TJ Červený Kostelec - oddíl tenisu

ODDÍLOVÉ AKTUALITY

Volební členská schůze tenisového oddílu se přesouvá na jaro!

Vážení členové našeho spolku, výkonný výbor rozhodl, že volební členskou schůzi tenisového oddílu TJ Č. Kostelec, která se měla konat tuto sobotu, přesuneme vzhledem ke covidové situace v ČR a v Č. Kostelci na jaro. O novém termínu budete včas informováni. Děkuji za pochopení.

Za v. v. T. Kábrt


Zápis z 5. jednání výkonného výboru v r. 2021

26. jednání v. v. – 25. 10.


Volební členská schůze tenisového oddílu – přesunuto na jaro!

Výkonný výbor tenisového oddílu zve všechny členy starší 14 let na volební výroční členskou schůzi. Shrnuta bude činnost oddílu, hospodaření v minulých dvou letech, sportovní výsledky a oceněni budou nejlepší hráči oddílu. Následně bude zvolen nový výkonný výbor, předseda oddílu a bude přednesen plán na rok 2022.

Místo dětí mladších 14 let mohou na schůzi samozřejmě přijít jejich rodiče.

Prosíme o potvrzení Vaší účasti u předsedy, abychom zajistili dostatečné občerstvení.

Za v. v. T. Kábrt


5. Memoriál Milana Wolfa ovládli Martin Müller a David Haltuf!

Tradiční posvícenský turnaj ve čtyřhrách, pojmenovaný na počest dlouholetého předsedy a jednoho ze zakladatelů oddílu Milana Wolfa, se konal v sobotu 25. září. Do našeho areálu dorazilo 32 příznivců našeho oddílu všech věkových kategorií od dorostu výš, aby se pobavili během soutěže o prestižní klubovou trofej!

16 párů nalosovaných ze dvou výkonnostních košů soupeřilo tradičně ve volně losovaném pavouku během zápasů do 9 gemů. Cestu do semifinále si proklestily dvojice Müller–Haltuf, Ježek–Rolinek (nakonec 9:6 pro prvně jmenované) a Kábrt T. - Kopecký a Košťál - Kábrt M. (9:3 pro prvně jmenované). Obzvláště první semifinále nabídlo pěkný tenis a po krátkém vyladění formy a ujasnění taktiky v klubovně se šlo na finále. V něm měli absolutně navrch Martin Müller, hráč našeho áčka, a novobydžovák David Haltuf, který se o našem turnaji dozvěděl náhodou a stylově přišel, viděl, zvítězil (9:3).

Finále útěchy svedlo dohromady také hráče našeho prvního týmu dospělých Honzu Gerhardta (s nejstarším účastníkem turnaje Jiřím Rybou) a Honzu Rybu (s dalším novobydžovákem Michalem Novotným). Po dlouhých výměnách se nakonec radovalo z prvenství duo Gerhardt - Ryba Jiří.

Turnaj proběhl v naprosto klidné a pohodové atmosféře, za což vedení tenisového oddílu všem děkuje. Těšíme na vás při dalším ročníku. 

Fotky z turnaje od Lídy Rolinkové najdete v galerii

Za v. v. tenisového oddílu T. Kábrt


Tenisové soustředění 2021 – fotky

V galerii si můžete prohlédnout krásné fotky Martina Kábrta z letošního tenisového soustředění. 


Soutěže družstev ukončeny: ČeKos bere tři stříbra a jeden bronz

Mladší žáci A opět po roce ve finále

Již druhý rok za sebou nám epidemie zkrátila sezónu soutěží družstev. Hrálo se formou pavouka do konečného umístění, při čemž nám byl los příznivý zhruba z poloviny. Nejlépe si se svým pavoukem poradili dospělí A a mladší žáci A a B, kteří se dvěma koly prokousali až do finále. Úspěšní byli také dorostenci B, kteří skončili bronzoví. Starší žáci A, B a dorost A bohužel své úvodní zápasy prohráli, a tak bylo cílem urvat vítězství v boji o 5.–8. místo, což se nakonec povedlo. Nutno dodat, že zatímco starší žáci A nepodali v úvodním kole příliš dobrý výkon, dorost A a starší žáci B na úvod dostali pozdější vítěze a v těchto duelech příliš šancí neměli.

Finálový dospělého áčka s Dynamem Hradec Králové A byl reprízou loňského klání o titul a dopadl výsledkově na chlup stejně. Dynamáci tak dokázali, že jsou prostě lepší a vyšší soutěž budou hrát zaslouženě, hodně štěstí! O první místo v přeboru podruhé za sebou bojovali také mladší žáci A, což bylo vzhledem k obměněné sestavě příjemné překvapení. V souboji o postup do nejvyšší soutěže pořádně zatopili (pokud to v tom pětatřicetistupňovém pekle, které panovalo, ještě vůbec jde provést) béčku DTJ Hradec Králové. Nakonec to sice o jeden nepovedený supertiebreak v rozhodujícím deblu nevyšlo, ale i tak si všichni zaslouží obrovskou pochvalu! A chválit musíme také naše benjamínky z mladších žáků B, kteří ve finále trápili své starší soky z České Skalice.

Všem děkujeme za účast, spolupráci, kapitánům za nervy při zařizování mistráků, všem rodičům za ochotu jezdit s dětmi (i když to někdy spolklo i 300 km, aby se pak dozvěděli, že soupeř nemá hráče...) a vůbec všem, že ČeKos žije!

Dospělí A (krajská 1. třída): TJ Červený Kostelec A – Dynamo Hradec Králová A 2:7, konečné umístění: 2.
Dospělí B (krajská 2. třída): TJ Červený Kostelec B – TJ Sparta Úpice 0:9, KU: 6.
Dospělí C (krajská 2. třída): TJ Červený Kostelec C – Sokol Zbečník 4:5, KU: 8.
Dorost A (krajský přebor): TJ Červený Kostelec A – Dynamo Hradec Králové 6:3, KU: 5.
Dorost B (krajská 1. třída): TK Česká Skalice – TJ Červený Kostelec B 3:6, KU: 3.
Starší žáci A (krajský přebor): Lokomotiva Trutnov B – TJ Červený Kostelec A 2:7, KU: 5.
Starší žáci B (krajská 1. třída): Chlumec nad Cidlinou – TJ Červený Kostelec B 3:6, KU: 5.
Mladší žáci A (krajský přebor): TENIS-CENTRUM DTJ HK B – TJ Červený Kostelec A 5:4, KU: 2.
Mladší žáci B (krajská 1. třída): TK Česká Skalice – TJ Červený Kostelec B 4:5, KU: 2.

