Program tohoto měsíce

Zveme vás do knihovny: prosinec 2018

Vážení čtenáři a přátelé Knihovny Břetislava Kafky Červený Kostelec, jsem ráda, že jsme zase spolu a mohu vám nabídnout nahlédnutí do knihovny. Prožíváme adventní čas, který by nás měl uvést do klidu a snad i rozjímání. Alespoň tak bychom to rádi někdy zažili, ale realita je jiná, víme to všichni. Přesto se pokusím odvést vaši pozornost na chvíli ke knížkám a třeba i do knihovny. Vánoční dárky máte jistě již hotové, a pokud ještě něco chybí, co takhle zkusit třeba novou knížku ryze místní. Nedá mi to a hned zkraje musím říci, že je to knížka, která mě oslovila svým textem Jaroslava Durdíka (upraveným Mgr. Vojtěchem Kábrtem PhD.) a ilustracemi Petra Čuhaniče. Opravdu velmi pěkný dárek vymysleli pánové z Vlastivědného spolku ve spolupráci s Městským kulturním střediskem Červený Kostelec pro občany svého města. Knížka se jmenuje Pohádky a poudačky z Hadařova a na svých stránkách vás zavede do minulosti, ukáže vám život našeho města úplně jinak, než ho známe dnes, trošku bájivě, ale humorně a laskavě. Chvilku trvá, než se „zabydlíte“ v dřívější lidové mluvě, ale o to více si příběhy užijete. Vydání knihy nás v knihovně inspirovalo natolik, že jsme tématu pověstí našeho kraje věnovali expozici ve vstupním prostoru knihovny, abychom tak upozornili na bohatství lidových bájí a pověstí i v našem okolí a věříme, že si naši čtenáři některé přečtou a potěší si duši. A nová kostelecká knížka bude mít i svoje veřejné uvítání. Můžete být při tom, pokud se v tom předvánočním shonu na chvilku zastavíte v multifunkčním centru v pátek 7. prosince na podvečerní program, kde se dozvíte, jak to všechno bylo.

Zveme vás do knihovny:

Výstava ve vstupním prostoru knihovny – vánoční nabídka inspirovaná pověstmi a poudačkami z našeho regionu. Je možné nahlédnout do několika textů, podívat se na obálky knížek, které pověsti obsahují a při té příležitosti navštívit regionální fond Knihovny Břetislava Kafky Červený Kostelec a vybrat si něco z tohoto fondu pro dlouhé zimní večery. 

Výstava v multifunkčním centru ve 3. poschodí knihovny

Příroda očima Jiřího Víta

Autor fotografií nám ukáže přírodu, která je zajímavá a nádherná pro toho, kdo jí prochází s očima otevřenýma, beze spěchu a tiše. Potom uvidí zázraky. Otevřeno v době, kdy je otevřena knihovna.

Prosinec v oddělení pro děti a mládež

Oddělení pro děti a mládež je otevřeno v úterý od 9 do 17 hodin a v pátek od 12 do 17 hodin. V době všech školních prázdnin (i jednodenních) bude dětské oddělení v úterý i v pátek otevřeno od 9 do 15 hodin!!!

Klubáč v prosinci 2018

4. prosince - Klubáč s knihou: „Pohádky“ (autor: Charles Perrault) Doba adventu s sebou přináší světlo ve formě nejrůznějších umělých světýlek a svící. Připomene si proto kouzlo stínového divadla. Na pomoc si vezmeme mimořádné filmy německé animátorky Lotty Reinigerové (1899 -1981). Když zbude čas, pokusíme si vlastní loutky z papíru vyrobit.

11. prosince - Klubáč s knihou: „Zachrání doktor Proktor Vánoce?“ (autor: Jo Nesbö)
Poslední Klubáč tohoto roku bude opravdu vánoční. Pátý díl oblíbené série o doktoru Proktorovi srší humorem.  Co se stane, když jeden chamtivý obchodník skoupí veškerá práva na Vánoce, aby je nikdo nemohl slavit, tedy pokud neutratí slušnou sumičku v jeho obchodních domech...?

Přijďte všichni, koho zvolená témata zaujmou, byť byste byli v Klubáči poprvé.
A nezapomeňte, že i Albert Einstein byl přesvědčen, že důležitější než vědění je fantazie!

Albert – Albi:

Klub vědomostních her pro děti i dospělé zahájí v pravidelná vědomostní klání pro všechny, kdo jsou hraví a chtějí se zábavnou formou poučit. Hráči sejdou ve čtvrtek 6. a 20. prosince. Některé vědomostní hry od firmy ALBI je možno hrát v knihovně, a to v rámci půjčovní doby oddělení pro mládež, případně je možno zapůjčit si je domů pro rodinná vědomostní klání.

Klub Pohoda:

Každé pondělí od 16 do 18 hodin – probíhá již 11. ročník. Klub je otevřený všem, kdo se chtějí zábavným způsobem něco dovědět!  (Upozorňujeme členy klubu i veřejnost, že na některých nákladnějších programech bude vybíráno přiměřené vstupné.) 

3. prosinceČeské a Saské Švýcarsko – cestopisný film z dílny pana Zdeňka Nývlta s vyprávěním.

10. prosinceJižní Korea očima Petra Voldána - Jak vlastně žijí obyvatelé Jižní Koreje, co dala Korea světu, proč Korejci jako jediní používají při stolování kovové hůlky? Zavítáte i do království bambusu a uslyšíte, jaké jsou "české stopy" v Jižní Koreji a kde se v Soulu vzala replika pražské Staroměstské radnice. Petr Voldán vás pochopitelně zavede i na některá sportoviště Zimních olympijských her 2018, představí světový unikát "Babičky v neoprénu" a v besedě vás zavede i do jihokorejských klášterů...

17. prosinceVánoční pohodové zasedání – již tradičně proběhne v knihovně a poslední letošní klubové posezení kromě horkého čaje zpříjemní i vánoční příběhy. 

Nenechte si ujít:

Autorské čtení z knihy Ze zdi

Paní Věra Šrůtková sepsala svoje zážitky, starosti, radosti i zajímavé životní postřehy na svůj facebookový profil. A protože si její zeď našla mnoho fanoušků a příznivců, rozhodla se, že vydá knihu. Kniha je už na světě, můžete ji získat v Informačním centru Červený Kostelec, a pokud se chcete seznámit i s její autorkou, přijďte ve středu 19. prosince 2018 v 17 hodin do multifunkčního centra Knihovny Břetislava Kafky Červený Kostelec na autorské čtení. Dovíte se mnoho zajímavého ke knize Ze zdi a jistě se i dobře pobavíte. 

Kurzy pro vaši radost, tělo i duši:

Motto: „Osobní prožitek při poslechu hudby nenahradí žádná slova.“ 

Relaxace metodou celostní muzikoterapie Dr. L. Holzera

na nástroje s přirozeným laděním s paní Marií Radvanovou je do konce roku 2018 z důvodu nemoci zrušena. O termínu, kdy budou relaxace obnoveny, vás budeme informovat na tomto místě ve zpravodaji, v knihovně a na www.knihovnack.cz .

Relaxace za zvuku tibetských mís s paní Irenou Podlipnou

Přijďte vyladit své tělo a mysl v jeden harmonický celek a objevte léčivou sílu zpívajících tibetských mís a dalších muzikoterapeutických nástrojů!

Multifunkční centrum v  Knihovně Břetislava Kafky Červený Kostelec

Čtvrtek 6. prosince 2018 od 18.00 do 19.00 hodin - vstupné: 90,- Kč

Na relaxaci je se přihlaste:

Irena Podlipná - tel. č. 720 244 041, email: irenapodlipna@seznam.cz

S sebou: pohodlný oděv, karimatku, deku či spacák a polštářek pod hlavu.

Kurzy jógy s Ilonou Krunčíkovou, akreditovanou cvičitelkou jógy II. třídy v multifunkčním centru Knihovny Břetislava Kafky ukončily svůj podzimní cyklus a další bude zahájen opět v lednu 2019. Budou opět v úterý, a to od 17.00 hod. pro začátečníky a od 18.30 pro pokročilé.  Jednotlivá lekce pouze po domluvě.  Bližší informace a rezervace míst na telefonu:  605 988 539, mail: ilonakrun@post.cz nebo na www.pohlazeninavysluni.cz

Půjčování knih v pečovatelském domě U Jakuba

– v úterý 4. prosince 2018 od 9 do 10 hodin.

Střípky ze života a myšlenek Břetislava Kafky:

„Uvede-li člověk svůj psychický stav na vysokou úroveň, má možnost poznat, že je absolutním pánem vlastního života. Pak zvládne každou životní situaci a snadno rozřeší problémy, které se mu postaví do cesty, a nepřipustí zhoršení svého psychického stavu, který by vedl k úpadku jeho duchovní činnosti.“                                                                                                                                                                                      Kultura rozumu a vůle str. 147                                                                        

Informace pro čtenáře:

Čtenáři, kteří by rádi vlastnili některou z knih Břetislava Kafky z nakladatelství Poznání Olomouc, ji mohou zakoupit v Knihovně Břetislava Kafky Červený Kostelec. V současnosti je rozebrán titul Svítání v duši Břetislava Kafky od Jaroslava Hofmana. Pokud se podaří získat dotisk, budeme čtenáře informovat.
Pobočky Knihovny Břetislava Kafky Červený Kostelec v Bohdašíně, Lhotě za Červeným Kostelcem a Olešnici nabízejí služby čtenářům v místě jejich bydliště.  Zajistí vám knihy z fondu červenokostelecké knihovny i knihy formou meziknihovní výpůjční služby jak pro studenty, tak pro dospělé čtenáře. K dispozici je i půjčování časopisů. Stejně tak se můžete obrátit i na obecní knihovny spadající pod středisko Červený Kostelec v Zábrodí, Horní Radechové, Slatině nad Úpou, Žernově, Červené Hoře a Horních Rybnících. I tam se na vás naše knihovnice a knihovníci těší. Více informací na www.knihovnack.cz. Pobočka ve Stolíně ukončila svoji činnost.
                                                   

Příjemné a pohodové Vánoce vám z Knihovny Břetislava Kafky Červený Kostelec za všechny knihovnice a knihovníky i z poboček a obecních knihoven přeje Marcela Fraňková.

 

Zveme vás do knihovny:  listopad 2018

Vážení čtenáři a přátelé Knihovny Břetislava Kafky Červený Kostelec, jsem ráda, že jsme zase spolu a mohu vám nabídnout nahlédnutí do knihovny. Nemám to tentokrát jednoduché, protože trvá krásné babí léto, které zve do přírody a na druhé straně listopadové číslo zpravodaje je předvánoční, proto mě napadlo vybrat něco, podle čeho by bylo možné vyrobit originální dárek. Nakonec jsem zvolila kompromis – dárkem může být kniha i výlet a co se nestihne v období letošního podzimu, je možné zažít příští rok. První knížka bude pro rodiče s dětmi, babičky a dědečky samozřejmě nevylučuje. V nakladatelství freytag&berndt vyšla Malá Toulavka s podtitulem Navštivte dvacet tajemných míst naší vlasti! Trojice autorů Iveta Toušlová, Josef Maršál a Martin Poláček zavedou zájemce na opravdu tajemná místa a mnohé o nich prozradí. Aby nepřišli zkrátka aktivní senioři, kteří se chtějí poučit a možná i nadchnout pro sport a podpořit svoje zdraví, ať neváhají a nahlédnou do knihy lékaře Petra Novotného, jehož kniha s názvem Extrémní sport ve starobním důchodu vyšla v libereckém Dialogu. Zkušenosti sportovců i rady lékaře, které vás v mnohém překvapí, řadí tuto knihu mezi velmi zajímavé a určitě by neměla ujít pozornosti ani mladší generaci. A pokud už vás pronásledují myšlenky na vánoční dárky a preferujete něco ručně vyrobeného, jistě vás inspirují knihy, které vám dají návod, jak na to. Ale těch máme hodně a bude lepší, když si každý vybere sám. Jisté je, že v dnešní době, která se vyznačuje nadbytkem všeho, ručně vyrobený dárek od srdce jistě potěší. 

Zveme vás do knihovny:
Výstava DOMOV

Ve vstupním prostoru knihovny máte stále možnost prohlédnout si velmi zajímavou výstavu prací žáků výtvarného oboru ZUŠ Červený Kostelec nazvanou prostě Domov. V první části výstavy o rodině, citovém zázemí a mezilidských vztazích najdeme kresby předků podle starých fotografií, tajemné kouty našich domů i návrhy dětí na jejich vlastní pokoj. Na tuto výstavu pak naváže v listopadu 2018 obsáhlejší expozice v červenokostelecké městské výstavní síni.

