Kdo bude v Červeném Kostelci řídit chod města rozhodovali voliči

Kdo bude v Červeném Kostelci řídit chod města rozhodovali voliči

Přesně ve čtrnáct hodin se v pátek 5. října otevřely volební místnosti ve dvanácti volebních okrscích Červeného Kostelce. Voliči měli ve svých rukách příležitost zvolit si své zástupce, kterým důvěřují, kteří zasednou do zastupitelstva města, rady města a vedení města a budou po další čtyři roky spravovat chod města. Volební místnosti se uzavřely v sobotu 6. října ve 14.00 hodin a po sečtení hlasů je jasné, jak se zastupitelstvo města obmění a jaké bude jeho nové složení.

Voliči měli možnost vybírat kandidáty z osmi stran a uskupení. Kompletní seznam kandidátů do zastupitelstva najdete zde.

Volební výsledky najdete zde.

Zvolené zastupitele města najdete zde.

Nyní čekají vítězné strany a hnutí složitá vyjednávání o následných koalicích. Kdo zasedne v křesle starosty a místostarosty a obsadí místa v radě města bude jasné po ustavujícím zasedání zastupitelstva o jehož termínu vás budeme informovat.

Současně s komunálními volbami probíhaly i volby senátní. Také zde si voliči vybírali svého zástupce, který bude hájit zájmy náchodského regionu v horní parlamentní komoře. Vybíralo se z šesti kandidátů.  

Seznam kandidátů do senátu najdete zde.

Volební výsledky najdete zde.

V senátních volbách čeká na voliče ještě druhé kole, kde se bude rozhodovat o budoucím senátorovi, který bude hájit zájmy Náchodska.