Za v. v. T. Kábrt


 

Dospělí A, mladší žáci A a mladší žáci B jdou do finále! 

Mladší žákyně Šárka+Eliška, celkové skóre 36:2.

Druhým kolem pokračovaly o víkendu 5. a 6. června soutěže družstev. A nutno uznat, že to byl pro kostelecké hráče veleúspěšný víkend! Do finále svých soutěží se probojovalo dospělé áčko, když v nervydrásajícím mistráku, který končil ve 20.15 hod. (!!!), nakonec udolalo mladý a velmi šikovný tým z Nového Města nad Metují. Finále se bude hrát 19. června doma, přijďte zafandit! S o poznání větším přehledem si se semifinále poradili naši mladší žáci A (8:1) a mladší žáci B (9:0). Velký krok k udržení přeboru se podařil našim dorostencům A, když podobně jako dospělí velmi těsně vyhráli na DTJ v Hradci. Kompletní výsledky níže. 

Dospělí A (krajská 1. třída): TC Nové Město nad Metují B – TJ Červený Kostelec A 4:5
Dospělí B (krajská 2. třída): TJ Červený Kostelec B – TJ Červený Kostelec C 6:3
Dospělí C (krajská 2. třída): TJ Červený Kostelec B – TJ Červený Kostelec C 6:3
Dorost A (krajský přebor): Tenis-centrum DTJ Hradec Králové D – TJ Červený Kostelec A 4:5
Dorost B (krajská 1. třída): TK Kvasiny – TJ Červený Kostelec B 8:1
Starší žáci A (krajský přebor): Dynamo Hradec Králové – TJ Červený Kostelec A 2:7
Starší žáci B (krajská 1. třída): TC Nové Město nad Metují – TJ Červený Kostelec B 2:7
Mladší žáci A (krajský přebor): TJ Červený Kostelec – TK Kvasiny 8:1
Mladší žáci B (krajská 1. třída): TJ Červený Kostelec – Sokol Smiřice B 9:0
Veteráni (okr. přebor nad 55 let): TJ Červený Kostelec – Bukovice 3:0, Slovan Broumov – TJ Červený Kostelec 2:1


Soutěže družstev: Tři postupy a pár těsných proher 

Po dlouhé pauze bez tréninků jsme mohli v dubnu začít konečně hrát. Nakonec se i na soutěže družstev dostalo, a to stejně jako vloni se zkráceným režimem v podobě pavouka do konečného umístění. První zápas, který rozhodoval, jestli týmy půjdou do boje o prvenství, nebo o 5.–8. místo, dopadl o víkendu 29.–30. května ve třech případech skvěle. V pěti jsme tahali za kratší provaz, obzvlášť dobře rozehraný, ale nakonec prohraný mistrák s Kvasinami a s Českou Skalicí trochu mrzí. Hlavní je ale, že se konečně hrálo – i když za zvýšených hygienických opatření (uzavřené zázemí, nutnost čestného prohlášení i o bezinfekčnosti). Dobře svou soutěž rezhráli také veteráni.

Dospělí A (krajská 1. třída): TJ Červený Kostelec A – TK Lokomotiva Hradec Králové 5:4
Dospělí B (krajská 2. třída): TK Česká Skalice – TJ Červený Kostelec B 5:4
Dospělí C (krajská 2. třída): Sportovní klub Třebechovice pod Orebem C – TJ Červený Kostelec C 6:3
Dorost A (krajský přebor): Lokomotiva Trutnov – TJ Červený Kostelec A 8:1
Dorost B (krajská 1. třída): TJ Červený Kostelec B – Sokol Smiřice 8:1
Starší žáci A (krajský přebor): TJ Červený Kostelec A – TK Kvasiny 4:5
Starší žáci B (krajská 1. třída): Tenisový klub Eden B – TJ Červený Kostelec B 3:6
Mladší žáci A (krajský přebor): TJ Červený Kostelec – Tenis Nová Paka 9:0
Mladší žáci B (krajská 1. třída): volný los
Veteráni (okr. přebor nad 55 let): TJ Červený Kostelec – TJ Sokol Úpice 2:1


Potvrzen start soutěží družstev!

18. května byl konečně potvrzen start soutěží družstev, a to zprávou viz níže:

„1) Mistrovské soutěže smíšených družstev řízené ČTS (2. LIGA A POHÁR PREZIDENTA ČTS) v žebříčkových kategoriích (mladší žactvo – dospělí) budou zkráceny na 3 kola play off v  termínech 29. – 30. 5. 2021, 5. – 6. 6. 2021 a 19. – 20. 6. 2021. Systém soutěží zůstává stejný jako v loňském roce, včetně postupů a sestupů. Pro rozlosování 2. ligy platí pro úvodní kolo původní los 7. kola. Rozpis soutěže je zveřejněn do 14. 5. 2021. Rozlosování nejvyšších oblastních soutěží mládeže a hrací systém všech nižších soutěží je v kompetenci oblastních tenisových svazů.“ 

Východočeský oblastní tenisový svaz s tímto systémem souhlasí, takže o víkendu 29. a 30. května začínáme dle rozpisu, který najdete v příloze a na webu cztenis.cz.

Prosím všechny závodní hráče, aby do tohoto víkendu odehráli všechny zápasy klubového žebříčku. Lepší průprava (samozřejmě v kombinace s tréninkem) na ostré zápasy není!