Listopad v oddělení pro děti a mládež

Oddělení pro děti a mládež je otevřeno v úterý od 9 do 17 hodin a v pátek od 12 do 17 hodin. V době všech školních prázdnin (i jednodenních) bude dětské oddělení v úterý i v pátek otevřeno od 9 do 15 hodin!!!

Klubáč v listopadu 2018

6. listopadu - Klubáč s knihou: „Hlava v hlavě“ (autor: David Böhm) V prvním listopadovém Klubáči bych děti chtěla seznámit s autorskými knihami nejen Davida Böhma, které nás dozajista ponouknou k vlastní tvorbě. Co si společně vytvoříme, zůstane do poslední chvíle tajemstvím.

13. listopadu - Klubáč s knihou: „Největší přání“ (autorka: Ester Stará)13. listopad je světový den laskavosti. Když jsme s klubáčovými dětmi přemýšleli, co společně podniknout, padl i návrh na dárek pro knihovnu. Proto mají děti, které se tohoto Klubáče chtějí účastnit, vymyslet/vytvořit co nejzajímavější dárek/přání pro svou knihovnu. Společně si pak o dárcích popovídáme právě nad knihou Největší přání.

20. listopadu - Klubáč s knihou: „Ochechule s ukulele“ (autorka: Daniela Fischerová)
Na druhou půlku listopadu připadají každoročně Dny poezie, letos s podtitulem Nebát se! Poezie se bohužel netěší u dětí (i u dospělých) velké obliby. Zkusíme si ji představit z toho nejzajímavějšího úhlu pohledu. Vezmeme si na pomoc postupy fyzického básnictví.

27. listopadu - Klubáč s knihou: „Kytice“ (autor: Karel Jaromír Erben) Děti se rády zlehka bojí. Už druháčci se často ptají, kde v knihovně najít horory, že by si nějaký přečetly. Zkusíme si posvítit na českou klasiku Kytici.

Přijďte všichni, koho zvolená témata zaujmou, byť byste byli v Klubáči poprvé.
A nezapomeňte, že i Albert Einstein byl přesvědčen, že důležitější než vědění je fantazie!

 Albert – Albi:

Klub vědomostních her pro děti i dospělé zahájí v říjnu pravidelná vědomostní klání pro všechny, kdo jsou hraví a chtějí se zábavnou formou poučit. Hráči sejdou ve čtvrtek 8. a 22. listopadu. Některé vědomostní hry od firmy ALBI je možno hrát v knihovně, a to v rámci půjčovní doby oddělení pro mládež, případně je možno zapůjčit si je domů pro rodinná vědomostní klání.

Klub Pohoda:

Každé pondělí od 16 do 18 hodin – probíhá již 11. ročník. Klub je otevřený všem, kdo se chtějí zábavným způsobem něco dovědět!

(Upozorňujeme členy klubu i veřejnost, že na některých nákladnějších programech bude vybíráno vstupné.)

5. listopaduSetkání s autory Věrou Kopeckou, Janou Maternovou Burčíkovou a Antonínem Šlechtou ze Střediska východočeských spisovatelů, které bylo zařazeno do 14. Východočeského uměleckého maratónu.

12. listopadu - Kde se zastavil čas – Rumunský Banát – třetí a závěrečný díl ze série cestopisných filmů pana Zdeňka Nývlta.

19. listopaduJan Čížek, Věra Vlčková: Nevrátili se, mrtvi jsou: Pomníky a pamětní desky obětem první světové války v okrese Náchod - beseda nad novou knihou s její spoluautorkou, historičkou paní Mgr. Věrou Vlčkovou. Bude přítomen i pan Pavel Mervart, který knihu vydal. Knihu bude možno zakoupit. 

26. listopadu – Fotografie pana Jiřího Víta – beseda spojená se zahájením výstavy nazvané Přírodní krásy okem J. Víta.

Kurzy pro vaši radost, tělo i duši:

Motto: „Osobní prožitek při poslechu hudby nenahradí žádná slova".

Relaxace metodou celostní muzikoterapie Dr. L. Holzera

na nástroje s přirozeným laděním s paní Marií Radvanovou je do konce roku 2018 z důvodu nemoci zrušena. O termínu, kdy budou relaxace obnoveny, vás budeme informovat.

Relaxace za zvuku tibetských mís s paní Irenou Podlipnou

Přijďte vyladit své tělo a mysl v jeden harmonický celek a objevte léčivou sílu zpívajících tibetských mís a dalších muzikoterapeutických nástrojů!

Multifunkční centrum v  Knihovně Břetislava Kafky Červený Kostelec

Čtvrtek 8. listopadu 2018 od 18.00 do 19.00 hodin - vstupné: 90,- Kč

Na relaxaci je se přihlaste:

Irena Podlipná - tel. č. 720 244 041, email: irenapodlipna@seznam.cz

S sebou: pohodlný oděv, karimatku, deku či spacák a polštářek pod hlavu.

Kurzy jógy s Ilonou Krunčíkovou, akreditovanou cvičitelkou jógy II. třídy,

probíhají v multifunkčním centru Knihovny Břetislava Kafky každé úterý, a to od 17.00 hod. pro začátečníky a od 18.30 pro pokročilé.  Jednotlivá lekce pouze po domluvě 120,- Kč. Bližší informace a rezervace míst na telefonu:  605 988 539, mail: ilonakrun@post.cz nebo na www.pohlazeninavysluni.cz

Půjčování knih v pečovatelském domě U Jakuba – v úterý 6. listopadu 2018 od 9 do 10 hodin.

 Střípky ze života a myšlenek Břetislava Kafky:

„Pro rozumnou bytost je příznačné, že její činnost vždy směřuje k určitému mravnímu a věcnému cíli – dobru. K němu je pak vedena láskou a odpovědností. Odměnou pak je radost a zadostiučinění při dosazení vytčeného cíle. Každá dokonalá činnost je zdrojem štěstí, životní jistoty a blaženosti.“                           Kultura rozumu a vůle str. 70

 Informace pro čtenáře: 

Čtenáři, kteří by rádi vlastnili některou z knih Břetislava Kafky z nakladatelství Poznání Olomouc, ji mohou zakoupit v Knihovně Břetislava Kafky Červený Kostelec. V současnosti je rozebrán titul Svítání v duši Břetislava Kafky od Jaroslava Hofmana. Pokud se podaří získat dotisk, budeme čtenáře informovat.
Pobočky Knihovny Břetislava Kafky Červený Kostelec v Bohdašíně, Lhotě za Červeným Kostelcem a Olešnici nabízejí služby čtenářům v místě jejich bydliště.  Zajistí vám knihy z fondu červenokostelecké knihovny i knihy formou meziknihovní výpůjční služby jak pro studenty, tak pro dospělé čtenáře. K dispozici je i půjčování časopisů. Stejně tak se můžete obrátit i na obecní knihovny spadající pod středisko Červený Kostelec v Zábrodí, Horní Radechové, Slatině nad Úpou, Žernově, Červené Hoře a Horních Rybnících. I tam se na vás naše knihovnice a knihovníci těší. Více informací na www.knihovnack.cz. Pobočka ve Stolíně ukončila svoji činnost.
                                                   

Příjemné podzimní dny vám z Knihovny Břetislava Kafky Červený Kostelec přeje Marcela Fraňková.

 

Zveme vás do knihovny:  říjen 2018

Vážení čtenáři a přátelé Knihovny Břetislava Kafky Červený Kostelec, jsem ráda, že jsme zase spolu a mohu vám nabídnout nahlédnutí do knihovny. Dovolte mi, abych se ještě v tomto vydání zpravodaje věnovala dětem, jejich vzdělávání a výchově. Stále více vychází najevo, že děti nejvíce ovlivňují rodiče a širší rodina v nejútlejším věku. Čím harmoničtější je prostředí rodiny a domov, tím je dítě lépe připraveno pro život v dospělosti. O tom, Jak z dětí vychovat šťastné dospělé, pojednává první z doporučených knih - bestseller  prof. Dr. Geralda Hüthera a Cornelie Nitsch obsahuje 400 praktických tipů a her využívajících nejnovější poznatky z výzkumu mozku s cílem pomoci rodičům co nejlépe rozvinout osobnostní kompetence jejich dětí. Knihu vydalo nakladatelství Computer Press. Druhá kniha je o Jiřině Prekopové, psycholožce, která před několika léty navštívila Červený Kostelec a jejíž knihy jsou přeloženy do17 jazyků. Záslužná je její snaha o obnovení láskyplných vztahů v rodinách a teorie „pevného objetí“.  Letošní dotisk knihy nazvaný Nese mě řeka lásky je rozhovorem J. Prekopové s novinářkou Dr. Ingeborg Szőlősi a překladatelkou Ivanou Krausovou, který odhalí mnohé ze života známé psycholožky.

Rodiče a děti  - kniha Prof. PhDr. Zdeňka Matějčka, CSc. je nejen úvodem do studia dětské psychologie, ale především skvělý materiál pro rodiče. Stejně jako Jiřina Prekopová nezapomíná na to, že každý chybuje, děti i rodiče, ale je cenným rádcem, s pomocí kterého je možné chybám se vyhnout.

Na závěr přidám ještě útlou knížku Jiřího Holuba, nazvanou Prostě na mě zapomněli, která vyšla v nakladatelství JaS v roce 2015 a je určena spíše starším dětem. Příběh, který se odehrává v Sudetech krátce po skončení války, je natolik emotivní a vypovídající o lidech a o osudu dítěte – školačky Klárky, že zaujme i dospělé. 

Zveme vás do knihovny:
Výstava DOMOV

Ve vstupním prostoru knihovny máte stále možnost prohlédnout si velmi zajímavou výstavu prací žáků výtvarného oboru ZUŠ Červený Kostelec nazvanou prostě Domov. V první části výstavy o rodině, citovém zázemí a mezilidských vztazích najdeme kresby předků podle starých fotografií, tajemné kouty našich domů i návrhy dětí na jejich vlastní pokoj. Na tuto výstavu pak naváže v listopadu 2018 obsáhlejší expozice v červenokostelecké městské výstavní síni.

Říjen v oddělení pro děti a mládež

Oddělení pro děti a mládež je otevřeno v úterý od 9 do 17 hodin a v pátek od 12 do 17 hodin. V době všech školních prázdnin (i jednodenních) bude dětské oddělení v úterý i v pátek otevřeno od 9 do 15 hodin!!!

Klubáč v říjnu 2018

2. října - Klubáč s knihou: „Česká zima. Sport v obrazech“ (autorka: Renáta Fučíková)
Do prvního říjnového Klubáče přijal pozvání pan Miroslav Trudič z Náchoda. Společně s ním a jeho autorským filmem bych chtěla děti seznámit s osobou všestranného sportovce, trampa a po všech stránkách mimořádného člověka Emericha Ratha (1883-1962), který strávil své dětství i stáří na Broumovsku.

9. října - Klubáč s knihou: „Drak Natlučnos“ (autorka: Lenka Rožnovská)
Ve čtvrtek 11. října 2018 navštíví kostelecké školáky u nás v knihovně paní spisovatelka Lenka Rožnovská. V Klubáči si proto představíme širokou škálu jejích knížek určených převážně pro začínající čtenáře. Velkou pozornost pak věnujeme ježibabímu domečku na kuřích nožkách, který vyseděl vejce. Co se dělo dál, si přijďte poslechnout do Klubáče.

 16. října - Klubáč s knihou: „Dívka, která chtěla zachránit knížky“ (autor: Klaus Hagerup)
Jestlipak víte, co se děje v knihovně s knížkami, které si nikdo nepůjčuje? Ani Anna to nevěděla. Ale když se to dozví, už nemá na výběr. Musí knihy zachránit. Nová, překrásně ilustrovaná knížka norského autora Klause Hagerupa je určena pro čtenáře všech věkových skupin.

 23. října - Klubáč s knihou: „Hustej internet“ (autorka: Lenka Eckertová)
Tato kniha už dávno není novinkou. Vyšla v roce 2014. Na své aktuálnosti však stále nabývá. Radí dětem, jak se chovat v prostředí internetu. Nabádá je, aby si chránili své osobní údaje, a byly ostražité. Rodiče si někdy myslí, že se dítěti doma nemůže nic zlého přihodit. Jenže procházka internetem skrývá stejná rizika jako toulání nočními ulicemi.

Přijďte všichni, koho zvolená témata zaujmou, byť byste byli v Klubáči poprvé.
A nezapomeňte, že i Albert Einstein byl přesvědčen, že důležitější než vědění je fantazie!

Albert – Albi:

Klub vědomostních her pro děti i dospělé zahájí v říjnu pravidelná vědomostní klání pro všechny, kdo jsou hraví a chtějí se zábavnou formou poučit. V říjnu se hráči sejdou ve čtvrtek 11. a 25. října. Některé vědomostní hry od firmy ALBI je možno hrát v knihovně, a to v rámci půjčovní doby oddělení pro mládež, případně je možno zapůjčit si je domů pro rodinná vědomostní klání.

