Uchte, Německo

Uchte, Německo

Vznik partnerství: 2014 
Stát: Německo, Dolní Sasko 
Počet obyvatel: 13 830 
Rozloha: 284,12 km

Adresa 

Samtgemeinde Uchte 
Balkenkamp 1 
31600 Uchte 
Telefon: 05763 183-0 
Telefax: 05763 183-81 

E-mail: rathaus@sg-uchte.de
Web: ww­w.­samt­ge­meinde-uch­te.de

Současnost 

Sdružení obcí Uchte je zhruba čtrnáctitisícovou správní jednotkou skládající se z obcí Diepenau, Raddestorf, Uchte a Warmsen. Leží zhruba 700 km od Červeného Kostelce (viz mapa) v okrese Nienburg ve druhé největší spolkové zemi Německa Dolnímu Sasku. Starostou společenství je do roku 2015 Reinhard Schmale a partnerskými městy Uchte jsou francouzský Sourdeval v Normandii, polské Ząbkowice Śląskie a Červený Kostelec.

Diepenau
K Diepenau patří zlatá vesnice Norsek. Netěžilo zde sice žádné „ryzí“ zlato, ale skví se jinou vzácností: v soutěži „Za naši krásnější obec“ byl Norsek vyznamenán zlatou medailí na spolkové úrovni. 

Raddestorf
Raddestorf byl poprvé písemně zmíněn v roce 1029, a tím se stal nejstarším místem v okrese Nienburg. V luteránském kostele se nachází nejstarší dřevěná kazatelna v Dolním Sasku. Ráz dnešní obce udává zemědělství.

Uchte
Uchte se stalo díky velkému nasazení a dobře fungující infrastruktuře centrem sdružení obcí. Harmonickým způsobem spojuje tradici a modernu.

Warmsen
Warmsen leží uprostřed sdružení obcí Uchte. Tato obec si udržela svůj historický vesnický ráz.

Sdružení obcí Uchte si zakládá na přírodě, ale nabízí také historické stavby, pamětihodnosti, kryté koupaliště a udržované parky.

Zdroj: www.samtgemeinde-uchte.de (překlad: Jan Stierand, red. úpravy: Tomáš Kábrt)