Za v. v. T. Kábrt


Děkujeme za podporu v roce 2020

Tenisový oddíl TJ Červený Kostelec děkuje městu Červený Kostelec za finanční podporu poskytnutou formou dotačního programu na celoroční činnost a akce a za finanční spoluúčast při rekonstrukci automatického zavlažování. Děkujeme také vedení TJ za zajištění dotace od MŠMT a spolupráci při organizaci rekonstrukce tenisových kurtů.

Dále děkujeme za finanční dary firmám: BCom Consulting (zdravezazivani.cz), Digital Media Publishing, Saar Gummi Czech, NVSP, KASPER KOVO, Trees CK a PROTEC plus. Dále za finanční či materiální podporu děkujeme firmám JOSI, Albi, Joyson Safety Systems Czech, Green4plan, Melichar CZ, Primátor, Nápojka Hončlová, fotograf Martin Kábrt, Luboši Vejrkovi, Věře Šrůtkové a odboru místního hospodářství MěÚ Č. Kostelec.

Děkujeme členům oddílu za všechny jejich odpracované hodiny a členům výkonného výboru za účast a spolupráci na jednáních výkonného výboru.

Děkujeme všem závodním hráčům za reprezentaci oddílu, kapitánům družstev za jejich dobrovolnou a nelehkou činnost a také všem rodičům za komunikativnost s trenérským týmem a bezproblémovou spolupráci.

A díky všem, kteří se podíleli na dobré náladě v areálu – i přes současnou nelehkou dobu.

Těšíme se na vás v další sezoně.

Za vedení tenisového oddílu Tomáš Kábrt


Výběr fotek z mistráků, turnajů a života na kurtech v r. 2020 ve fotogalerii

Nic víc netřeba dodávat. Klikejte tady. :-)


Dospělí A: Výběr z mistrovských utkání aneb zrychleně stříbrní

Do fotogalerie bylo přidáno tradiční ohlédnutí za letošními mistráky áčka dospělých. Pro verzi s komentáři doporučuji nedívat se na snímky v mobilní verzi.


Natálka Jará a David Špelda mají za sebou úspěšné prázdniny

Finalistky čtyřher domácího turnaje mladších žákyň (vprostřed vítězky naše N. Jará a L. Mertlíková z Č. Skalice, vlevo naše Šárka Gavelková, vpravo Sabina Macháčková z Týniště)) 

Prázdniny a doba začínajícího podzimu tradičně patří venkovním turnajům jednotlivců. Z červenokosteleckých hráčů se nejvíce dařilo oporám letos úspěšného týmu mladších žáků A Natálce Jaré a Davidu Špeldovi. Pár úspěchů si ale připsali také Jonáš Bílý, Lukáš Stuchlík, Petr Štrof, Ondra Neuman a Šárka Gavelková.

Co do počtu medailí a pohárů je nejúspěšnější hráčkou letošních prázdnin Natálka Jará, která letos jezdila již střídavě na turnaje mladších a starších žákyň. Celkem se jí během dvou (a půl) měsíce podařilo získat dva bronzy v singlech a jedno zlato (na domácím turnaji – viz foto) a dva bronzy ve čtyřhrách. Paradoxem je, že úspěšnější byla v kategorii starších žákyň. Jen tak dál a větší kapky!

Davča Špelda na turnaji v Lázních Bělohrad 

Z kluků letos konečně výsledkově prorazil David Špelda, který také obdobně jako Natka jezdil mladší i starší žáky a bral na nich dva bronzy v singlech a dvě stříbra v deblech. Nutno podotknout, že obě singlová semifinále, která hrál, skončila velmi těsně a jen kousek chybělo k premiérovým finálovým účastem. Vzhledem k tomu, že má Davča ještě rok mladších žáků před sebou a tvrdě maká na všech trénincích, jsou tyto výsledky velkým příslibem do dalšího roku.

Z dalších úspěšných hráčů jmenujme Jonáše Bílého, který se zatím sžívá s náročnější kategorií starších žáků a bral proto „jen“ zlato a stříbro v deblu. Dalším úspěšným deblistou je Lukáš Stuchlík, hráč našeho oddílu (ovšem trénující v Pardubicích), který bral dvakrát bronz a dvakrát stříbro. Stříbrnou medaili mají také doma po letošním roce za čtyřhry ještě Petr Štrof, Ondra Neuman a Šárka Gavelková.

Všem hráčům děkujeme za velmi dobrou reprezentaci oddílu a doufáme, že s nimi puberta nezacloumá příliš a další pěkná umístění přidají i v roce 2021!

Za v. v. TJ Červený Kostelec T. Kábrt


Do galerie přibyly momentky a videa ze soustředění pořízené mobily trenérů

Prohlédněte si záběry z letošního velkého tenisového soustředění.


Tenisové soustředění 2020. Foto: Martin Kábrt

Fotky z tenisového soustředění žactva jsou k nahlédnutí

Výživné tenisové soustředění je za námi. Prohlédněte si, jak probíhalo. Díky za fotky Martinu Kábrtovi.

T. Kábrt 


Zlato z Pouťového turnaje bere Petr Ptáček

Vlevo vítěz P. Ptáček, vpravo opět stříbrný T. Kábrt

Tradiční Pouťový turnaj ve dvouhrách, určený pro červenokostelecké závodní i nezávodní hráče a jejich přátele, letos poznal nového vítěze.

Stal se jím člen našeho áčka Petr Ptáček, který (při absenci Honzy Gerhardta) během své cesty k titulu porazil oba své kolegy z družstva bronzového J. Rybu a stříbrného T. Kábrta. Nutno podotknout, že se tak stalo díky skvělé hře, na kterou se dobře koukalo, pokud jste zrovna nestáli na druhé straně sítě (a občas i z pohledu odtud to byly neskutečné míče). Druhý bronz bral po velmi dobrých výkonech dorostenec P. Rada.

V pavouku útěchy se ve finále porvali o malé vítězství H. Šolc a M. Podrábský. Ani zde nebylo o čem: M. Podrábský si odvezl cennou věcnou odměnu domů zcela zaslouženě. 

Celkem se turnaje zúčastnil pěkný počet 23 hráčů a tenisový oddíl všem děkuje za přátelskou atmosféru. Velký dík také patří P. Krčmářovi, který se postaral o skvělé občerstvení bez nároku na honorář. 

