Policie varuje především seniory před podvodníky

Městská policie Červený Kostelec varuje před podvodníky, kteří se v současné situaci ve zvýšené míře mohou objevovat, a to především společnosti, které se snaží nabízet služby, energie apod. Jeden takový případ už řešili strážníci městské policie v pátek 27. 3. 2020 ve Lhotě.

"Uvedení "obchodníci" měli oprávnění, průkazy od společnosti a byli telefonicky objednaní, vše kolegové ověřovali, tudíž se ničeho nedopouštěli, ale samozřejmě, jak se dostanou lidem do bytu, bývají neodbytní. A především senioři se neumí těmto "psychologicky školeným" obchodníkům bránit," uvedl Michal Škoda, velitel Městské policie v Červeném Kostelci.

Strážníkům za rychlý zákrok poděkoval jeden z příbuzných vytipované seniorky.

Děkuji za promptní pomoc při řešení "nezvané" návštěvy u mé tety ve Lhotě. Vaši strážníci byli velmi ochotni a nápomocni. Pomoci si vážím a oceňuji ji s ohledem na současnou situaci, která není jednoduchá jak pro seniory, tak samozřejmě pro Vás. Díky přítomnosti hlídky na místě pánové ze pražské společnosti Centrální výběrová řízení neměli příležitost rozšířit řady svých obětí. Jen podotýkám, že se jedná o problematickou společnost zabývající se prodejem energií. Její praktiky jsou popsané např. v následujících zdrojích.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/coi-energeticti-smejdi-cez-energetika-spolecnost_1901221051_dok

http://www.energetickegestapo.cz/centrum-vyberoveho-rizeni/

https://www.vasestiznosti.cz/spolecnost-4735/centralni-vyberova-rizeni-a-s

Ještě jednou děkuji a přeji Vám i vašim strážníkům co nejméně problémů a hlavně pevné zdraví.

S pozdravem, Z H