Klub Pohoda:

Každé pondělí od 16 do 18 hodin – probíhá již 11. ročník. Klub je otevřený všem, kdo se chtějí zábavným způsobem něco dovědět!  (Upozorňujeme členy klubu i veřejnost, že na některých nákladnějších programech bude vybíráno vstupné.)

1. října - Kde se zastavil čas - Zakarpatí a Srbský Banát – první dva díly ze série cestopisných filmů pana Zdeňka Nývlta.

8. října – Kouzelná babička Helena z Hronova – inspirace pro Čapky – vzpomínkový program připravil a uvede Mgr. Hasan Zahirovič, PhD., který je v současné době uznávaným znalcem života a díla bratří Čapků.

15. října – Příběh ze Lhotek – 50. léta. Na dětství a dospívání v kontextu bouřlivých společenských událostí Náchodska bude vzpomínat pan Josef Vít.

22. října – Povídání v Pohodě – neformální klubové odpoledne.

29. října – Národ v čase – setkání s paní Mgr. Šimonou Šimonovou věnované historii českých zemí a Slovenska, okolnostem vzniku Československé republiky i společenským poměrům a proměnám doby.

 

Kurzy pro vaši radost, tělo i duši:

Motto: „Osobní prožitek při poslechu hudby nenahradí žádná slova.“

Relaxace metodou celostní muzikoterapie Dr. L. Holzera

na nástroje s přirozeným laděním hraje a zpívá Marie Radvanová

Multifunkční centrum v Knihovně Břetislava Kafky Červený Kostelec

Pátek 19. října 2018, od 18 do 20.00 hodin - vstupné 200,- Kč

Na relaxaci je nutno se přihlásit: tel. 737 536 555, mail: pisen.srdce@seznam.cz

Relaxace probíhá vleže. Pro vaše pohodlí při relaxaci si vezměte karimatku, deku nebo spací pytel a polštářek.

Relaxace za zvuku tibetských mís s paní Irenou Podlipnou

Přijďte vyladit své tělo a mysl v jeden harmonický celek a objevte léčivou sílu zpívajících tibetských mís a dalších muzikoterapeutických nástrojů!

Multifunkční centrum v  Knihovně Břetislava Kafky Červený Kostelec

Čtvrtek 11. října 2018 od 18.00 do 19.00 hodin - vstupné: 90,- Kč

Na relaxaci je se přihlaste: Irena Podlipná - tel. č. 720 244 041, email: irenapodlipna@seznam.cz

S sebou: pohodlný oděv, karimatku, deku či spacák a polštářek pod hlavu.

 

Kurzy jógy s Ilonou Krunčíkovou, akreditovanou cvičitelkou jógy II. třídy,

probíhají v multifunkčním centru Knihovny Břetislava Kafky každé úterý, a to od 17.00 hod. pro začátečníky a od 18.30 pro pokročilé.  Kurzovné je 970,- Kč za 10 lekcí, jednotlivá lekce pouze po domluvě 120,- Kč. Bližší informace a rezervace míst na telefonu:  605 988 539, mail: ilonakrun@post.cz nebo na www.pohlazeninavysluni.cz

 

Půjčování knih v pečovatelském domě U Jakuba – v úterý 2. října 2018 od 9 do 10 hodin.

 

Střípky ze života a myšlenek Břetislava Kafky:

„Výchova, která je založena na zásadě uspokojování fyziologických potřeb (výživa) a hmotného zajištění (oblékání atd.) je scestná a svrchovaně škodlivá. Je notoricky známo, že v životě člověka přijdou chvíle, kdy uvedené pozemské hmotné hodnoty nejsou rozhodující. Bez opory duchovní a rozumové výchovy hmotné hodnoty spíše škodí.“                                                                                                                         Kultura rozumu a vůle str. 163                                                                         

Informace pro čtenáře:

 Čtenáři, kteří by rádi vlastnili některou z knih Břetislava Kafky z nakladatelství Poznání Olomouc, ji mohou zakoupit v Knihovně Břetislava Kafky Červený Kostelec. V současnosti je rozebrán titul Svítání v duši Břetislava Kafky od Jaroslava Hofmana. Pokud se podaří získat dotisk, budeme čtenáře informovat.
Pobočky Knihovny Břetislava Kafky Červený Kostelec v Bohdašíně, Lhotě za Červeným Kostelcem a Olešnici nabízejí služby čtenářům v místě jejich bydliště.  Zajistí vám knihy z fondu červenokostelecké knihovny i knihy formou meziknihovní výpůjční služby jak pro studenty, tak pro dospělé čtenáře. K dispozici je i půjčování časopisů. Stejně tak se můžete obrátit i na obecní knihovny spadající pod středisko Červený Kostelec v Zábrodí, Horní Radechové, Slatině nad Úpou, Žernově, Červené Hoře a Horních Rybnících. I tam se na vás naše knihovnice a knihovníci těší. Více informací na www.knihovnack.cz. Pobočka ve Stolíně ukončila svoji činnost.                                                   Příjemné podzimní dny vám z Knihovny Břetislava Kafky Červený Kostelec přeje Marcela Fraňková.

 

Zveme vás do knihovny: září 2018

Výstava DOMOV

Ve vstupním prostoru knihovny máte možnost prohlédnout si velmi zajímavou výstavu prací žáků výtvarného oboru ZUŠ Červený Kostelec nazvanou prostě Domov. V první části výstavy o rodině, citovém zázemí a mezilidských vztazích najdeme kresby předků podle starých fotografií, tajemné kouty našich domů i návrhy dětí na jejich vlastní pokoj. Na tuto výstavu pak naváže v listopadu 2018 obsáhlejší expozice v červenokostelecké městské výstavní síni.

 Září v oddělení pro děti a mládež

Oddělení pro děti a mládež je otevřeno v úterý od 9 do 17 hodin a v pátek od 12 do 17 hodin. V době všech školních prázdnin (i jednodenních) bude dětské oddělení v úterý i v pátek otevřeno od 9 do 15 hodin!!! 

Klubáč v září 2018

Po dlouhých letních prázdninách se poprvé v knihovnickém Klubáči sejdeme až v polovině září. Zařiďte si kroužky a volnočasové aktivity tak, abychom se mohli vídat opět každé úterý mezi 17. a 18. hodinou. Uvítáme nově příchozí děti, kterým už bylo 6 let. Znalost čtení a psaní není podmínkou, je však výhodou stejně jako registrace v naší knihovně. 

18. září - Klubáč s knihou: „Ukradená cukřenka“ (autorka: Ivana Peroutková)
Protože ve čtvrtek 20. září navštíví Červený Kostelec paní spisovatelka Ivana Peroutková, věnujeme první zářijové setkání představení všech jejích knih. Důkladněji se pak seznámíme s vyprávěním malého kluka Františka, který nám vylíčí záhadu zmizelé cukřenky. Tak se těšte, malí detektivové!

 25. září - Klubáč s knihou: „Božena Němcová očima kluka, který nechtěl číst Babičku“ (autor: Tomáš Němeček) Říká se, že opakování je matka moudrosti. Co víte o paní Boženě Němcové? Má nějakou spojitost s naším městem? Jaký byl její život? Jaké knihy napsala? Věřím, že kvízový Klubáč, který pomáhá připravit Pavel Tomek, vás bude bavit.

Přijďte všichni, koho zvolená témata zaujmou, byť byste byli v Klubáči poprvé.
A nezapomeňte, že i Albert Einstein byl přesvědčen, že důležitější než vědění je fantazie!

 Albert – Albi:

Klub vědomostních her pro děti i dospělé – pravidelná vědomostní klání pro všechny, kdo jsou hraví a chtějí se zábavnou formou poučit. V září ještě nehrajeme, ale některé vědomostní hry od firmy ALBI je možno hrát v knihovně, a to v rámci půjčovní doby oddělení pro mládež, případně je možno zapůjčit si je domů pro rodinná vědomostní klání.

Klub Pohoda:

Každé pondělí od 16 do 18 hodin – probíhá již 11. ročník. Klub je otevřený všem, kdo se chtějí zábavným způsobem něco dovědět!

 (Upozorňujeme členy klubu i veřejnost, že na některých nákladnějších programech bude vybíráno vstupné.)

17. září – Albi hraní, povídání – po prázdninové přestávce se Pohoda sejde, aby zahájila další klubovou sezonu. Program připravily a těší se na vás Zdeňka Jonová a Věrka Klimešová.

 24. září – Kateřina Zaháňská a její doba – druhý díl přednášky pro klub Pohoda připravil pan Milan Záliš. 

Informace pro příznivce a členy klubu Pohoda:

Protože první říjnový termín Pohody vychází právě na 1. října, zveme vás už v tomto čísle zpravodaje. Pan Zdeněk Nývlt připravil pro podzimní sezonu sérii filmů na téma „Kde se zastavil čas“. 1. října budou uvedeny první dvě části – „Zakarpatí“ a „Srbský Banát“. Další klubové programy budou zveřejněny v říjnovém zpravodaji.

 

Informace o programech, které pro vás připravujeme:

 Kurzy pro vaši radost, tělo i duši:

Motto: „Osobní prožitek při poslechu hudby nenahradí žádná slova.“

Relaxace metodou celostní muzikoterapie Dr. L. Holzera

na nástroje s přirozeným laděním hraje a zpívá Marie Radvanová

Multifunkční centrum v Knihovně Břetislava Kafky Červený Kostelec

Pátek 21. září 2018, od 18 do 20.00 hodin - vstupné 200,- Kč

Na relaxaci je nutno se přihlásit: tel. 737 536 555, mail: pisen.srdce@seznam.cz

Relaxace probíhá vleže. Pro vaše pohodlí při relaxaci si vezměte karimatku, deku

nebo spací pytel a polštářek.

 

 Kurzy jógy s Ilonou Krunčíkovou, akreditovanou cvičitelkou jógy II. třídy,

budou zahájeny v úterý 25. září 2018, a to od 17.00 hod. pro začátečníky a od 18.30 pro pokročilé.  Kurzovné je 970,- Kč za 10 lekcí, jednotlivá lekce pouze po domluvě 120,- Kč. Kurz proběhne v multifunkčním centru Knihovny Břetislava Kafky Červený Kostelec, bližší informace a rezervace míst na telefonu:  605 988 539, mail: ilonakrun@post.cz nebo na www.pohlazeninavysluni.cz

 

Půjčování knih v pečovatelském domě U Jakuba

– v úterý 4. září 2018 od 9 do 10 hodin.

 

Střípky ze života a myšlenek Břetislava Kafky:

„Ve vzdělanosti uložená duchovní síla poskytuje člověku možnost vidět věci kolem sebe jasněji a rozumněji, takže je vlastně výzvou k činorodosti, podnikavosti a přemýšlivosti o smyslu života a rozvoji duchovní kultury.“                                                                   Kultura rozumu a vůle str. 113                                                                     

Informace pro čtenáře:

Čtenáři, kteří by rádi vlastnili některou z knih Břetislava Kafky z nakladatelství Poznání Olomouc, ji mohou zakoupit v Knihovně Břetislava Kafky Červený Kostelec. V současnosti je rozebrán titul Svítání v duši Břetislava Kafky od Jaroslava Hofmana. Pokud se podaří získat dotisk, budeme čtenáře informovat.
Pobočky Knihovny Břetislava Kafky Červený Kostelec v Bohdašíně, Lhotě za Červeným Kostelcem a Olešnici nabízejí služby čtenářům v místě jejich bydliště.  Zajistí vám knihy z fondu červenokostelecké knihovny i knihy formou meziknihovní výpůjční služby jak pro studenty, tak pro dospělé čtenáře. K dispozici je i půjčování časopisů. Stejně tak se můžete obrátit i na obecní knihovny spadající pod středisko Červený Kostelec v Zábrodí, Horní Radechové, Slatině nad Úpou, Žernově, Červené Hoře a Horních Rybnících. I tam se na vás naše knihovnice a knihovníci těší. Více informací na www.knihovnack.cz. Činnost pobočky ve Stolíně je v současné době pozastavena.
                                                   

Příjemné dny vám z Knihovny Břetislava Kafky Červený Kostelec přeje Marcela Fraňková.

 

Zveme vás do knihovny: červen 2018

Výstava DOMOV

Od začátku května 2018 máte možnost prohlédnout si ve vstupním prostoru knihovny velmi zajímavou výstavu prací žáků výtvarného oboru ZUŠ Červený Kostelec. V první části výstavy o rodině, citovém zázemí a mezilidských vztazích najdeme kresby předků podle starých fotografií, tajemné kouty našich domů i návrhy dětí na jejich vlastní pokoj. Na tuto výstavu pak naváže v listopadu 2018 obsáhlejší expozice v červenokostelecké městské výstavní síni. 