Foto v galerii.


Zápis z 3. jednání výkonného výboru v r. 2020

21. jednání v. v. – 22. 7.


Pouťový turnaj ve dvouhrách

Sobota 25. července od 9 hod. (prezentace do 8.30 hod.)

Tenisový oddíl TJ Červený Kostelec zve příznivce tenisové zábavy na tradiční Pouťový turnaj ve dvouhrách. Občerstvení je zajištěno. Akce je určena pro amatéry i závodní hráče.


Na ČeKos Openu se hrál vynikající tenis, nejlepší byl Láďa Zelený

Finalisté Láďa Zelený (vítěz 6:2, 2:6, 6:4) a Ondra Labík s plnou kosteleckou tribunou.

Na víkendovém turnaji Červený Kostelec Open (4.–6. 7.) se sešlo celkem 27 tenistů, aby si to na šesti dvorcích rozdali o titul. Soupis zapsaných tenisů (několik ligových hráčů, divizní borci i jeden z univerzitní ligy v USA) sliboval vynikající tenis a ten se – především v neděli a v pondělním finále – opravdu konal!

V pavouku dvouhry se vyznamenali oba trenéři-hráči z TK Eden, když Jakub Řehák skončil bronzový a Ladislav Zelený se probojoval do finále. V něm narazil na kostelecko-liberecko-amerického borce Ondru Labíka, toužícího prestižní turnaj v Kostelci konečně (na pátý pokus) vyhrát. Ondra nejdřív v neděli ve třech setech vyřídil bývalého 26. hráče v ČR Alana Brusenbaucha, aby v pondělním finále předvedl s Láďou Zeleným prvotřídní tenis. Plná tribuna cca 30–40 diváků oceňující krásné výměny potleskem, sledovala téměř tříhodinový boj, který nakonec vyhrál L. Zelený (6:2, 2:6, 6:4). Finále bylo opravdovým vrcholem turnaje a celý tenisový Kostelec za něj oběma protagonistům děkuje!

Ve čtyřhře si to ve finále rozdala v tvrdé bitvě dvojice Řehák-Zelený s Honzou Blažkem a Jardou Hanušem. Ani toto finále rozhodně nezklamalo, když po některých neuvěřitelných výměnách se nakonec radovalo duo Blažek-Hanuš 11:9 v supertiebreaku. Gratulujeme a opět děkujeme za vynikající tenis!

Závěrem je třeba také poděkovat divákům, kterých se v našem areálu oproti předešlým turnajům sešlo o dost více. Příští rok snad bude ještě zajímavější.

Za v. v. tenisového oddílu TJ Č. Kostelec T. Kábrt.


Soutěže družstev: Mladší žáci ovládli přebor a postoupili do nejvyšší soutěže! Prvenství má také dorost

Vítězové krajské přeboru mladších žáků 2020! Hráči zleva: N. Jará, D. Špelda, O. Neuman, R. Gall, M. Kubeček, A. Šebestová. Všeobjímající kapitán: P. Špelda! 
Vítězové krajské soutěže dorostu 2020. Zleva horní řada: P. Rada, D. Fučík, M. Lelek, L. Stuchlík (chybí A. Vejrek), dolní řada zleva: L. Madarasová, D. Drtinová, K. Neumanová 

Poslední víkend soutěží družstev přinesl dva výsledkově naprosto odlišné dny. V sobotním vedru se nejdříve upekli na domácím hřišti dospělí A, když v boji o prvenství v krajské 1. třídě naprosto nestačili na Dynamo H. Králové A (2:7). Podobně si vedli i dospělí B v boji o 5. místo kraje dvojky se Sokolem Smiřice (3:6), dospělí C v boji o čest v Kvasinách (3:6) a nakonec i starší žáci v boji o bronz v krajském přeboru (s TK Eden prohráli 2:7). Bylo to na ručník – aspoň, že se vydařilo večerní posezení s ražničím. 

Jako by si to tenisový osud však schovával na den poté... O prvenství v krajském přeboru (a následující postup do nejvyšší východočeské soutěže, což jsme dětem radši tajili) se utkalo družstvo mladších žáků A s TC DTJ H. Králové C. Naši se Hradečáků nezalekli a zabojovali: po singlech to bylo 3:3. Vyrovnané čtyřhry se však překlopily na naši stranu, a naši mladší žáci A se tak postarali o největší úspěch klubu od r. 1981, kdy se stejný majstrštyk povedl ve starších žácích generaci kolem V. Borůvky, I. Círové a R. Špeldové. Gratulujeme a zapisujeme do kroniky jména D. Špelda, O. Neuman, M. Kubeček, R. Gall, N. Jará a A. Šebestová!

Boj o první místo zvládli také dorostenci, když v Kvasinách vyhráli 6:3. Škoda jen, že z této soutěže se letos nepostupuje výše, tihle borci a borky by si to zasloužili. Premiérovou výhru si také připsali v krajské soutěži naši mladší žáci B, když vyhráli 5:4 v Nahořanech. Poslední soutěžní zápas družstev tak čeká už jen veterány, kteří hrají v okresním přeboru nad 55 let také o zlato. Držíme palce!

Dospělí A (krajská 1. třída, finále): TJ Červený Kostelec A – TK Dynamo H. Králové A 2:7
Dospělí B (krajská 2. třída, o 5–6. místo): TJ Červený Kostelec B – Sokol Simiřice 3:6
Dospělí C (krajská 2. třída, o 7.–8. místo): TK Kvasiny B – TJ Červený Kostelec B 6:3
Dorost (krajská 1. třída, finále): TK Kvasiny – TJ Červený Kostelec 3:6
Starší žáci (krajský přebor, o bronz): TJ Červený Kostelec – TK Eden 2:7
Mladší žáci A (krajský přebor, finále): TJ Červený Kostelec A – TC DTJ H. Králové C 5:4
Mladší žáci B (krajská 1. třída): TJ Nahořany n. M. – TJ Červený Kostelec B 4:5


Soutěže družstev: Budeme hrát 4× o prvenství!

