tvorby pro děti, která je bytostně spjatá s prostředím Jestřebích hor. Zkusíme si navodit atmosféru vyprávění hronovské babičky Heleny.
15. ledna Klubáč s knihou: „Moudré pohádky vesmírných skřítků“ (autorka: Anna Birke Semeráková) V půli ledna nás potěší v Klubáči svou návštěvou paní Birke Semeráková se svou pohádkovou knihou, v níž se zrcadlí její pohled na svět okolo nás. V rámci setkání s ní máme slíbenou možnost zahrát si na dovezené speciální bubny.

22. ledna Klubáč s knihou: „Bratři v poli“ (autorka: Jana Šrámková) Mimořádná knížka Jany Šrámkové, loni dokonce nominovaná na výroční cenu Magnesia Litera, nám zprostředkuje úskalí přátelství dvou zvířecích kamarádů, hraboše Dageše a sysla Mapíka.
Příběh pak doplníme vyprávěním reálných zvířátek ze záchranné stanice živočichů Plzeň.
29. ledna Klubáč s knihou: „Slyšíš, jak mluví stromy?“ (autor: Peter Wohlleben) Německý lesník Peter Wohlleben, který je známý svými knihami pro dospělé, napsal i jednu pro děti. Má podtitul: Co všechno můžeš objevit v lese? Jejím prostřednictvím chce dětem přiblížit mimořádně spletitý ekosystém, jakým je les. Až si v létě lehnete na paseku v lese, budete kromě vůně mechu a pryskyřice nebo ševelení v korunách stromů schopni vnímat také daleko víc souvislostí.

 

Klubáč – úterní klub pro děti - prosinec 2018, vždy 17 hod.

Klubáč – úterní klub pro děti - listopad 2018, vždy 17 hod.

Klubáč – úterní klub pro děti - říjen 2018, vždy 17 hod.

Klubáč – úterní klub pro děti - září 2018, vždy 17 hod.

Klubáč – úterní  klub pro děti - červen 2018, vždy 17 hod.

 

Klubáč – úterní  klub pro děti - květen 2018, vždy 17 hod.

 

Klubáč – úterní  klub pro děti - duben 2018, vždy 17 hod.

Klubáč – úterní  klub pro děti - březen 2018, vždy 17 hod.

 1. března - Klubáč s knihou: „Máš nadání na hádání“ (autorka: Zuzana Pospíšilová)
  V prvním březnovém týdnu navštíví naši knihovnu paní spisovatelka Zuzana Pospíšilová (*1975). Její návštěva bude dárkem pro kostelecké děti k Březnu – měsíci čtenářů. V tomto Klubáči si proto ukážeme nejrůznější knížky paní Zuzany a spojíme je s chytrými hádankami.

 

 1. března - Klubáč s knihou: „Mikuláš, Ježíšek, pan Vrána a my“ (autor: Miloš Kratochvíl) Jaro už všichni nedočkavě vyhlížíme, že? A co ptáčkové? Starali jste se v zimě, aby měli krmítka plná? Přečteme si krátký text z knížky a pak se dozvíte, čím je nejlépe dokrmovat ptáčky na nejrůznějších krmítcích. Přineste si s sebou, prosím, cokoliv, o čem se domníváte, že by mohlo ptáčkům chutnat.

 

 1. března - Klubáč s knihou: „Kolik váží Matylda?“ (autor: Jiří Holub)
  Na Klubáč před Nocí s Andersenem jsem si pro vás vybrala nesmírně vtipnou knížku o dvou školácích – Hermíně a Kájovi Votrubovi. Tito dva třeťáci jsou nerozluční kamarádi a potřebují vyřešit zapeklitý problém: Kolik váží Matylda? Budeme si společně číst a smát se...

 

 1. března - Klubáč s knihou: „Velikonoční knížka“ (autorka: Tereza Říčanová)
  Poslední březnový Klubáč bude velikonoční. Připomeneme si tradiční zvyky a velikonoční příběh Ježíše. Domů si budeme moci odnést drobnou připomínku nadcházejícího jara.

