Senior taxi už slouží starším a postiženým občanům města

Senior taxi už slouží starším a postiženým občanům města

Od 1. června byla zahájena služba pro starší a tělesně postižené občany našeho města, tzv. senior taxi. V úterý, ve středu a ve čtvrtek můžete od 7.00 do 13.00 hod. potkat na ulici auto taxislužby označené logem SENIOR TAXI – ČERVENÝ KOSTELEC s telefonním číslem, na kterém se přeprava objednává 24 hodin předem.

Nárok na přepravu mají občané bydlící na území Červeného Kostelce starší sedmdesáti let nebo držitelé průkazky ZTP či ZTP/P bez ohledu na věk, doprava je zajišťována do obchodů, k lékařům, na poštu, na úřad, do knihovny, na hřbitov a na další obdobná místa. Za přistavení auta se hradí částka 20 Kč, která platí pro cestu tam i zpět.

Čekání je bezplatné, ale max. 5 minut. Pokud by někdo vyžadoval čekání delší, musí s tím dopravce souhlasit a poplatek za čekání si hradí žadatel sám. Cena je v režimu běžné taxislužby a činí 4 Kč za 1 minutu.

Pokud vás při využití této služby napadne, jakým způsobem by se dala vylepšit nebo zpříjemnit, dejte nám vědět buď osobně nebo telefonicky na číslo 491 467 517, popřípadě na e-mailovou adresu tosovsky@mestock.cz.

 Michal Tošovský, vedoucí sociálního odboru

Senior taxi je možné objednat na telefonu 608 233 886