V deštivém víkendu se hrálo druhé kolo zkrácených soutěží. Díky úspěšnému 1. kolu na začátku června hrála o víkendu 20. a 21. 6. čtyři naše áčková družstva o finále. A ona se nám většina semifinále vydařila! Následující víkend tak budou hrát o celkové prvenství dospělí A (krajská I. třída), dorost (krajská 1. třída) a mladší žáci A (krajský přebor!). Jediné semifinále, ve kterém kostelecký tým neuspěl, sehráli starší žáci, kteří nestačili na nabušený tým z DTJ Hradec Králové. Skvělý výsledek ale také přidali naši veteráni, kteří v okresním přeboru nad 55 let vyhráli i své předposlední utkání a v posledním mistráku tak budou bojovat o celkové prvenství! Máme za sebou skvělý víkend!

Dospělí A (krajská 1. třída, semifinále): SK Rychnovek – TJ Červený Kostelec A  3:6
Dospělí B (krajská 2. třída, o 5–8. místo): TJ Červený Kostelec B – TJ Červený Kostelec C 6:3
Dospělí C (krajská 2. třída, o 5.–8. místo): TJ Červený Kostelec B – TJ Červený Kostelec C 6:3
Dorost (krajská 1. třída, semifinále): TJ Červený Kostelec – TK Česká Skalice 5:4
Starší žáci (krajský přebor, semifinále): TK Dynamo Hradec Králové – TJ Červený Kostelec – – TENIS-CENTRUM DTJ HK C 1:6, zbylé zápasyy se kvůli dešti nehrály
Mladší žáci A (krajský přebor, semifinále): TK Kvasiny – TJ Červený Kostelec 2:7
Mladší žáci B (krajská 1. třída): TJ Červený Kostelec B – TK Česká Skalice 1:8
Veteráni (okresní přebor do 55 let): TJ Červený Kostelec – Malé Svatoňovice 2:1


Zápis z 2. jednání výkonného výboru v r. 2020

20. jednání v. v. – 29. 4.


Soutěže družstev: První týmy všech kategorií postupují

Po koroně žijeme, hrajeme, vyhráváme! Dospělí: TJ Červený Kostelec A - DTJ Hradec Králové E 6:3

Po koronavirovém období se přeci jen rozběhly soutěže družstev ve zkráceném režimu v podobě pavouka do konečného umístění. První zápas, který rozhodoval, jestli týmy půjdou do boje o prvenství, nebo o 5.–8. místo, dopadl pro všechny naše první týmy skvěle: všechny se budou účastnit boje o vítězství. 

Dospělí A (krajská 1. třída): TJ Červený Kostelec A – TENIS-CENTRUM DTJ HK E 6:3
Dospělí B
(krajská 2. třída): TK Česká Skalice – TJ Červený Kostelec B 6:3
Dospělí C (krajská 2. třída): TJ Sparta Úpice – TJ Červený Kostelec C 7:2
Dorost (krajská 1. třída): TJ Červený Kostelec – TK Eden 5:4
Starší žáci (krajský přebor): TK Dynamo Hradec Králové – TJ Červený Kostelec 2:7
Mladší žáci A
(krajský přebor): TJ Červený Kostelec – Sokol Smiřice 7:2
Mladší žáci B
(krajská 1. třída): TENIS-CENTRUM DTJ HK E – TJ Červený Kostelec B 5:4


Jak nové kurty udržovat?

Je to jednoduché: Stejně jako ty staré. 

 1. Kurty je třeba před hrou řádně zalít (v suchých a horkých dnech si na zalití rezervujte alespoň 15 minut před hrou). Kurt musí mít před hrou tmavou barvu!
 2. Hrát co nejšetrněji to jde. :-)
 3. Vyduplé díry zašlápnout okolní antukou.
 4. Srovnat kurt hrablem.
 5. Zamést kurt sítí příčně nebo podélně – ale až k plotům! 

Toť vše. Dle zkušenosti z prvních hraní je kurt ještě poměrně měkký, takže prosím o pečlivost při rovnání kurtu.  

Vzhledem k situaci v ČR jsme zatím stále neangažovali správce, a tak případné dotazy a rezervace směřujte na T. Kábrta (tel. 734 313 590). Prosíme, dodržujte také při pohybu v areálu aktuální nařízení vlády ČR. Zázemí je stále uzavřené, od neděle ovšem již ale můžeme používat WC (dezinfekce bude přítomna, toalety je třeba využívat samostatně). 

Za v. v. ten. oddílu T. Kábrt


Rekonstrukce kurtů 4–6 je u konce

Po šedesáti letech rekonstruované tenisové kurty 4–6 (7)

Oprava kurtů u parku A. B. Svojsíka je u konce. Jarní část prací skončila ve čtvrtek 23. dubna, kdy byly také p. Jaromírem Siberou ml., zástupcem firmy Sibera system s. r. o., kurty předány do užívání. Celková částka za rekonstrukci činí 1 452 000 Kč (vč. DPH) a financuje ji celou TJ Červený Kostelec, z. s. 

Jaromír Sibera ml. při předávání kurtů

Rekonstrukce se skládala ze dvou částí: na podzim 2019 byla ihned po odsouhlasení v. v. TJ během cca 10 dní položena patentní deska firmy Sibera system s. r. o., na jaře 2020 byly práce dokončeny během týdne, kdy na patentní desku byla navrstvena antuka a položeny byly umělé lajny. V rámci rekonstrukce se v. v. tenisového oddílu rozhodl zbořit nepříliš využívanou zeď a na jejím místě postavit sedmý, singlový kurt. Celé akci ještě předcházela oprava zavlažovacího systému, kterou zaplatilo město Červený Kostelec.

Tenisový oddíl tímto děkuje jak TJ, tak městu Červený Kostelec za vstřícnost při vyjednávání podmínek. Dále tenisový oddíl děkuje za výpomoc s těžkým materiálem pracovníkům odboru místního hospodářství MěÚ Červený Kostelec a firmě Green4plan, která tenisovému oddílu spravuje zavlažovací systémy, za promptnost při řešení problémů. Děkujeme také za shovívavost všem chodcům a cyklistům v parku A. B. Svojsíka, kterým znepříjemňovala jejich pobyt v parku uložená škvára. A samozřejmě také díky všem, kteří se na pracích kolem rekonstrukce podíleli svými brigádnickými hodinami!