Červen v oddělení pro děti a mládež

Oddělení pro děti a mládež je otevřeno v úterý od 9 do 17 hodin a v pátek od 12 do 17 hodin. V době všech školních prázdnin (i jednodenních) bude dětské oddělení v úterý i v pátek otevřeno od 9 do 15 hodin!!! 

Klubáč v červnu 2018
 1. června - Klubáč s knihou: „Největší poklad“ (autorka: Arcadio Lobato)
  V prvním červnovém Klubáči vás, děti, seznámím s mimořádnou knížkou s názvem Největší poklad. Celou si ji zkusíme přečíst i prožít. Je to nejen kniha o přátelství, ale i o rozdílnosti mezi lidmi a ochotě se navzájem poznávat a tolerovat. Není totiž poklad všechno, co se zlatem blyští...

 

 1. června - Klubáč s knihou: „Buenos Aires, kotě!“ (autorka: Stanislava Reschová)
  V posledním Klubáči tohoto školního roku už budeme myslet na prázdniny. Vybrala jsem pro vás jednu moderní pohádku o tom, že velké dobrodružství se dá prožít i na vlastní zahradě a nemusíte se za ním trmácet přes půl zeměkoule.

 

Přijďte všichni, koho zvolená témata zaujmou, byť byste byli v Klubáči poprvé.
A nezapomeňte, že i Albert Einstein byl přesvědčen, že důležitější než vědění je fantazie!

 

Albert – Albi:

Klub vědomostních her pro děti i dospělé – pravidelná vědomostní klání pro všechny, kdo jsou hraví a chtějí se zábavnou formou poučit. V červnu se již pravidelná čtvrteční vědomostní klání nekonají, ale některé vědomostní hry od firmy ALBI je možno hrát v knihovně, a to v rámci půjčovní doby oddělení pro mládež, případně je možno zapůjčit si je domů pro rodinná vědomostní klání.

A pozor – máme pro vás mimořádnou nabídku, za kterou vděčíme zástupcům firmy ALBI, která je již deset let naším sponzorem a obohacuje jak knihovnu, tak i vědomosti našich čtenářů svými úžasnými hrami. V oddělení pro mládež byl instalován vzdělávací a herní koutek novinek spolu s projektem Quido pro naše malé dětské čtenáře. Srdečně za tuto péči děkujeme. Do dalšího desetiletí hodně štěstí a skvělých nápadů pro rozvíjení hravostí, fantazie i vzdělání dětí i dospělých. 

Klub Pohoda:

Každé pondělí od 16 do 18 hodin – probíhá již 11. ročník. Klub je otevřený všem, kdo se chtějí zábavným způsobem něco dovědět!

 (Upozorňujeme členy klubu i veřejnost, že na některých nákladnějších programech bude vybíráno vstupné.) 

 1. června – Návraty do Českého koutku – beseda s Monikou a Jiřím Chaloupkovými o jejich cestách zajímavými místy našeho kraje. 
 1. června – Čapek – beseda o projektu, který přibližuje místa, kde Karel, Josef a Helena Čapkovi žili a tvořili. Klub Pohoda navštíví paní Bc. Markéta Venclová a paní Lenka Lembejová z obecně prospěšné společnosti Branka. 
 1. června – závěrečné setkání Pohody v této sezoně se uskuteční u pana Bernarda v Zábrodí. Sraz je před knihovnou v 15. 30 hod. 
Kurzy pro vaši radost, tělo i duši:

Motto: Osobní prožitek při poslechu hudby nenahradí žádná slova.“

Relaxace za zvuku tibetských mís s paní Irenou Podlipnou

Přijďte vyladit své tělo a mysl v jeden harmonický celek a objevte léčivou sílu zpívajících tibetských mís a dalších muzikoterapeutických nástrojů!

Multifunkční centrum v  Knihovně Břetislava Kafky Červený Kostelec

Čtvrtek 21. června 2018 od 18.00 do 19.00 hodin - vstupné: 90,- Kč

Na relaxaci je se přihlaste:

Irena Podlipná - tel. č. 720 244 041, email: irenapodlipna@seznam.cz

S sebou: pohodlný oděv, karimatku, deku či spacák a polštářek pod hlavu.

 

Půjčování knih v pečovatelském domě U Jakuba

v úterý 5. června 2018 od 9 do 10 hodin.

 

 

Zveme vás do knihovny: květen 2018

Výstava DOMOV

Od začátku května 2018 budete mít možnost prohlédnout si ve vstupním prostoru knihovny výstavu prací žáků výtvarného oboru ZUŠ Červený Kostelec. V první části výstavy o rodině, citovém zázemí a mezilidských vztazích najdeme kresby předků podle starých fotografií, tajemné kouty našich domů i návrhy dětí na jejich vlastní pokoj. Na tuto výstavu pak naváže v listopadu 2018 obsáhlejší expozice v červenokostelecké městské výstavní síni. 

Květen v oddělení pro děti a mládež

Oddělení pro děti a mládež je otevřeno v úterý od 9 do 17 hodin a v pátek od 12 do 17 hodin. V době všech školních prázdnin (i jednodenních) bude dětské oddělení v úterý i v pátek otevřeno od 9 do 15 hodin!!! 

Klubáč v květnu 2018 

1. května je státní svátek – Klubáč se nekoná

8. května je státní svátek – Klubáč se nekoná

15. května se Klubáč nekoná, bude nahrazen 5. června Klubáčem s knihou „Největší poklad“. 

22. května se Klubáč nekoná, bude nahrazen 12. června Klubáčem s knihou „Buenos Aires, kotě!“.

29. května Klubáč s knihou: „Hry a rošťárny pro kluky a holky“ (autorka: Hana Janoušková) Kniha plná her a nápadů, určených nejen na školní přestávku, dětem připomene, že zabavit se s kamarády třeba na školním výletě můžete nejen s chytrým telefonem, ale i jednoduše pouze s tužkou a papírem. Přijďte si to do Klubáče vyzkoušet. 

Přijďte všichni, koho zvolená témata zaujmou, byť byste byli v Klubáči poprvé.
A nezapomeňte, že i Albert Einstein byl přesvědčen, že důležitější než vědění je fantazie! 

Albert – Albi:

Klub vědomostních her pro děti i dospělé – pravidelná vědomostní klání pro všechny, kdo jsou hraví a chtějí se zábavnou formou poučit. Hraje se ve čtvrtek 3. a 17. května, vždy od 16 do 17,30 hodin.

Některé vědomostní hry od firmy ALBI je možno hrát v knihovně, a to v rámci půjčovní doby oddělení pro mládež, případně je možno zapůjčit si je domů pro rodinná vědomostní klání.

 Klub Pohoda:

Každé pondělí od 16 do 18 hodin – probíhá již 11. ročník. Klub je otevřený všem, kdo se chtějí zábavným způsobem něco dovědět!

 (Upozorňujeme členy klubu i veřejnost, že na některých nákladnějších programech bude vybíráno vstupné.) 

 1. květnaPovídání v Pohodě 
 1. května – Beskydské pastorále – cestopisný film pana Zdeňka Nývlta spojený s besedou. 
 1. května – Vzpomínka na Břetislava Kafku u příležitosti druhého výročí přejmenování červenokostelecké knihovny jeho jménem za přítomnosti zástupců rodiny Kafkovy a Labíkovy. 
 2. květnaKateřina Zaháňská a její doba – první díl přednášky pro klub Pohoda připravil pan Milan Záliš. (2. díl bude uveden na podzim 2018)

Informace o dalších programech v knihovně:

Zdravé tělo a mysl prostřednictvím rostlin a bylin

Vystoupí pánové Tomáš Mach a Jan Myšák

s možností individuálních konzultací v závěru setkání.

Multifunkční centrum Knihovny Břetislava Kafky Červený Kostelec

Pátek 11. května – začátek v 17 hodin

 

Setkávání s Katkou Jirouškovou a jejími hosty

Na téma Porod s láskou a respektem vystoupí paní Šárka Champ.

Multifunkční centrum Knihovny Břetislava Kafky Červený Kostelec

Úterý 15. května – začátek v 17 hodin.

Kurzy pro vaši radost, tělo i duši:

Motto: Osobní prožitek při poslechu hudby nenahradí žádná slova.“

Relaxace za zvuku tibetských mís s paní Irenou Podlipnou

Přijďte vyladit své tělo a mysl v jeden harmonický celek a objevte léčivou sílu zpívajících tibetských mís a dalších muzikoterapeutických nástrojů!

Multifunkční centrum v  Knihovně Břetislava Kafky Červený Kostelec

Čtvrtek 24. května 2018 od 18.00 do 19.00 hodin - vstupné: 90,- Kč

Na relaxaci je se přihlaste:

Irena Podlipná - tel. č. 720 244 041, email: irenapodlipna@seznam.cz

S sebou: pohodlný oděv, karimatku, deku či spacák a polštářek pod hlavu.

 

Kurzy jógy s Ilonou Krunčíkovou, akreditovanou cvičitelkou jógy II. třídy,

byly pro letošní sezonu ukončeny. Další běh bude v multifunkčním centru Knihovny Břetislava Kafky Červený Kostelec zahájen po prázdninách. Rezervace a více informací na telefonu:  605 988 539, mail: ilonakrun@post.cz www.pohlazeninavysluni.cz

  

Půjčování knih v pečovatelském domě U Jakuba

v úterý 15. května 2017 od 9 do 10 hodin.

Zveme vás do knihovny: duben 2018

Vážení čtenáři a přátelé Knihovny Břetislava Kafky Červený Kostelec, jsem ráda, že jsme zase spolu a mohu vám nabídnout nahlédnutí do knihovny.  A protože minulý příspěvek se veskrze zabýval výsledky minulého roku, tentokrát se ohlédneme jenom kratičce za posledním děním a seznámíme se s jednou zajímavou akcí v dubnu. Autorkou dalších řádek je moje kolegyně Hana Nováková, protože se jedná o programy, které jsou připravovány v oddělení pro děti a mládež. V Březnu – Měsíci čtenářů jsme v naší knihovně přivítali paní spisovatelku Zuzanu Pospíšilovou, se kterou se setkalo šedesát červenokosteleckých dětí v prostředí dětského oddělení. Paní Pospíšilová děti opravdu zaujala a představila jim mnoho zajímavých titulů ze své dílny. Aktuálně má na kontě něco přes dvě stovky dětských titulů a řadí se k nejprodávanějším autorům na českém trhu. Děti její příběhy zbožňují. Naše knihovna má zhruba třetinu z nich ve svém fondu a na základě této návštěvy se jejich počet jistě rozroste.

Knihovna Břetislava Kafky se letos zapojí do kampaně Svazu českých knihkupců a nakladatelů Kniha Ti sluší. Společně s našimi čtenáři, dětmi ze ZŠ Václava Hejny a žáky výtvarného oboru zdejší Základní umělecké školy si připomeneme Světový den knihy a autorských práv. Dětské oddělení v souvislosti s touto akcí připravuje workshop skvělého kreslíře a ilustrátora dětských knížek Lukáše Urbánka (*1973). Pan Urbánek nám ve středu 25. dubna 2018 ukáže, co všechno se stane, než se narodí knížka z pohledu výtvarníka. Představí nám svého komiksového hrdinu doktora Racka a určitě nadchne i pro četbu dětského časopisu RAKETA. Na osobním příkladu konkrétního tvůrce pak děti daleko lépe pochopí proč je důležité knihy a jejich autory respektovat a k čemu slouží autorské právo.

 Zveme vás do knihovny: 

Ve vstupním prostoru Knihovny Břetislava Kafky Červený Kostelec máte možnost seznámit se s výběrem dětských prací, které vznikly v návaznosti na výstavní projekt

 „To je…svět Miroslava Šaška ze září 2016.“

Imaginární dětská dobrodružství, prožitá na interaktivní výstavě, inspirovala děti ze ZŠ v Horním Kostelci, ZUŠ (výtvarný obor) a ZŠ V. Hejny Červený Kostelec (6. ročník a žáci paní učitelky Marcely Štrofové) ke ztvárnění pohledu na naše město a vznikl projekt:

To je… Červený Kostelec

 

Březen v oddělení pro děti a mládež

Oddělení pro děti a mládež je otevřeno v úterý od 9 do 17 hodin a v pátek od 12 do 17 hodin. Pozor na změnu otevírací doby od prosince 2017!!!  V době všech školních prázdnin (i jednodenních) bude dětské oddělení v úterý i v pátek otevřeno od 9 do 15 hodin!!!

Sdělení pro děti a jejich rodiče:

V knihovně máme uloženy některé věci, které zde děti při svých návštěvách zapomněly. Jedná se aktuálně o 3 dětské mikiny, 3 zimní čepice a 1 šálu. Pokud někomu tyto věci doma chybí, podívejte se, jestli to nejsou právě tyto. Děkujeme vám, a pokud se ani v dalším měsíci k těmto věcem nikdo nepřihlásí, poradíme se a patrně je předáme na městský úřad mezi ztráty a nálezy. 