 

Přijďte všichni, koho zvolená témata zaujmou, byť byste byli v Klubáči poprvé.
A nezapomeňte, že i Albert Einstein byl přesvědčen, že důležitější než vědění je fantazie

 

Klubáč – úterní  klub pro děti - únor 2018, vždy 17 hod.

Klubáč – úterní  klub pro děti - leden 2018, vždy 17 hod.

9. ledna - Klubáč s knihou: „Matějova akrobacie“ (autorka: Rika Taeymansová) V prvním Klubáči po vánočních prázdninách si protáhneme tělíčka s mimořádně zábavným lustrovaným průvodcem akrobatickými cvičeními pro celou rodinu. Přidáme i pár jógových prvků z dětské knížky Jak se zdraví sluníčko.

16. ledna - Klubáč s knihou: „Pikunikku: japonský piknik“ (autorka: Monika Baudyšová)
S pomocí dětských čtenářů ze 2. stupně ZŠ V. Hejny připravíme v knihovně japonský piknik. Nebude chybět vyprávění, promítání a snad i ochutnávka zeleného čaje Matcha. O vlastní zážitky z měsíčního pobytu v této vzdálené zemi se s námi podělí Pavel Tomek.

23. ledna - Klubáč s knihou: „Vyrábíme knihy“ (autorka: Charlotte Stowellová) Jaká je vaše oblíbená knížka? Přineste si ji s sebou do knihovny, pokud možno s původním papírovým přebalem. Navzájem si knihy představíme a pokusíme se k nim vytvořit nové, tedy vaše ilustrace.

30. ledna - Klubáč s knihou: „Jak zvířata spí“ (autorka: Marie Štumpfová) Přemýšleli jste někdy nad tím, jak spí zvířata? Ukážu vám překrásně ilustrovanou dětskou knížku, ze které si budeme v rámci Klubáče číst a hledat souvislost

 

Přijďte všichni, koho zvolená témata zaujmou, byť byste byli v Klubáči poprvé.
A nezapomeňte, že i Albert Einstein byl přesvědčen, že důležitější než vědění je fantazie!

 

Klubáč – úterní  klub pro děti - prosinec 2017, vždy 17 hod.

5. prosince se Klubáč konat nebude, aby vás mohl Mikuláš s čertem navštívit doma. 

12. prosince Klubáč s knihou: „Simpsonovi: Rodinná historie“ (autor: Matt Groening) Poslední Klubáč tohoto roku věnujeme jedné z nejslavnějších smyšlených rodin světa. Američtí Simpsonovi z městečka Springfield nás budou čekat mimo jiné i na několika pracovních listech. Za jejich příkladné vyřešení vás čeká drobný dárek od Barta Simpsona u příležitosti Dne pro dětskou knihu. Těšte se.

Po vánočních prázdninách se uvidíme 9. ledna.

Krásné vánoční svátky vám z dětského oddělení přeje Hana Nováková.

 

Klubáč – úterní  klub pro děti - listopad 2017, vždy 17 hod.

 1. listopadu Klubáč s knihou: „Příručka pro kluky dobrodruhy“ (autor: Michele Lecreux)
  V rámci prvního listopadového Klubáče si přečteme kratičkou australskou legendu o dětech duhového hada a následně si vyrobíme vlastní hrací nebo chcete-li hudební nástroj zvaný dešťová hůl.
 2. listopadu Klubáč s knihou: „Knížka Ferdy Mravence“ (autor: Ondřej Sekora)
  Znáte Ferdu Mravence? Pokud ne, nevadí. Přijďte se s ním seznámit. Ferda je vždy optimisticky naladěný chlapík s červenou puntíkovanou mašlí kolem krku. Je nebojácný, chytrý a vynalézavý, vždy si ví rady... Pokusíme se postarat se o mravenčí kukly v našem knihovnickém mraveništi.
 3. listopadu Klubáč s knihou: „Všeobecný zvířetník“ (autor: Javier Sáez Castán)
  Máte rádi zvířátka? Představíme si neobyčejná stvoření – existující jak v přírodě, tak i pouze na papíře. A nakonec si zkusíme i vlastní tvorbu. Jak by podle vás vypadalo třeba tajemné, vědci ještě neobjevené zvíře z tropického pralesa?
 4. listopadu Klubáč s knihou: „Mikuláš Mikulka“ (autor: Eugen Sopko)
  Na konci listopadu se už přiblížil mikulášský čas. Jestlipak víte, jak je to vlastně s Mikuláši a čerty? Prozradí nám to překrásná knížka o Mikulkovi. Následující týden pak Klubáč nebude, aby vás mohl Mikuláš s čertem navštívit u vás doma. Vyrobíme pro něj proto dárek.