Fotografie a videa z celé rekonstrukce najdete ve fotogalerii

Za v. v. tenisového oddílu T. Kábrt


Kurty 1–3 v provozu od pátečních 13 hod.

Vážení tenisoví nadšenci, s potěšením vám oznamuji, že od zítřejších 13 hod. (pátek 17. 4.) jsou v provozu kurty 1–3 v našem areálu. Díky všem, kteří se o to zasloužili!

Pokud si budete chtít přijít zahrát, prosím teď o rezervaci u předsedy (e-mail, telefon, osobně). Kurty jsou jen 3, z toho na jednom budeme trénovat, takže rezervací předejdeme případným neshodám. Pozor, nedělní dopoledne (19. 4.) jsme ještě rezervovali pro poslední válcování, s hrou v těchto hodinách tedy nepočítejte.

Zázemí je dle výnosu vlády uzavřeno.

Práce na kurtech 4–7 již probíhají, hotovo by mělo být příští čtvrtek.

Tenisu zdar!

Za v. v. ten. oddílu Tomáš Kábrt


Členská schůze se odsouvá na neurčito

Výroční členská schůze, která byla plánována na 28. března, se vinou událostí posledních dní odsouvá na neurčito. O dalším možném termínu budete informováni podle toho, jak se bude vyvíjet situace.

Za v. v. tenisového oddílu T. Kábrt


Zápis z 1. jednání výkonného výboru v r. 2020

19. jednání v. v. – 19. 2.


Shrnutí sezony 2019: Mezi nejlepší východočechy

Již šedesát jedna let se v tenisovém areálu u parku A. B. Svojsíka hraje tenis. Jak jsme načali druhou tenisovou kopu? Především skvělými výkony na turnajích jednotlivců, ale nepředbíhejme…

Družstva: Přebor drží mladší žáci, ostatní se o něj perou

V soutěžích družstev bude pravděpodobně leitmotivem dalších let boj o krajský přebor ve všech kategoriích – vyjma mladších žáků. Mladší žáci A totiž jako jediní bojují už několik sezon o přední umístění v přeboru a letošek nebyl výjimkou. Podobně jako v minulých letech se umístili nakonec ve středu tabulky: na 5. místě. O setrvání v přeboru bojovali letos také starší žáci. Ti ale po 4 smolných porážkách 4:5 (z celkových 6 zápasů) bohužel přebor neudrželi.

O postup do krajského přeboru bojovali letos vyjma dorostenců a babytenistů také dospělí. Naše áčko s přehledem porazilo papírově slabší týmy a o postup si to rozdalo s Dynamem Hradec Králové A, které vloni z přeboru sestoupilo, a s výrazně posílenými Třebechovicemi pod Orebem, za které mj. nastoupila i finalistka loňské Pardubické juniorky. Oba rozhodující duely bohužel naši muži a ženy nezvládli (4:5, popř. 2:7) a skončili tak stejně jako vloni bronzoví.

Dorost měl k přeboru ještě blíže, když se o postupu rozhodovalo až v posledním zápase, a to dokonce v přímém souboji s Novým Městem nad Metují. Nakonec bohužel rozhodla větší kvalita (a také vyšší věkový průměr) chlapců a „Nováč“ nakonec vyhrál 6:3. Po postupu sahali také naši mladší žáci B, kteří ve svém premiérovém účinkování ve starší kategorii skončili nakonec na bedně (3.). Letošní babytenisté ubojovali v krajské 1. třídě 4. místo, což odpovídá jejich nízkému tréninkovému vytížení.

Veteráni A vloni získali premiérové prvenství v okresním přeboru nad 55 let, a tak měli těžký úkol: zlato obhájit. Nepovedlo se – nad jejich síly byl jediný soupeř, Nahořany, které celkové vítězství získaly právem. Posledním týmem, který jsem nezmínil, jsou dospělí B. Ti bojovali v nové, omlazené sestavě o umístění v krajské 2. třídě, kde získali 5. místo. Zlepšení oproti loňsku tam je, ale stále je na čem pracovat.

Všechny fotky a videa z tenisového roku 2019 najdete ve fotogalerii 

Individuální výkony: Probuzení jednotlivců?

Jak vidno, soutěže družstev nám přinesly dva bronzy, jedno stříbro, ale žádné prvenství. O to větší radost nám udělali naši mladí hráči na turnajích jednotlivců.

Nejprve dovolte krátkou odbočku. Turnaje jednotlivců jsou hlavní „obživou“ tenisty. Konají se s výjimkou dvou měsíců po celý rok a každý, kdo to s tenisem myslím aspoň trochu vážně, musí na turnaj vyrazit a popasovat se s nejlepšími. Pravidelná účast na turnajích, které se konají po celé ČR (a ve východních Čechách jich je také pořádáno dost), tak musí doplnit tréninkový proces, aby trenéři spolu s hráči dosáhli optimálního výkonu…

Všechno tohle si uvědomilo několik hráčů a jejich rodičů a bylo to znát. Jde o tyto děti: Jonáše Bílého (mladší žák, po letošku 30. ve východních Čechách, 267. v republice), Natálii Jarou (mladší žákyně, 37 VČ, 358 ČR, z 6 turnajů 5 stříber, 1 bronz), Karolínu Neumanovou (starší žákyně, 44 VČ, 462 ČR, ze 6 turnajů 1 stříbro, 3 bronzy) a Veroniku Turkovou (žena, 30. VČ, 362 ČR). Dalších cca 5 hráčů se díky účasti na turnajích umístilo kolem 50. místa ve východních Čechách.