Klubáč v dubnu 2018 
 1. dubna Klubáč s knihou: „Ti otravní králíci“ (autorka: Ciara Floodová)
  Hned po Velikonočním pondělí vás čekám v Klubáči s otravnými králíky, krátkou knížkou se zvířecími hrdiny. Vezměte si s sebou to, co vám zbylo z velikonoční výslužky. Zkusíme rozveselit velkého knihovnického medvěda. A nesmíme zapomenout na narozeniny pana Andersena... 
 1. dubna Klubáč s knihou: „Dům číslo 226“ (autorka: Jana Šrámková) Každý dům má své tajemství a historii. Tušili jste to? Představíme si novou knížku paní spisovatelky Šrámkové, která vypráví příběhy obyvatelů jednoho pražského domu. Následně si ukážeme celou budovu naší knihovny a shrneme podstatné události v dějinách tohoto stoletého domu. 
 1. dubna Klubáč s knihou: „Doktor racek jede na prázdniny“ (autorka: Milada Rezková)
  V posledním dubnovém Klubáči si představíme knihy autorské dvojice Milada Rezková – Lukáš Urbánek. Pan Urbánek bude hostem červenokostelecké knihovny ve středu 25. dubna a je potřeba se na něj přichystat... 

Přijďte všichni, koho zvolená témata zaujmou, byť byste byli v Klubáči poprvé.
A nezapomeňte, že i Albert Einstein byl přesvědčen, že důležitější než vědění je fantazie 

Albert – Albi:

Klub vědomostních her pro děti i dospělé – pravidelná vědomostní klání pro všechny, kdo jsou hraví a chtějí se zábavnou formou poučit. Hraje se ve čtvrtek 5. a 19. dubna, vždy od 16 do 17,30 hodin.

Některé vědomostní hry od firmy ALBI je možno hrát v knihovně, a to v rámci půjčovní doby oddělení pro mládež, případně je možno zapůjčit si je domů pro rodinná vědomostní klání.

Klub Pohoda:

Každé pondělí od 16 do 18 hodin – probíhá již 10. ročník. Klub je otevřený všem, kdo se chtějí zábavným způsobem něco dovědět!

 (Upozorňujeme členy klubu i veřejnost, že na některých nákladnějších programech bude vybíráno vstupné.)

 1. dubna – Izrael – Palestina – pokračování cestopisného filmu pana Zdeňka Nývlta spojené s besedou. 
 1. dubna – Světelný kořen – o rostlině nazvané jam čínský, léčivce i zelenině a jejím pěstování přijede besedovat paní Jarmila Habrová, která se podělí o svoje zkušenosti a odpoví na otázky. 
 1. dubna – beseda se známým publicistou a cestovatelem Petrem Voldánem 
 1. dubna - 11 let jsme tady – vzpomínková Pohoda o všem, co bylo a co plánujeme. 

 

Informace o dalších programech v knihovně:

Jana Myšáková a Lucie Suchá-Groverová vás zvou na workshop,

jehož hlavním tématem bude žena

Ženské probouzení s Lucií Suchou-Groverovou

Multifunkční centrum v Knihovně Břetislava Kafky Červený Kostelec

Neděle 15. dubna 2018 od 9 do 17 hodin

Kurzovné 1 500,- Kč

 

Kurzy pro vaši radost, tělo i duši:

Motto: Osobní prožitek při poslechu hudby nenahradí žádná slova.“ 

Relaxace za zvuku tibetských mís s paní Irenou Podlipnou

Přijďte vyladit své tělo a mysl v jeden harmonický celek a objevte léčivou sílu zpívajících tibetských mís a dalších muzikoterapeutických nástrojů!

Multifunkční centrum v  Knihovně Břetislava Kafky Červený Kostelec

Čtvrtek 26. dubna 2018 od 17.00 do 18.00 hodin - vstupné: 90,- Kč

Na relaxaci je se přihlaste:

Irena Podlipná - tel. č. 720 244 041, email: irenapodlipna@seznam.cz

S sebou: pohodlný oděv, karimatku, deku či spacák a polštářek pod hlavu.

 Celostní muzikoterapeutická relaxace podle metody Lubomíra Holzera

Hraje a zpívá paní Marie Radvanová.

Multifunkční centrum v Knihovně Břetislava Kafky Červený Kostelec

Pátek 20. dubna 2018, od 18 do 19.30 hodin - vstupné 150,- Kč

Na relaxaci je se přihlaste:

Marie Radvanová – tel. 737536 555, mail: Pisen.srdce@seznam.cz

Pro vaše pohodlí při relaxaci vezměte s sebou: Karimatku, nejlépe nafukovací, spací pytel, příp. deku, polštářek.

 

Kurzy jógy s Ilonou Krunčíkovou, akreditovanou cvičitelkou jógy II. třídy,

probíhají v multifunkčním centru Knihovny Břetislava Kafky Červený Kostelec každé úterý  - začátečníci v 17 hodin, pokročilí v 18.35 hod. Rezervace a více informací na telefonu:  605 988 539, mail: ilonakrun@post.cz www.pohlazeninavysluni.cz

  

Půjčování knih v pečovatelském domě U Jakuba v úterý 3. dubna 2017 od 9 do 10 hodin.

  

Střípky ze života a myšlenek Břetislava Kafky:

„Nejvýznamnější silou rozumu je moudrost. Je to obrovská síla lidského intelektu, jemuž patří poznávání řádu věcí a života. Samotné smysly totiž nemají schopnost chápat vzájemný poměr věcí a myšlenek. To dokáže jen rozum. Síly rozumu a vůle jsou nesrovnatelně větším bohatstvím než hmotný majetek a starost o fyzické tělo.“     Kultura rozumu a vůle, str. 62                                          

Informace pro čtenáře:

 • Čtenáři, kteří by rádi vlastnili některou z knih Břetislava Kafky z nakladatelství Poznání Olomouc, ji mohou zakoupit v Knihovně Břetislava Kafky Červený Kostelec. V současnosti je rozebrán titul Svítání v duši Břetislava Kafky od Jaroslava Hofmana. Pokud se podaří získat dotisk, budeme čtenáře informovat.
 • Pobočky Knihovny Břetislava Kafky Červený Kostelec v Bohdašíně, Lhotě za Červeným Kostelcem, Olešnicí a Stolíně nabízejí služby čtenářům v místě jejich bydliště.  Zajistí vám knihy z fondu červenokostelecké knihovny i knihy formou meziknihovní výpůjční služby jak pro studenty, tak pro dospělé čtenáře. K dispozici je i půjčování časopisů. Stejně tak se můžete obrátit i na obecní knihovny spadající pod středisko Červený Kostelec v Zábrodí, Horní Radechové, Slatině nad Úpou, Žernově, Červené Hoře a Horních Rybnících. I tam se na vás naše knihovnice a knihovníci těší. Více informací na www.knihovnack.cz.                                                   

Příjemné velikonoční svátky vám z Knihovny Břetislava Kafky Červený Kostelec přeje Marcela Fraňková.

 

Zveme vás do knihovny: březen 2018

Březen v oddělení pro děti a mládež:

Oddělení pro děti a mládež je otevřeno v úterý od 9 do 17 hodin a v pátek od 12 do 17 hodin. Pozor na změnu otevírací doby od prosince 2017!!!  V době všech školních prázdnin (i jednodenních) bude dětské oddělení v úterý i v pátek otevřeno od 9 do 15 hodin!!!

Sdělení pro děti a jejich rodiče:

V knihovně máme uloženy některé věci, které zde děti při svých návštěvách zapomněly. Jedná se aktuálně o 3 dětské mikiny, 3 zimní čepice a 1 šálu. Pokud někomu tyto věci doma chybí, podívejte se, jestli to nejsou právě tyto. Děkujeme. 

Klubáč v březnu 2018

 1. března - Klubáč s knihou: „Máš nadání na hádání“ (autorka: Zuzana Pospíšilová)
  V prvním březnovém týdnu navštíví naši knihovnu paní spisovatelka Zuzana Pospíšilová (*1975). Její návštěva bude dárkem pro kostelecké děti k Březnu – měsíci čtenářů. V tomto Klubáči si proto ukážeme nejrůznější knížky paní Zuzany a spojíme je s chytrými hádankami. 
 1. března - Klubáč s knihou: „Mikuláš, Ježíšek, pan Vrána a my“ (autor: Miloš Kratochvíl) Jaro už všichni nedočkavě vyhlížíme, že? A co ptáčkové? Starali jste se v zimě, aby měli krmítka plná? Přečteme si krátký text z knížky a pak se dozvíte, čím je nejlépe dokrmovat ptáčky na nejrůznějších krmítcích. Přineste si s sebou, prosím, cokoliv, o čem se domníváte, že by mohlo ptáčkům chutnat. 
 2. března - Klubáč s knihou: „Kolik váží Matylda?“ (autor: Jiří Holub)
  Na Klubáč před Nocí s Andersenem jsem si pro vás vybrala nesmírně vtipnou knížku o dvou školácích – Hermíně a Kájovi Votrubovi. Tito dva třeťáci jsou nerozluční kamarádi a potřebují vyřešit zapeklitý problém: Kolik váží Matylda? Budeme si společně číst a smát se...
 3. března - Klubáč s knihou: „Velikonoční knížka“ (autorka: Tereza Říčanová)
  Poslední březnový Klubáč bude velikonoční. Připomeneme si tradiční zvyky a velikonoční příběh Ježíše. Domů si budeme moci odnést drobnou připomínku nadcházejícího jara. 

Přijďte všichni, koho zvolená témata zaujmou, byť byste byli v Klubáči poprvé.
A nezapomeňte, že i Albert Einstein byl přesvědčen, že důležitější než vědění je fantazie

Noc s Andersenem 2018

V pátek 23. března se uskuteční v naší knihovně další Noc s Andersenem. Proto bude půjčování knížek ukončeno už v 15 hodin. Děkujeme za pochopení.

Albert – Albi:

Klub vědomostních her pro děti i dospělé – pravidelná vědomostní klání pro všechny, kdo jsou hraví a chtějí se zábavnou formou poučit. Hraje se ve čtvrtek 8. a 22. března, vždy od 16 do 17,30 hodin.

Některé vědomostní hry od firmy ALBI je možno hrát v knihovně, a to v rámci půjčovní doby oddělení pro mládež, případně je možno zapůjčit si je domů pro rodinná vědomostní klání. 

Klub Pohoda:

Každé pondělí od 16 do 18 hodin – probíhá již 10. ročník. Klub je otevřený všem, kdo se chtějí zábavným způsobem něco dovědět!

 (Upozorňujeme členy klubu i veřejnost, že na některých nákladnějších programech bude vybíráno vstupné.)

 1. března – Jordánsko – Izrael – cestopisný film pana Zdeňka Nývlta spojený s besedou. 
 1. března – Pohoda poetická – poezie z dílny regionálních autorů - paní Anny Rusové a pánů Miroslava Kmocha a Antonína Justa. Paní Anna Rusová se klubu osobně zúčastní. 
 1. března – Příběhy žité i hrané – beseda s panem Richardem Bergmannem o životě v Červeném Kostelci a prknech, co znamenají svět. 
 2. března – Malta – další setkání s paní Jarmilou Olivovou a jejími zážitky z cest.

Informace o dalších programech v knihovně:

O komunitním vzdělávacím centru Mraveniště v Markoušovicích

Setkání s týmem pedagogů, kteří již tři roky vytvářejí program zajímavého projektu zaměřeného na vzdělávání předškolních i školních dětí a na zajímavé aktivity. Bude prostor i pro dotazy rodičů a pedagogů a diskuzi.

Multifunkční centrum Knihovny Břetislava Kafky Č. Kostelec – 3. poschodí

Středa 7. března 2018 – začátek v 17 hodin

Kurzy pro vaši radost, tělo i duši:

Motto: Osobní prožitek při poslechu hudby nenahradí žádná slova.“

Relaxace za zvuku tibetských mís s paní Irenou Podlipnou

Přijďte vyladit své tělo a mysl v jeden harmonický celek a objevte léčivou sílu zpívajících tibetských mís a dalších muzikoterapeutických nástrojů!

Multifunkční centrum v  Knihovně Břetislava Kafky Červený Kostelec

Čtvrtek 22. března 2018 od 17.00 do 18.00 hodin - vstupné: 90,- Kč

Na relaxaci je se přihlaste:

Irena Podlipná - tel. č. 720 244 041, email: irenapodlipna@seznam.cz

S sebou: pohodlný oděv, karimatku, deku či spacák a polštářek pod hlavu. 

 

Celostní muzikoterapeutická relaxace podle metody Lubomíra Holzera

Hraje a zpívá paní Marie Radvanová.