Uvítáme nově příchozí děti – školáky (od šesti let), kteří mají rádi příběhy, vymýšlení, tvoření a chtějí se občas i něco zajímavého dozvědět. Přijďte mezi nás. Klubáč je pro registrované dětské čtenáře zdarma.

Přijďte všichni, koho zvolená témata zaujmou, byť byste byli v Klubáči poprvé.
A nezapomeňte, že i Albert Einstein byl přesvědčen, že důležitější než vědění je fantazie!

 

Klubáč – úterní  klub pro děti - říjen 2017, vždy 17 hod.

3. října - Klubáč s knihou: „111 napínavých experimentů pro děti“ (autorka: Martina Rüter)  V prvním říjnovém Klubáči přivítáme mimořádného hosta, paní Moniku Smolovou, která se dobře vyzná v nejrůznějších chemických pokusech. Pro Klubáč vybrala několik zajímavých experimentů, které si v prostoru dětského oddělení společně vyzkoušíme. 
10. října - Klubáč s knihou: „Putování plné hádanek“ „(autorka: Kateřina Korbařová) Na loňský mimořádně zdařilý hádankový Klubáč navážeme i tento rok. Pokud máte nějaké své oblíbené hádanky, připravte si je pro nás.

17. října - Klubáč s knihou: „JO537“ (autorka: Marka Míková) Na předposlední říjnový týden přislíbila návštěvu v kostelecké knihovně paní spisovatelka, textařka a herečka Marka Míková (*1959). Děti ji znají třeba jako představitelku princezny Růženky ve filmové pohádce Jak se budí princezny. V Klubáči se seznámíme s její knížkou o snech, jedné počítačové hře a o životě JO537.

24. října - Klubáč s časopisem: „Čtyři ve Čtyřlístku“ (autorka: Ljuba Štíplová) Máte rádi komiksový Čtyřlístek (Fifinku, Pinďu, Myšpulína a Bobíka)? Přijďte se tentokrát dozvědět něco o jejich dětství. V rámci Klubáče si vyzkoušíte i dopsat vlastní verzi jednoho čtyřlístkového příběhu. 

31. října - Klubáč s knihou: „Tramvaj plná strašidel“ (autorka: Petra Braunová) Dušičkový Klubáč prožijeme v přestrojení za duchy a strašidla. Pokud máte rádi převlékání a tajuplný příběh, přijďte mezi nás. Připomeneme si i významné červenokostelecké osobnosti.

Uvítáme nově příchozí děti – školáky (od šesti let), kteří mají rádi příběhy, vymýšlení, tvoření a chtějí se občas i něco zajímavého dozvědět. Přijďte mezi nás. Klubáč je pro registrované dětské čtenáře zdarma. 

Přijďte všichni, koho zvolená témata zaujmou, byť byste byli v Klubáči poprvé.
A nezapomeňte, že i Albert Einstein byl přesvědčen, že důležitější než vědění je fantazie!

 

Klubáč – úterní podvečerní klub pro děti - září 2017, vždy 17 hod.

Zprávy pro návštěvníky Klubáče a jejich rodiče:

První schůzka knihovnického klubu pro děti se uskuteční v prostoru dětského oddělení  19. září. Uvítáme nově příchozí děti – školáky (od šesti let), kteří mají rádi příběhy, vymýšlení, tvoření a chtějí se občas i něco zajímavého dozvědět. Přijďte mezi nás. Klubáč je pro registrované dětské čtenáře zdarma.

