Město informuje

23. července 2021
Květinová výzdoba města Červený Kostelec
Květinová výzdoba se stala chloubou Červeného Kostelce. Těší místní obyvatele, ale i návštěvníky z okolních měst. Nepřeberné množství různých druhů rostlin, které jsou zasazené do prostoru města, vytváří různorodou škálu barev, motivů a vůní. V průběhu měsíců se výzdoba postupně mění a společně se slunečními paprsky vzniká unikátní vizuální zážitek.
19. července 2021
Nalezená fena na autobusové zastávce Pruty
Na Trubějově u autobusové zastávky Pruty byla nalezena fenka. Je bílého zbarvení, není zanedbaná, ale bohužel nemá čip. Momentálně je umístěna v kotci u služebny MP v Hurdálkově ulici. Telefonní kontakt na MP je 739 548 951 nebo 491 426 186.
19. července 2021
Plánovaná odstávka pitné vody - 20. 7. 2021
Voda Červený Kostelec, s.r.o. oznamuje zákazníkům, že v Červeném Kostelci dne 20. 7. 2021 v době od 7:30 do 14:00 bude přerušena dodávka pitné vody z technických důvodů.
15. července 2021
Léto v Kladském pomezí a další nové články na webu ckzije.cz
Už jste stihli zažít vše z bohaté cestovatelské nabídky Kladského pomezí? Na své si u nás přijdou malí i velcí cestovatelé. Tak hurá na cesty!
15. července 2021
Náchodská iktová péče získala platinové ocenění ESO Angels!
O pacienty s cévní mozkovou příhodou je v náchodské nemocnici výborně postaráno. Tak by se dalo jednou větou zhodnotit umístění v prestižní celoevropské soutěži ESO Angels Awards, která porovnává ukazatele kvality péče o pacientky s mrtvicí, zaznamenaných v podrobně vedených registrech (RES-Q) v jednotlivých nemocnicích.
9. července 2021
ZŠ Václava Hejny příjme asistenta pedagoga
Požadujeme středoškolské vzdělání v pedagogickém oboru nebo středoškolské vzdělání s ukončeným kurzem pro asistenta pedagoga.
8. července 2021
Pietní setkání k uctění památky obětí odbojové skupiny S 21 B
Letošní pietní setkání k uctění památky obětem odbojové skupiny S 21 B se konalo v neděli 4. července 2021. Celý program začal v Malých Svatoňovicích v ulici J. Masaryka odhalením Kamene zmizelého Stanislavu Prouzovi před jeho posledním bydlištěm. Program pokračoval odhalením Kamene jeho spolupracovníka Josefa Schejbala u místního koupaliště, kde byl zatčen. Vyvrcholením pietního aktu bylo položení květin u pomníků na Bohdašíně a na Končinách, kde v červnu 1942 našel své poslední útočiště parašutista z výsadku Silver A Jiří Potůček.  Za jeho ukrývání a za odbojovou činnost bylo 9. července 1942 na Zámečku v Pardubicích zastřeleno 17 lidí.
22. června 2021
Jak probíhá rekonstrukce zázemí a tribuny fotbalového hřiště
Od začátku realizace rekonstrukce zázemí a tribuny fotbalového hřiště uplynul jeden měsíc. Za tuto dobu proběhla demolice tribuny s přilehlou budovou, která sloužila fotbalovému klubu jako šatny. Následně byla z prostoru odvezena všechna suť, která vznikla při demolici. Tento týden probíhá výkop základu zázemí pro hráče a fotbalový oddíl, to znamená šatny. Poté firma Průmstav Náchod s.r.o. zahájí betonáž spodních pásů základů a příštím týdnu bude zahájen výkop základů pro tribunu, sociální zařízení a občerstvení.
10. června 2021
Zveme vás na zasedání zastupitelstva města - 24. června 2021
Zveme vás na veřejné zasedání zastupitelstva města, které se bude konat ve čtvrtek 24. června 2021 od 16 hod. v malém sále Divadla J. K. Tyla v Červeném Kostelci.
7. června 2021
ZŠ Václava Hejny příjme učitele s aprobací matematika
Požadujeme vysokoškolské vzdělání v pedagogickém oboru nebo inženýrský titul zaměřený na matematiku. Nabízíme přátelský kolektiv, možnost seberealizace a vzdělávání se. Nástup je možný od 1. září. 2021.
4. června 2021
V prvních červnových dnech vychází 62. vydání sborníku Rodným krajem
Pozornost tentokrát upřeme na otce Barunky Panklové Johanna. Podrobně se také seznámíme s životem vévodkyně Kateřiny Vilemíny Benigny Zaháňské. Budeme putovat po východočeských starých stezkách, na kterých narazíme i na smírčí kříže, němé svědky dávných událostí. Do podzemí Jestřebích hor sestoupíme na dole Benigna a uhlí budeme hledat spolu s Vincentem Regnerem i v Hronově. Z novějších dějin se budeme moci dočíst o pádu vojenské stíhačky na Krkavčině a připomenuto bude pro Červený Kostelec důležité výročí 70 let od vzniku podniku Elitex. To vše a mnohem více naleznete na stránkách 62. vydání sborníku Rodným krajem.
3. června 2021
Rekonstrukce psího útulku v Červeném Kostelci
Městská policie Města Červený Kostelec provozuje psí útulek, který slouží k umisťování zatoulaných psů na území města. Letos v květnu prošlo celé zázemí útulku rekonstrukcí.