Multifunkční centrum v Knihovně Břetislava Kafky Červený Kostelec

Pátky 2. a 16. března 2018, od 18 do 19.30 hodin - vstupné 150,- Kč

Na relaxaci je se přihlaste:

Marie Radvanová – tel. 737536 555, mail: Pisen.srdce@seznam.cz

Pro vaše pohodlí při relaxaci vezměte s sebou: Karimatku, nejlépe nafukovací, spací pytel, příp. deku, polštářek.

Kurzy jógy s Ilonou Krunčíkovou, akreditovanou cvičitelkou jógy II. třídy,

probíhají v multifunkčním centru Knihovny Břetislava Kafky Červený Kostelec každé úterý  - začátečníci v 17 hodin, pokročilí v 18.35 hod. s výjimkou jarních prázdnin.

Rezervace a více informací na telefonu:  605 988 539, mail: ilonakrun@post.cz

www.pohlazeninavysluni.cz

  

Půjčování knih v pečovatelském domě U Jakuba

v úterý 6. března 2017 od 9 do 10 hodin.

Zveme vás do knihovny: únor 2018

Ve vstupním prostoru Knihovny Břetislava Kafky Červený Kostelec máte od října možnost seznámit se s výběrem dětských prací, které vznikly v návaznosti na výstavní projekt

 „To je…svět Miroslava Šaška ze září 2016.“

Imaginární dětská dobrodružství, prožitá na interaktivní výstavě, inspirovala děti ze ZŠ v Horním Kostelci, ZUŠ (výtvarný obor) a ZŠ V. Hejny Červený Kostelec (6. ročník a žáci paní učitelky Marcely Štrofové) ke ztvárnění pohledu na naše město a vznikl projekt:

To je… Červený Kostelec

 

Únor v oddělení pro děti a mládež

Oddělení pro děti a mládež je otevřeno v úterý od 9 do 17 hodin a v pátek od 12 do 17 hodin. Pozor na změnu otevírací doby od prosince 2017!!!  V době všech školních prázdnin (i jednodenních) bude dětské oddělení v úterý i v pátek otevřeno od 9 do 15 hodin.

Sdělení pro děti a jejich rodiče:

V knihovně máme uloženy některé věci, které zde děti při svých návštěvách zapomněly. Jedná se o 3 dětské mikiny, 2 zimní čepice a 1 šálu. Pokud někomu tyto věci doma chybí, podívejte se, jestli to nejsou právě tyto. Děkujeme.

 

Klubáč v únoru 2018

 1. února - Klubáč s knihou: „Děsivá cesta vlaku č. 16“ (napsali žáci pražské Základní školy A. Čermáka) Zkusíme si v knihovně prožít jednu detektivní zápletku. Možná znáte jméno spisovatelky Agathy Christie a její slavnou Vraždu v Orient-expresu. Překvapení pro nás chystají děti z 2. stupně ZŠ Václava Hejny. 
 1. února - Klubáč s knihou: „Kluk s křídly“ (autor: Miloslav Jágr) Únor bílý, pole sílí. Snad to vyjde a bude spousta sněhu, když vám budu číst z knížky jednoho výtečného českého ilustrátora. Hodilo by se to k pointě knížky. Pokud náhodou ne, zkusíme si obrovitého trpaslíka vytvořit z papíru. 
 1. února - Klubáč s knihou: „Zakousněte se do knihy“ (autorka: Klára Smolíková) Co všechno máte rádi na knihách? Zajímavé, napínavé příběhy? Nebo je ještě lepší, když si o přečtených knížkách můžete popovídat s kamarády a sdělit jim své zážitky ze čtení? Přineste si, prosím, do Klubáče alespoň dvě své oblíbené knihy. 
 1. února – Klubáč se nekoná z důvodu jarních prázdnin. 

Přijďte všichni, koho zvolená témata zaujmou, byť byste byli v Klubáči poprvé.
A nezapomeňte, že i Albert Einstein byl přesvědčen, že důležitější než vědění je fantazie!

 

Albert – Albi:

Klub vědomostních her pro děti i dospělé – pravidelná vědomostní klání pro všechny, kdo jsou hraví a chtějí se zábavnou formou poučit. Hraje se ve čtvrtek 8. a 22. února, vždy od 16 do 17,30 hodin.

Některé vědomostní hry od firmy ALBI je možno hrát v knihovně, a to v rámci půjčovní doby oddělení pro mládež, případně je možno zapůjčit si je domů pro rodinná vědomostní klání.

 

Klub Pohoda:

Každé pondělí od 16 do 18 hodin – probíhá již 10. ročník. Klub je otevřený všem, kdo se chtějí zábavným způsobem něco dovědět!

 (Upozorňujeme členy klubu i veřejnost, že na některých nákladnějších programech bude vybíráno vstupné.)

 1. února – Povídání v Pohodě pod vedením paní Zdeňky Jonové a Věry Klimešové
 1. února – Chirurgicko-orthopedický ústav pro ošetřování úrazů kostí a kloubů v Hořičkách – o historii a významu                    tohoto zařízení přijde besedovat pan Josef Kačer, starosta Hořiček, autor stejnojmenné brožury vydané v roce                2017. 
 1. února 2018 – Beseda a autorské čtení spisovatelky Danky Šárkové, autorky společenských románů, publicistky a                            cestovatelky, která trvale žije v Krkonoších a zabývá se rovněž psychologií a různými metodami rozvoje                            osobnosti, které studovala u významných osobností po celém světě. 
 1. února 2018 – Dlouhověkost, zdraví a voda - klub Pohoda opět přivítá iridoložku, léčitelku a matku jedenácti dětí, paní                        Terezu Mičkovou. Na besedu je možno přinést vzorek vody, kterou pijete.

 

Informace o dalších programech v knihovně:

Setkávání s Katkou Jirouškovou

a jejími hosty na téma: Ženy

Jako host vystoupí Jana Myšáková

Multifunkční centrum Knihovny Břetislava Kafky Červený Kostelec

Čtvrtek 8. února 2018 v 17 hod.

 

Kurzy pro vaši radost, tělo i duši:

Motto: Osobní prožitek při poslechu hudby nenahradí žádná slova.“ 

Relaxace za zvuku tibetských mís s paní Irenou Podlipnou

Přijďte vyladit své tělo a mysl v jeden harmonický celek, objevte léčivou sílu zpívajících tibetských mís a dalších muzikoterapeutických nástrojů!

Multifunkční centrum v  Knihovně Břetislava Kafky Červený Kostelec

Čtvrtek 22. února 2018 od 17.00 do 18.00 hodin - vstupné: 90,- Kč

Na relaxaci je se přihlaste:

Irena Podlipná - tel. č. 720 244 041, email: irenapodlipna@seznam.cz

S sebou: pohodlný oděv, karimatku, deku či spacák a polštářek pod hlavu.

 

Celostní muzikoterapeutická relaxace podle metody Lubomíra Holzera

Hraje a zpívá paní Marie Radvanová.

Multifunkční centrum v Knihovně Břetislava Kafky Červený Kostelec

Pátek 16. února 2018, od 18 do 19.30 hodin - vstupné 150,- Kč

Na relaxaci je se přihlaste:

Marie Radvanová – tel. 737536 555, mail: Pisen.srdce@seznam.cz

Pro vaše pohodlí při relaxaci vezměte s sebou: Karimatku, nejlépe nafukovací, spací pytel, příp. deku, polštářek.

 

Kurzy jógy s Ilonou Krunčíkovou,

akreditovanou cvičitelkou jógy II. třídy, probíhají v multifunkčním centru Knihovny Břetislava Kafky Červený Kostelec každé úterý  - začátečníci v 17 hodin, pokročilí v 18.35 hod.

Rezervace a více informací na telefonu:  605 988 539, mail: ilonakrun@post.cz, www.pohlazeninavysluni.cz 

  

Půjčování knih v pečovatelském domě U Jakuba

v úterý 6. února 2017 od 9 do 10 hodin.

 

 

leden 2018

Ve vstupním prostoru Knihovny Břetislava Kafky Červený Kostelec máte od října možnost seznámit se s výběrem dětských prací, které vznikly v návaznosti na výstavní projekt:  „To je…svět Miroslava Šaška ze září 2016.“

Imaginární dětská dobrodružství, prožitá na interaktivní výstavě, inspirovala děti ze ZŠ v Horním Kostelci, ZUŠ (výtvarný obor) a ZŠ V. Hejny Červený Kostelec (6. ročník a žáci paní učitelky Marcely Štrofové) ke ztvárnění pohledu na naše město a vznikl projekt: To je… Červený Kostelec

Jeruzalém

Výstava fotografií PhDr. Robina Böhnische v multifunkčním centru knihovny Břetislava Kafky byla zahájena v klubu Pohoda v pondělí 4. prosince 2017. Kouzelné záběry přibližující život lidí v tomto zajímavém městě můžete vidět ještě v lednu 2018 ve výpůjční době knihovny.

Leden v oddělení pro děti a mládež

Oddělení pro děti a mládež je otevřeno v úterý od 9 do 17 hodin a v pátek od 12 do 17 hodin. Pozor na změnu otevírací doby od prosince 2017!!!  V době všech školních prázdnin (i jednodenních) bude dětské oddělení v úterý i v pátek otevřeno od 9 do 15 hodin.  

Klubáč v lednu 2018

 1. ledna - Klubáč s knihou: „Matějova akrobacie“ (autorka: Rika Taeymansová) V prvním Klubáči po vánočních prázdninách si protáhneme tělíčka s mimořádně zábavným lustrovaným průvodcem akrobatickými cvičeními pro celou rodinu. Přidáme i pár jógových prvků z dětské knížky Jak se zdraví sluníčko.

 

 1. ledna - Klubáč s knihou: „Pikunikku: japonský piknik“ (autorka: Monika Baudyšová)
  S pomocí dětských čtenářů ze 2. stupně ZŠ V. Hejny připravíme v knihovně japonský piknik. Nebude chybět vyprávění, promítání a snad i ochutnávka zeleného čaje Matcha. O vlastní zážitky z měsíčního pobytu v této vzdálené zemi se s námi podělí Pavel Tomek.

 

 1. ledna - Klubáč s knihou: „Vyrábíme knihy“ (autorka: Charlotte Stowellová) Jaká je vaše oblíbená knížka? Přineste si ji s sebou do knihovny, pokud možno s původním papírovým přebalem. Navzájem si knihy představíme a pokusíme se k nim vytvořit nové, tedy vaše ilustrace.

 

 1. ledna - Klubáč s knihou: „Jak zvířata spí“ (autorka: Marie Štumpfová) Přemýšleli jste někdy nad tím, jak spí zvířata? Ukážu vám překrásně ilustrovanou dětskou knížku, ze které si budeme v rámci Klubáče číst a hledat souvislosti. 

Přijďte všichni, koho zvolená témata zaujmou, byť byste byli v Klubáči poprvé.
A nezapomeňte, že i Albert Einstein byl přesvědčen, že důležitější než vědění je fantazie!

 Albert – Albi:

Klub vědomostních her pro děti i dospělé – pravidelná vědomostní klání pro všechny, kdo jsou hraví a chtějí se zábavnou formou poučit. Hraje se ve čtvrtek 11. a 25. ledna vždy od 16 do 18 hodin.

Některé vědomostní hry od firmy ALBI je možno hrát v knihovně, a to v rámci půjčovní doby oddělení pro mládež, případně je možno zapůjčit si je domů pro rodinná vědomostní klání. 

Klub Pohoda:

Každé pondělí od 16 do 18 hodin – probíhá již 10. ročník. Klub je otevřený všem, kdo se chtějí zábavným způsobem něco dovědět!

 (Upozorňujeme členy klubu i veřejnost, že na některých nákladnějších programech bude vybíráno vstupné.)

 1. ledna 2018Novoroční chvilka poezie Vlasty Klepáčka – osobně vystoupí známý červenokostelecký herec, autor, režisér a básník. 
 1. ledna 2018Balt a Rujána – cestopisný film z dílny pana Zdeňka Nývlta 
 2. ledna 2018 – Paní MUDr. Jiřina Rybová a paní Jaroslava Klímová představí zajímavou červenokosteleckou firmu s hravým názvem Korálkárna.
 3. ledna 2018Prof. Antonín Just, pedagog a dlouholetý kronikář města Trutnova představí svou novou knihu poezie Žena a měsíc, kterou vydal ve svých 96 letech. Zavzpomíná na rovněž na mládí prožité v Červeném Kostelci.

 

Informace o dalších programech v knihovně:

Kurzy pro vaši radost, tělo i duši:

Motto: Osobní prožitek při poslechu hudby nenahradí žádná slova.“ 

Relaxace za zvuku tibetských mís s paní Irenou Podlipnou

Přijďte vyladit své tělo a mysl v jeden harmonický celek, objevte léčivou sílu zpívajících tibetských mís a dalších muzikoterapeutických nástrojů!