Za vyzdvihnutí stojí především první dva jmenovaní. Výsledky Jonáše Bílého mluví za vše: za letošek získal z 9 turnajů (hraje se vždy turnaj ve dvouhře a čtyřhře) 4 zlata, 4 stříbra a 4 bronzy. Jeho 30. místo ve východních Čechách je nejlepší výsledek našeho mladého hráče vůbec. Natálie Jará se mu ale více než vyrovnala, když získala z 6 turnajů 5 stříber a 1 bronz. Tyto výsledky jsou o to pozitivnější, že Natálka soutěžila v této kategorii teprve druhým rokem, takže bude hrát mladší žáky ještě příští rok. Těšme se!

Na domácí turnaje přijeli hráči z Teplic nebo Prostějova
Bronzová z turnaje žen lehce dojatá naše Lenka Semeráková!

Soutěžní turnaje v rámci Českého tenisového svazu pořádáme také na domácích hřištích. Nejlepší tenis v sezoně je k vidění na turnaji mužů a žen na začátku prázdnin. Letos se ho zúčastnilo celkem 22 hráčů a hráček. Z mužů byl nejlepší Honza Blažek z Jaroměře, který v Kostelci vyhrál poprvé. Mezi ženami přemožitelku nenašla Simona Křepinská z Trutnova, když ve finále porazila naši Veroniku Turkovou.

Dále jsme pořádali turnaj dorostenců, dorostenek, mladších žáků a mladších žákyň. Z pohledu domácích barev se vydařil zejména turnaj mladších žáků a žákyň (kde startovali např. hráči a hráčky až z Kolína, Teplic nebo třeba Prostějova). V dvouhře chlapců zvítězil v opravdu solidní konkurenci náš Jonáš Bílý, čtyřhra se stala kořistí našeho Petra Štrofa a Matěje Laštovice, který v Kostelci hostuje. Mezi žákyněmi uspěli Natálie Jará a Viktorie Telková (bronz v singlu, Natálka k tomu ještě stříbro ve čtyřhře).

Opět jsme letos uspořádali ve spolupráci se starostou Červeného Kostelce turnaj města a firem ve čtyřhrách. Letos v něm zvítězil Radomír Švec z firmy Albi a Václav Fiala (Saviotechnics) a druzí skončili Aleš Jarý (Tesmen) a Rostislav Petrák (město Č. Kostelec). Po turnaji se v klubovně opět uskutečnila beseda zástupců firem se starostou města.

Nejvíce hráčů se sešlo v našem domácím areálu na tradičních turnajích pro závodní hráče a rekreanty, a to na pouťovém turnaji (22 lidí) a Memoriálu Milana Wolfa (30 lidí). Vítězem obou akcí se stala červenokostelecká jednička Jan Gerhardt, v případě memoriálu (turnaj čtyřher) zvítězil společně s Jaroslavem Urešem.

Úpravy areálu

Během sezony jsme také zvelebili další část našeho areálu: prostor před terasou, který navrhla zahradní architektka Jitka Ullwerová a realizovala prodejní zahrada Trees s městem Červený Kostelec. Druhou velkou úpravou bylo zakoupení nového, silného čerpadla a frekvenčního měniče zajišťujícího dostatečný tlak vody. Finančně se na něm podílel oddíl a město. Další práce se týkaly příprav a nakonec i realizace opravy tří kurtů u parku A. B. Svojsíka, které zcela financuje tenisový oddíl, a počátek příprav nafukovací haly. Její vztyčení je na kurtech plánováno v r. 2020. O opravě kurtů viz text níže.

Život v areálu

Mimo to jsme také uspořádali týdenní tenisové soustředění, provozovali celoroční tenisovou školu pro více jak sedmdesát dětí (mj. s využitím zimního pronájmu nafukovací haly v Náchodě), zajistili kurty pro hru členů oddílu a veřejnosti a bohužel se rozloučili s jednou naší dlouhodobou členkou. Opustila nás paní Eva Zajíčková, která v našem areálu nejenže rozdávala dobrou náladu a energii, ale také stála coby zastupitelka města za výstavbou nového tenisového zázemí. Nikdy nezapomeneme.

Za vedení tenisového oddílu T. Kábrt


Zápis z 6. a 7. jednání výkonného výboru v r. 2019 

17. jednání v. v. – 30. 10.
18. jednání v. v. – 27. 11.


Dospělí A: Výběr z mistrovských utkání aneb zase třetí

Ve fotogalerii najdete tradičně lehce nevážné ohlédnutí za letošními mistráky našeho áčka. Pro verzi s komentáři doporučuji nedívat se na snímky v mobilní verzi. 


PF 2020 + výhody při nákupu (nově dejtezdravi.cz)

Vážení členové našeho tenisového oddílu,

do roku 2020 vám za výkonný výbor tenisového oddílu přeji především hodně zdraví, dostatečnou porci štěstí a řadu vítězství jak na tenisovém hřišti, tak na tom životním. 

Naši nejlepší hráči a hráčky v r. 2019

Dále vás informuji o novém spřáteleném internetovém obchodu, který nám nabídl 20% slevu při nákupu do konce roku 2019. Jedná se o web www.dejtezdravi.cz, který je také novým a velice štědrým sponzorem oddílu, za což mu děkujeme. 

I nadále platí výhody při nákupu v těchto e-shopech:
www.protrenink.cz – sleva min. 30 % na nákup nezlevněného zboží.
www.lionsport.cz – sleva 40 % na nákup nezlevněného zboží.

Pokud byste měli zájem o uplatnění slevy, napište mi na tento e-mail a já Vám poskytnu heslo ke slevovému kuponu (protrenink.czdejtezdravi.cz), popř. přihlašovací údaje (lionsport.cz), které Vám slevu zajistí.

Nadále také pro členy oddílu platí možnost nákupu tenisového zboží značky Tecnifibre za velkoobchodní ceny – ceníky jsou k dostání v klubovně oddílu nebo u mě.

Za v. v. Tomáš Kábrt


Fotogalerie z průběhu opravy kurtů

Fotky a videa z průběhu opravy najdete na tomto odkazu.


Patentní deska je položena, na jaře se bude finalizovat

Podzimní část prací na opravě kurtů u parku A. B. Svojsíka je po deseti dnech u konce. Dělníci firmy Sibera system na pokládce patentní vrstvy pracovali od 20. do 30. listopadu každý den včetně víkendu od rozednění do setmění a svou práci stihli pár hodin před příchodem mrazů, které by pokládku znemožnily.