 

 1. září - Klubáč s knihou: „Pohádka o Ipsíkovi“ (autorka: Aneta Františka Holasová)
  Snad nám bude přát počasí a po úvodním seznámení se s knížkou se vydáme na cestu do lesa nejen za lýkožrouty, ale i okouknout, co kde můžeme sníst my sami. Naším hostem a zároveň průvodkyní přírodou bude zkušená bylinkářka, paní Martina Hloušková. Rodičové dětí jsou samozřejmě také vítáni.

 

 1. září - Klubáč s knihou: „Jak krtek ke kalhotkám přišel“ (autorka: Eduard Petiška)
  V čase babího léta se náš Klubáč pro jednou uskuteční na zahradě za Domkem Boženy Němcové v Červeném Kostelci. Spolupracujeme na něm s výtvarným oborem kostelecké ZUŠ. Dozvíte se něco málo z historie textilnictví a budete si moci v rámci výtvarného workshopu vyzkoušet potiskování látek. Sraz – výjimečně - v 17:00 přímo na zahradě za Domkem B. Němcové.

Přijďte všichni, koho zvolená témata zaujmou, byť byste byli v Klubáči poprvé.
A nezapomeňte, že i Albert Einstein byl přesvědčen, že důležitější než vědění je fantazie!

 

Klubáč – úterní podvečerní klub pro děti (začátek v 17 hod.) - květen 2017

2. května - Klubáč s knihou: „Hýbánky“ (autorka: Yvetta Voráčová)
Sluníčko už láká děti ven, tak jsem se společně se svými pomocnicemi Toničkou, Madlenkou a Nataškou rozhodla naučit vás rozhýbat své tělo pomocí skákací gumy. Jestli to znáte, přijďte nás naučit svou sestavu skoků... 

9. května - Klubáč s knihou: „Jak voní týden“ (autorka: Olga Masiuková)
Jak náš svět vnímají nevidomé děti? Zkusili jste se nad tím už někdy zamyslet... Napoví nám milá knížka polské autorky Olgy Masiuk Jak voní týden. Přečteme si z ní jednu kapitolu a se zavřenýma očima si vyzkoušíme naši představivost a paměť. 

16. května se Klubáč nekoná.

23. května se Klubáč nekoná.

30. května Klubáč s knihou: „Středa nám chutná“ (autorka: Iva Procházková)

Přijďte všichni, koho zvolená témata zaujmou, byť byste byli v Klubáči poprvé.
A nezapomeňte, že i Albert Einstein byl přesvědčen, že důležitější než vědění je fantazie! 

Jako dárek od knihovny ke Dni dětí nás ve čtvrtek 1. června a v pátek 2. června navštíví paní spisovatelka Iva Procházková. Pojďme se na poslední chvíli seznámit s jejími knížkami, jsou moc prima. 
Ve středu 24. května se bude konat Minisjezd dětských čtenářů náchodského regionu, tentokrát v hronovské knihovně.  I červenokostelecká knihovna chystá svou výpravu, více informací v knihovně.

 

Klubáč – úterní podvečerní klub pro děti (začátek v 17 hod.) - duben 2017

 1. dubna se Klubáč nekoná.
 2. dubna Klubáč s knihou: „Turov, Blaník Jiráskova kraje“ (autor: Eva Koudelková)
  Velký pátek bude za pár dní, tak si popovídáme o pokladech – kde a jak je v našem okolí hledat, jaké knihy k tomu využít. A zkusíme také jeden objevit v rámci knihovny. Vymyslela jsem si pro vás totiž jeden knihovnický quest.
 3. dubna Klubáč s knihou: „Drak nikdy nespí“ (autor: Jiří Grus)
  Každá krajina je něčím zvláštní, něco ji charakterizuje, má své pověsti a legendy. My zabrousíme na Trutnovsko a nahlédneme do adršpašských skal. Společně s Petrem Sísem a jeho knihou „Komodo“ zkusíme zhmotnit naší představu o dracích a vytvořit jednoho velkého pro prostor dětského oddělení.
 4. dubna se Klubáč nekoná.