Multifunkční centrum v  Knihovně Břetislava Kafky Červený Kostelec

Čtvrtek 11. ledna 2018 od 17.00 do 18.00 hodin - vstupné: 90,- Kč

Na relaxaci je se přihlaste:

Irena Podlipná - tel. č. 720 244 041, email: irenapodlipna@seznam.cz

S sebou: pohodlný oděv, karimatku, deku či spacák a polštářek pod hlavu.

 

Celostní muzikoterapeutická relaxace podle metody Lubomíra Holzera

Hraje a zpívá paní Marie Radvanová.

Multifunkční centrum v Knihovně Břetislava Kafky Červený Kostelec

Pátek 19. ledna 2018, od 18 do 19.30 hodin - vstupné 150,- Kč

Na relaxaci je se přihlaste:

Marie Radvanová – tel. 737536 555, mail: m.radvanova@les-mp.cz

Pro vaše pohodlí při relaxaci vezměte s sebou:

Karimatku, nejlépe nafukovací, spací pytel, příp. deku, polštářek.

Kurzy jógy s Ilonou Krunčíkovou, akreditovanou cvičitelkou jógy II. třídy,

budou v multifunkčním centru Knihovny Břetislava Kafky Červený Kostelec zahájeny v úterý 23. ledna 2018. (začátečníci v 17 hodin, pokročilí v 18.35 hod.)

Rezervace a více informací na telefonu:  605 988 539, mail: ilonakrun@post.cz www.pohlazeninavysluni.cz

  

Půjčování knih v pečovatelském domě U Jakuba v úterý 2. ledna 2017 od 9 do 10 hodin.

  

Střípky ze života a myšlenek Břetislava Kafky:

   „Každý, kdo si chce mou nauku osvojit a naučit se jí, by se k ní měl vracet tak dlouho, až pozná, že se jeho duch rozjasňuje, nabývá vyšší a širší rozhled a nový názor na život.  Zpřístupněním světových poznatků, pravd a zásad (ale i vlastních zkušeností), které až dosud byly známy jen vědcům a odborníkům, chci dosáhnout takového jejich rozšíření, aby se staly majetkem lidových vrstev a kultura a osvěta si našly cestu ke každému jedinci. Tohoto stavu může dosáhnout každý, kdo se bude snažit a bude chtít využít přirozené světlo svého rozumu.“    Kultura rozumu a vůle str. 214                      

                                                                                                                                                                         

Informace pro čtenáře:

 • Čtenáři, kteří by rádi vlastnili některou z knih Břetislava Kafky z nakladatelství Poznání Olomouc, ji mohou zakoupit v Knihovně Břetislava Kafky Červený Kostelec. V současnosti je rozebrán titul Svítání v duši Břetislava Kafky od Jaroslava Hofmana. Pokud se podaří získat dotisk, budeme čtenáře informovat.
 • Pobočky Knihovny Břetislava Kafky Červený Kostelec v Bohdašíně, Lhotě za Červeným Kostelcem, Olešnicí a Stolíně nabízejí služby čtenářům v místě jejich bydliště.  Zajistí vám knihy z fondu červenokostelecké knihovny i knihy formou meziknihovní výpůjční služby jak pro studenty, tak pro dospělé čtenáře. K dispozici je i půjčování časopisů. Stejně tak se můžete obrátit i na obecní knihovny spadající pod středisko Červený Kostelec v Zábrodí, Horní Radechové, Slatině nad Úpou, Žernově, Červené Hoře a Horních Rybnících. I tam se na vás naše knihovnice a knihovníci těší. Více informací na www.knihovnack.cz.                                                 

 

Zveme vás do knihovny: listopad 2017

Ve vstupním prostoru Knihovny Břetislava Kafky Červený Kostelec máte od října možnost seznámit se s výběrem dětských prací, které vznikly v návaznosti na výstavní projekt

 To je…svět Miroslava Šaška ze září 2016.

Imaginární dětská dobrodružství, prožitá na interaktivní výstavě, inspirovala děti ze ZŠ v Horním Kostelci, ZUŠ (výtvarný obor) a ZŠ V. Hejny Červený Kostelec (6. ročník a žáci paní učitelky Marcely Štrofové) ke ztvárnění pohledu na naše město a vznikl projekt:

To je… Červený Kostelec

 

 

Listopad v oddělení pro děti a mládež:

Oddělení pro děti a mládež je otevřeno v úterý od 9 do 17 hodin a v pátek od 12 do 17 hodin.

Klubáč v listopadu 2017 – úterní podvečerní klub pro děti (začátek v 17 hod.)

 1. listopadu Klubáč s knihou: „Příručka pro kluky dobrodruhy“ (autor: Michele Lecreux)
  V rámci prvního listopadového Klubáče si přečteme kratičkou australskou legendu o dětech duhového hada a následně si vyrobíme vlastní hrací nebo chcete-li hudební nástroj zvaný dešťová hůl.
 2. listopadu Klubáč s knihou: „Knížka Ferdy Mravence“ (autor: Ondřej Sekora)
  Znáte Ferdu Mravence? Pokud ne, nevadí. Přijďte se s ním seznámit. Ferda je vždy optimisticky naladěný chlapík s červenou puntíkovanou mašlí kolem krku. Je nebojácný, chytrý a vynalézavý, vždy si ví rady... Pokusíme se postarat se o mravenčí kukly v našem knihovnickém mraveništi.
 3. listopadu Klubáč s knihou: „Všeobecný zvířetník“ (autor: Javier Sáez Castán)
  Máte rádi zvířátka? Představíme si neobyčejná stvoření – existující jak v přírodě, tak i pouze na papíře. A nakonec si zkusíme i vlastní tvorbu. Jak by podle vás vypadalo třeba tajemné, vědci ještě neobjevené zvíře z tropického pralesa?
 4. listopadu Klubáč s knihou: „Mikuláš Mikulka“ (autor: Eugen Sopko)
  Na konci listopadu se už přiblížil mikulášský čas. Jestlipak víte, jak je to vlastně s Mikuláši a čerty? Prozradí nám to překrásná knížka o Mikulkovi. Následující týden pak Klubáč nebude, aby vás mohl Mikuláš s čertem navštívit u vás doma. Vyrobíme pro něj proto dárek.

Uvítáme nově příchozí děti – školáky (od šesti let), kteří mají rádi příběhy, vymýšlení, tvoření a chtějí se občas i něco zajímavého dozvědět. Přijďte mezi nás. Klubáč je pro registrované dětské čtenáře zdarma.

 

Přijďte všichni, koho zvolená témata zaujmou, byť byste byli v Klubáči poprvé.
A nezapomeňte, že i Albert Einstein byl přesvědčen, že důležitější než vědění je fantazie!

 

Albert – Albi: Klub vědomostních her pro děti i dospělé – pravidelná vědomostní klání pro všechny, kdo jsou hraví a chtějí se zábavnou formou poučit. Hraje se ve čtvrtek 9. a 23. listopadu, vždy od 16 do 18 hodin.

Některé vědomostní hry od firmy ALBI je možno hrát v knihovně, a to v rámci půjčovní doby oddělení pro mládež, případně je možno zapůjčit si je domů pro rodinná vědomostní klání.

 

Klub Pohoda: každé pondělí od 16 do 18 hodin – probíhá již 10. ročník. Klub je otevřený všem, kdo se chtějí zábavným způsobem něco dovědět!

 (Upozorňujeme členy klubu i veřejnost, že na některých nákladnějších programech bude vybíráno vstupné.) 

 1. listopadu – Přírodní krásy a památky Slovinska - cestopisné povídání pana Zdeňka Nývlta doplněné filmem. 
 2. listopadubeseda s paní Marií Radvanovou o léčení zvukem - hudbou a zpěvem s praktickými ukázkami její úžasné muzikoterapie. 
 3. listopadu – Naše cesty ke knížkám – o zajímavých až tajuplných toulkách po okolí přijdou besedovat a promítat manželé Monika a Jiří Chaloupkovi.
 4. listopaduBeseda nad knihou Kláry Cingrošové a Kláry Dvořákové Vlastivědná knížka pro vzpomínání a procvičování paměti pod vedením paní Zdeňky Jonové.

Informace o dalších programech v knihovně:

 

Vítání knihy

Mgr. Jana Kafka, Ph.D.: V hodině velké zkoušky

Čtvrtek 30. listopadu 2017 v 18 hodin v multifunkčním sále Knihovny Břetislava Kafky

Knihu o historii církví v padesátých letech 20. století představí její autor Jan Kafka a odpoví na dotazy přítomných.

 

Setkávání s Katkou Jirouškovou a hosty

na aktuální téma: Ženy v nás s Janou Myšákovou

Multifunkční centrum ve 3. poschodí Knihovny Břetislava Kafky Červený Kostelec,

čtvrtek 23. listopadu 2017, začátek v 17 hodin.

 

Kurzy pro vaši radost, tělo i duši:

Motto: Osobní prožitek při poslechu hudby nenahradí žádná slova.“ 

Relaxace za zvuku tibetských mís s paní Irenou Podlipnou

Přijďte vyladit své tělo a mysl v jeden harmonický celek, objevte léčivou sílu zpívajících tibetských mís a dalších muzikoterapeutických nástrojů!

Multifunkční centrum v  Knihovně Břetislava Kafky Červený Kostelec

Čtvrtek 16. listopadu 2017 od 17.00 do 18.00 hodin - vstupné: 90,- Kč

Na relaxaci je se přihlaste:

Irena Podlipná - tel. č. 720 244 041, email: irenapodlipna@seznam.cz

S sebou: pohodlný oděv, karimatku, deku či spacák a polštářek pod hlavu.

 

Celostní muzikoterapeutická relaxace podle metody Lubomíra Holzera

hraje a zpívá paní Marie Radvanová

Multifunkční centrum v Knihovně Břetislava Kafky Červený Kostelec

Pátek 24. listopadu 2017, od 18 do 19.30 hod., vstupné 150,- Kč

Na relaxaci je se přihlaste:

Marie Radvanová – tel. 737536 555, mail: m.radvanova@les-mp.cz

Pro vaše pohodlí při relaxaci vezměte s sebou:

Karimatku, nejlépe nafukovací, spací pytel, příp. deku, polštářek.

 

Kurzy jógy s Ilonou Krunčíkovou

akreditovanou cvičitelkou jógy II. třídy

pro začátečníky i pokročilé v Knihovně Břetislava Kafky Červený Kostelec

pokračují v multifunkčním centru vždy v úterý,

začátečníci od 17 hodin, pokročilí od 18.35 hodin.

Rezervace a více informací na telefonu:  605 988 539, mail: ilonakrun@post.cz

www.pohlazeninavysluni.cz

 

Zveme vás do knihovny - říjen 2017

Ve vstupním prostoru Knihovny Břetislava Kafky Červený Kostelec máte od října možnost seznámit se s výběrem dětských prací, které vznikly v návaznosti na výstavní projekt

 To je…svět Miroslava Šaška ze září 2016.

Imaginární dětská dobrodružství, prožitá na interaktivní výstavě, inspirovala děti ze ZŠ v Horním Kostelci, ZUŠ (výtvarný obor) a ZŠ V. Hejny Červený Kostelec (6. ročník a žáci paní učitelky Marcely Štrofové) ke ztvárnění pohledu na naše město a vznikl projekt:

To je… Červený Kostelec

 

Týden knihoven 2017 v Knihovně Břetislava Kafky – od 2. do 6. října

vám již podruhé nabídne vítání knihy červenokosteleckých autorů Violy Zoe Bílé, Jonáše Bílého a Al da bianco

Jak si pejsek s kočičkou vypěstovali buřty

Přijďte přivítat do života knížku inspirovanou známou Čapkovou pohádkou do multifunkčního centra v Knihovně Břetislava Kafky v pátek 6. října 2017 v 17 hodin. Program vás jistě nezklame, knížku si budete moci zakoupit na místě a zvána je i vnučka Josefa Čapka, paní Kateřina Dostálová.

 

Září v oddělení pro děti a mládež

Oddělení pro děti a mládež je otevřeno v úterý od 9 do 17 hodin a v pátek od 12 do 17 hodin.  

Klubáč v říjnu 2017 – úterní podvečerní klub pro děti (začátek v 17 hod.)
 1. října - Klubáč s knihou: „111 napínavých experimentů pro děti“ (autorka: Martina Rüter) V prvním říjnovém Klubáči přivítáme mimořádného hosta, paní Moniku Smolovou, která se dobře vyzná v nejrůznějších chemických pokusech. Pro Klubáč vybrala několik zajímavých experimentů, které si v prostoru dětského oddělení společně vyzkoušíme. 
 1. října - Klubáč s knihou: „Putování plné hádanek“ „(autorka: Kateřina Korbařová)
  Na loňský mimořádně zdařilý hádankový Klubáč navážeme i tento rok. Pokud máte nějaké své oblíbené hádanky, připravte si je pro nás. 
 1. října - Klubáč s knihou: „JO537“ (autorka: Marka Míková)
  Na předposlední říjnový týden přislíbila návštěvu v kostelecké knihovně paní spisovatelka, textařka a herečka Marka Míková (*1959). Děti ji znají třeba jako představitelku princezny Růženky ve filmové pohádce Jak se budí princezny. V Klubáči se seznámíme s její knížkou o snech, jedné počítačové hře a o životě JO537. 
 1. října - Klubáč s časopisem: „Čtyři ve Čtyřlístku“ (autorka: Ljuba Štíplová)
  Máte rádi komiksový Čtyřlístek (Fifinku, Pinďu, Myšpulína a Bobíka)? Přijďte se tentokrát dozvědět něco o jejich dětství. V rámci Klubáče si vyzkoušíte i dopsat vlastní verzi jednoho čtyřlístkového příběhu. 
 1. října - Klubáč s knihou: „Tramvaj plná strašidel“ (autorka: Petra Braunová)
  Dušičkový Klubáč prožijeme v přestrojení za duchy a strašidla. Pokud máte rádi převlékání a tajuplný příběh, přijďte mezi nás. Připomeneme si i významné červenokostelecké osobnosti.

Uvítáme nově příchozí děti – školáky (od šesti let), kteří mají rádi příběhy, vymýšlení, tvoření a chtějí se občas i něco zajímavého dozvědět. Přijďte mezi nás. Klubáč je pro registrované dětské čtenáře zdarma. 

Přijďte všichni, koho zvolená témata zaujmou, byť byste byli v Klubáči poprvé.
A nezapomeňte, že i Albert Einstein byl přesvědčen, že důležitější než vědění je fantazie!

Albert - Albi

Albert – Albi: Klub vědomostních her pro děti i dospělé – v říjnu zahajujeme pravidelná vědomostní klání pro všechny, kdo jsou hraví a chtějí se zábavnou formou poučit. Hraje se ve čtvrtek 12. a 26. října, vždy od 16 do 18 hodin.

Některé vědomostní hry od firmy ALBI je možno hrát v knihovně, a to v rámci půjčovní doby oddělení pro mládež, případně je možno zapůjčit si je domů pro rodinná vědomostní klání.

Klub Pohoda

Klub Pohoda: každé pondělí od 16 do 18 hodin – probíhá již 10. ročník. Klub je otevřený všem, kdo se chtějí zábavným způsobem něco dovědět!  (Upozorňujeme členy klubu i veřejnost, že na některých nákladnějších programech bude vybíráno vstupné.)

 1. října – Jak se žilo na zámku v Ratibořicích – virtuální prohlídka doplněná průvodním slovem pana Ladislava Nývlta.
 2. října – Povídání v Pohodě – pravidelný klubový podvečer pro členy i nečleny na volné téma. 
 1. října - Pozoruhodnosti Slovácka a Valašska – cestopisné povídání pana Zdeňka Nývlta doplněné filmem. 
 2. října – Jak utéct času – besedu nad knihou Bruce Griersona povede paní Jana Androníková, knihovnice pobočky Knihovny Břetislava Kafky Červený Kostelec ve Stolíně.
 3. října – Vitalita, zdraví, dlouhověkost – o svém životě a zkušenostech s přírodní medicínou přijde besedovat indoložka, nutriční specialistka, matka jedenácti dětí, paní Tereza Mičková

 

Informace o dalších programech v knihovně:
Setkávání s Katkou Jirouškovou a hosty

na aktuální témaHomeopatie v domácnosti – podzimní nachlazení a jak na ně

Multifunkční centrum ve 3. poschodí Knihovny Břetislava Kafky Červený Kostelec, čtvrtek 19. října 2017, začátek v 17 hodin.

 

Kurzy pro vaši radost, tělo i duši:

Motto: Osobní prožitek při poslechu hudby nenahradí žádná slova.“

 

Relaxace za zvuku tibetských mís s paní Irenou Podlipnou

Přijďte si vyladit své tělo a mysl v jeden harmonický celek, objevte léčivou sílu zpívajících tibetských mís a dalších muzikoterapeutických nástrojů!

Multifunkční centrum v  Knihovně Břetislava Kafky Červený Kostelec 12. října 2017.

Na relaxaci je se přihlaste: Irena Podlipná - tel. č. 720 244 041, email: irenapodlipna@seznam.cz

17.00 – 18.00 hodin - vstupné: 90,- Kč

S sebou: pohodlný oděv, karimatku, deku či spacák a polštářek pod hlavu.

 

Kurzy jógy s Ilonou Krunčíkovou

akreditovanou cvičitelkou jógy II. třídy pro začátečníky i pokročilé v Knihovně Břetislava Kafky Červený Kostelec

pokračují v multifunkčním centru vždy v úterý, začátečníci od 17 hodin, pokročilí od 18.35 hodin.

Rezervace a více informací na telefonu:  605 988 539, mail: ilonakrun@post.cz  www.pohlazeninavysluni.cz

 

Září 2017 

Ve vstupním prostoru Knihovny Břetislava Kafky ještě do konce září pokračuje Výstava prací žáků

výtvarného oboru ZŠ a ZUŠ Rtyně v Podkrkonoší, které pro Knihovnu Břetislava Kafky vybrala paní Věra Včelišová. 

 

Září v oddělení pro děti a mládež

Oddělení pro děti a mládež je otevřeno v úterý od 9 do 17 hodin a v pátek od 12 do 17 hodin.  

Klubáč v září 2017 – úterní podvečerní klub pro děti (začátek v 17 hod.) 

První schůzka knihovnického klubu pro děti se uskuteční v prostoru dětského oddělení  19. září. Uvítáme nově příchozí děti – školáky (od šesti let), kteří mají rádi příběhy, vymýšlení, tvoření a chtějí se občas i něco zajímavého dozvědět. Přijďte mezi nás. Klubáč je pro registrované dětské čtenáře zdarma.

 1. září - Klubáč s knihou: „Pohádka o Ipsíkovi“ (autorka: Aneta Františka Holasová)
  Snad nám bude přát počasí a po úvodním seznámení se s knížkou se vydáme na cestu do lesa nejen za lýkožrouty, ale i okouknout, co kde můžeme sníst my sami. Naším hostem a zároveň průvodkyní přírodou bude zkušená bylinkářka, paní Martina Hloušková. Rodičové dětí jsou samozřejmě také vítáni. 
 1. září - Klubáč s knihou: „Jak krtek ke kalhotkám přišel“ (autorka: Eduard Petiška)
  V čase babího léta se náš Klubáč pro jednou uskuteční na zahradě za Domkem Boženy Němcové v Červeném Kostelci. Spolupracujeme na něm s výtvarným oborem kostelecké ZUŠ. Dozvíte se něco málo z historie textilnictví a budete si moci v rámci výtvarného workshopu vyzkoušet potiskování látek. Sraz – výjimečně - v 17:00 přímo na zahradě za Domkem B. Němcové.

Přijďte všichni, koho zvolená témata zaujmou, byť byste byli v Klubáči poprvé.
A nezapomeňte, že i Albert Einstein byl přesvědčen, že důležitější než vědění je fantazie!

 

Albert – Albi: Klub vědomostních her pro děti i dospělé – v září se ještě hrát nebude, ale v říjnu už se mohou vědomostní hráči těšit na svá pravidelná klání. 

Některé vědomostní hry od firmy ALBI je možno hrát v knihovně, a to v rámci půjčovní doby oddělení pro mládež, případně je možno zapůjčit si je domů pro rodinná vědomostní klání.

 

Klub Pohoda: každé pondělí od 16 do 18 hodin – probíhá již 10. ročník.
Klub je otevřený všem, kdo se chtějí zábavným způsobem něco dovědět!

 (Upozorňujeme členy klubu i veřejnost, že na některých nákladnějších programech bude vybíráno vstupné.) 

 1. září – Naplněný život Břetislava Kafky – vzpomínky na Břetislava Kafku s hosty – slovem, filmem i fotografiemi u příležitosti 50. výročí úmrtí tohoto významného červenokosteleckého rodáka, hypnologa, umělce, léčitele a donátora sakrálních památek. 
 1. září – Povídání v Pohodě – zahájení další sezony práce klubu Pohoda 
 1. září – Mongolsko – „Země modrého nebe“ – o své zážitky, postřehy, historky a amatérské fotografie ze země Čingischána se přijede podělit paní Marcela Krčálová 
 1. září – Bylinné a ovocné šťávy z Červeného Kostelce – o zdravých produktech, které pro nás vyrábějí přímo v našem městě, přijde besedovat pan David Wagenknecht, manažer obchodu a marketingu podniku Pro-Charitu s. r. o. A bude možnost jejich produkty i ochutnat.

 

Informace o dalších programech v knihovně:

 

Setkávání s Katkou Jirouškovou a hosty

na aktuální téma:

 Jednorázové obaly a dětské plenky

– jak na to jít jinak s praktickými ukázkami.

Multifunkční centrum ve 3. poschodí Knihovny Břetislava Kafky Červený Kostelec,

čtvrtek 21. září 2017, začátek v 17 hodin.

 

Večer s hypnózou Jakuba Kroulíka

Známý mentalista, který se inspiroval uměním Břetislava Kafky, vystoupí v Knihovně Břetislava Kafky Červený Kostelec již podruhé, aby vysvětlil a přiblížil divákům hypnózu, kterou praktikuje již více než 10 let. www.hypnotizer.info

Multifunkční centrum knihovny – 3. poschodí

 sobota 30. září 2017 – začátek v 19 hodin – vstupné 100,- Kč 

 

Kurzy pro vaši radost, tělo i duši:

Motto: Osobní prožitek při poslechu hudby nenahradí žádná slova.“

 

Muzikoterapeutické relaxace s paní Marií Radvanovou

(léčivá hra na nástroje s přirozeným laděním podle metody Lubomíra Hollzera)

 

a Muzikoterapeutické relaxace s tibetskými mísami s paní Irenou Podlipnou

budou v Knihovně Břetislava Kafky Červený kostelec probíhat od října 2017.

Na relaxace je se přihlaste:

Radvanová - tel. 737 536 555, email: m.radvanova@les-mp.cz

Irena Podlipná - tel. č. 720 244 041, email: irenapodlipna@seznam.cz

 

Kurzy jógy s Ilonou Krunčíkovou

akreditovanou cvičitelkou jógy II. třídy

pro začátečníky i pokročilé v Knihovně Břetislava Kafky Červený Kostelec

budou zahájeny 26. září 2017.

Rezervace a více informací na telefonu:  605 988 539, mail: ilonakrun@post.cz

www.pohlazeninavysluni.cz

 

Půjčování knih v pečovatelském domě U Jakubav úterý 5. září 2017 od 9 do 10 hodin.

  

Střípky ze života a myšlenek Břetislava Kafky:

U příležitosti 50. výročí úmrtí Břetislava Kafky připomeneme jeho život a dílo slovy významné osobnosti, předsedy Mezinárodního sdružení pro výzkum psychotroniky, pana PhDr. Zdeňka Rejdáka (1934 – 2004) z knihy Jana Lašťovičky Cesta ke světlu s podtitulem Odkaz Břetislava Kafky z hlediska posledních věcí člověka, která vyšla v nakladatelství Poznání, str. 113:

„A za co jsme mu snad nejvíce vděčni? Nejen za to, že odhalil nepoznaný fantastický svět našich duševních rezerv a bezmezné mohutnosti duše, ale především za to, že rozkryl jednotný etický kód v každém z nás a že v oblasti svědomí není variability, není moje, není tvoje, není naše, není vaše svědomí, ale je jedno univerzální svědomí, ke kterému se často velice těžce propracováváme. Jednotný etický kód a univerzální svědomí podmiňují to, čeho mají mnozí v dnešní zmatené době plná ústa a čemu vůbec nerozumějí: svobodu.“

                                                                         

Informace pro čtenáře: Čtenáři, kteří by rádi vlastnili některou z knih Břetislava Kafky z nakladatelství Poznání Olomouc, ji mohou zakoupit v Knihovně Břetislava Kafky Červený Kostelec.

Pobočka Knihovny Břetislava Kafky ve Stolíně nabízí služby čtenářům vždy v pátek od 15 do 16 hodin. Je možné zajistit knihy z fondu červenokostelecké knihovny i knihy formou meziknihovní výpůjční služby jak pro studenty, tak pro dospělé čtenáře. K dispozici je i půjčování časopisů. Stejně tak se můžete obrátit i na naše pobočky ve Lhotě, v Bohdašíně a v Olešnici. I tam se na vás naše knihovnice těší. Více informací na www.knihovnack.cz.