Přijďte všichni, koho zvolená témata zaujmou, byť byste byli v Klubáči poprvé.
A nezapomeňte, že i Albert Einstein byl přesvědčen, že důležitější než vědění je fantazie!

Klubáč v březnu 2017

Klubáč – úterní podvečerní klub pro děti (začátek v 17 hod.) – Klubáč bude po dobu ambulantního léčení paní Hany Novákové fungovat pravidelně ve stanovených termínech. Knihovna Břetislava Kafky však nebude do odvolání uvádět pevný program jednotlivých klubových setkání. V rámci možností bude zveřejněn v oddělení pro děti a mládež a na webu knihovny www.knihovnack.cz

Čteme spolu

pokračuje projekt Knihovny Břetislava Kafky Červený Kostelec pro děti a prarodiče, kterým podporujeme společné čtení v rodině.

Přijďte do knihovny se svým vnoučetem – nebo – přijďte do knihovny se svou babičkou a dědečkem! Za společnou návštěvu získáte v oddělení pro děti a mládež speciální průkazku, za pět společných návštěv malý dárek a možnost zúčastnit se společného Hravého odpoledne v červnu 2017. Akce končí 30. dubna 2017.

 

Klubáč v lednu 2017

Program připravený na leden se vzhledem k onemocnění paní Hany Novákové přesouvá na pozdější termín, aktuální informaci najdete na tomto webu, případně získáte v knihovně na tel. 491 463 384. Děkujeme za pochopení. 

 1. ledna Klubáč s knihou: „Kniha o nápoji z trávy“ (autor: Václav Rathouský)
  Nenechte se zmást názvem knížky. Uprostřed zimy je třeba dodat tělu co nejvíce vitamínů a čerstvé „vláhy“. Vyzkoušíme si, jak chutná naklíčená řeřicha a dozvíme se něco o dalších zelených poslech jara, včetně ječmenné trávy.
 2. ledna Klubáč s knihou: „Hádej, hádej, hadači“ (autor: Jiří Žáček)
  Na podzim jsem se ptala, zda máte rádi hádanky... a bylo zřejmé, že ANO! Protože se na všechny nedostalo, pro velký úspěch hádankový Klubáč opakujeme. Připravené hádanky pro ostatní vemte určitě s sebou, tentokrát to bude především na vás.
 3. ledna Klubáč s knihou: „Drak nikdy nespí“ (autor: Jiří Grus)
  Každá krajina je něčím zvláštní, něco ji charakterizuje, má své pověsti a legendy. My zabrousíme na Trutnovsko a nahlédneme do adršpašských skal. Společně s Petrem Sísem a jeho knihou „Komodo“ zkusíme zhmotnit naší představu o dracích a vytvořit jednoho velkého pro prostor dětského oddělení.
 4. ledna Klubáč s knihou: „Jak voní týden“ (autorka: Olga Masiuková)
  Jak náš svět vnímají nevidomé děti? Zkusily jste se nad tím už někdy zamyslet... Napoví nám milá knížka polské autorky Olgy Masiuk Jak voní týden. Přečteme si z ní jednu kapitolu a se zavřenýma očima si vyzkoušíme naši představivost a paměť.
 5. ledna Klubáč s knihou: „Prodaný sen: japonské pohádky“ (autor: Zlata Černá)
  V posledním lednovém Klubáči se vydáme do Země vycházejícího slunce, do Japonska a to prostřednictvím pohádek. Seznámím vás s prastarým příběhem o rybáři Urašimovi. Zkusíme si také na památku vytvořit vlastní panenku kokeshi.

Přijďte všichni, koho zvolená témata zaujmou, byť byste byli v Klubáči poprvé.
A nezapomeňte, že i Albert Einstein byl přesvědčen, že důležitější než vědění je fantazie!