Svou podzimní práci tak odvedli a do našeho areálu se vrátí na jaře, aby na novou desku položili vrstvy antuky, umělé lajny a patky osadili sloupky a sítěmi. Hotovo by mělo být do 1. května. 

Nás teď čeká převoz 20 m3 škváry na prozatím neznámé místo (kdo by měl nějaký prostor, ať se ozve) a úklid okolí areálu, které pracemi s černě barvicím materiálem dosti trpělo. O termínu brigády budete informováni SMS.

Za v. v. tenisového oddílu Tomáš Kábrt

 

Práce na opravě kurtů jsou v plném proudu

V týdnu od 11. listopadu probíhaly na kurtech práce spojené s převedením závlahy dle potřeb nové výměry dvorců, na kterých pracovala firma Green4plan a Tomáš Brejcha – zemní a výkopové práce za velké brigádnické spoluúčasti členů oddílu. Děkuji všem, kteří přidali ruku k dílu! Práce byly naplánované do dne příjezdu pracovníků firmy Sibera system a vše jsme stihli téměř na minutu přesně.

Materiál na opravu kurtů (škvára) je přivážen na komunikaci podél kurtů od úterka 19. listopadu. Od tohoto dne platí také omezení při pohybu kolem dvorců. Škvára bude navážena (a odebírána zpracovatelskou firmou) průběžně ještě během následujících 14 dní. 

Pracovníci firmy Sibera system dorazili na místo ve středu 20. listopadu, kdy jim byly také předány kurty k dispozici. V prvním týdnu probíhá strhávání vrchní, antukové vrstvy dvorců a jeho odvážení na městskou deponii na Bohdašíně – za spolupráce s městem Červený Kostelec. V dalším týdnu začne vyrovnávání povrchu a pokládání patentní desky zpracovatelské firmy. 

O dalším průběhu prací vás budeme informovat.

Za v. v. tenisového oddílu T. Kábrt


 

Tenisový oddíl opravuje kurty u parku A. B. Svojsíka

Přípravné práce na tenisových dvorcích 4–6

V. v. tenisového oddílu se rozhodl, že po šedesáti letech opraví tři kurty č. 4–6 (u parku A. B. Svojsíka). Dvorce, které byly stavěny svépomocí v letech 1958–1961, dostanou nový podklad a antukový povrch od firmy Sibera system s. r. o. Práce začnou v pondělí 18. listopadu, první fáze skončí cca na začátku prosince a finalizace proběhne na jaře. 

Členové v. v. se rozhodli za našetřené prostředky pořídit na starších dvorcích patentní desku renomované firmy Sibera system. Výhodou tohoto povrchu je nízká náročnost při jarní přípravě a to, že v teplých dnech drží vlhkost, zatímco po dešti voda bez problémů protéká a stéká do bočních kanálků. 

Na celou akci uvolní oddíl veškeré své našetřené prostředky (jde tedy o největší "investici" za dobu existence oddílu) a zbytek zaplatí TJ za podmínky splacení do cca 3 let. Práce budou stát 1 200 000 Kč plus DPH, budou zahájeny v pondělí 18., popř. v úterý 19. listopadu a deska by měla být položena na začátku prosince (dle počasí). Do 1. května budou dvorce firmou připraveny ke hře.

V současnosti na kurtech probíhají přípravné práce pro úpravu závlahy – oddíl se totiž rozhodl v rámci opravy shodit odrazovou zeď a na jejím místě vytyčit singlový tenisový dvorec (na další "plnohodnotný" není bohužel ve stávajícím oplocení místo). 

Těšme se tedy na kvalitní povrch, a tedy i dobrý pocit ze hry.

Za v. v. tenisového oddílu T. Kábrt


 

Zápis z 5. jednání výkonného výboru v r. 2019 

16. jednání v. v. – 10. 10.


Šťastné vítězné duo Honza Gerhardt – Jarda Ureš

Momentky z 3. memoriálu Milana Wolfa

Ve fotogalerii se můžete podívat na snímky z 3. memoriálu Milana Wolfa. V sobotu 28. září se ho zúčastnilo 30 lidí. Vítězem se stal Jan Gerhardt a poprvé v životé také Jaroslav Ureš. Nepřemožená dvojice porazila ve finále Pavla Streubela a Petra Škodu 6:4. Ti si svým stříbrem také zlepšili své životní maximum na tomto tradičním turnaji. Bronzové skončily dvojice Jan Kábrt – Pavel Rada a Richard Brát – Jan Diblík. Poslední jmenovaný tak třetí rok po sobě skončil na bronzovém místě. Gratulujeme!

V útěše jsme vinou deště poprvé v historii trunaje vyhlásili čtyři vítěze: Jana Rybu, Ondřeje Noska, Petra Linharta a Jiřího Prouzu. 

Díky všem za příjemnou atmosféru až do úplného závěru. :-)

Za v. v. T. Kábrt


Opustila nás paní Eva Zajíčková

S hlubokým zármutkem vás informujeme, že v tenisovém areálu už nepotkáme naši dlouholetou členku Evu Zajíčkovou, která na konci září podlehla těžké nemoci. Vyjma dobré nálady, kterou šířila jak na kurtu, tak mimo něj, přispěla také k výstavbě našeho nového zázemí coby zastupitelka města.

Čest její památce.

Za v. v. tenisového oddílu T. Kábrt


 

Fotky z tenisového soustředění

Léto pomalu odchází, a tak se vraťme o měsíc zpět do jednoho velmi rušného týdne...


Na kosteleckém turnaji mladších žáků zazářili domácí hráči

Finalisté Jonáš Bílý a Tomáš Koutník
Vítězové čtyřhry Matěj Laštovic a Petr Štrof

O víkendu 7.–8. září (a následně i v pondělí a úterý) se konal v Červeném Kostelci turnaj mladších žáků a žákyň. Do turnaje se přihlásilo 21 žáků převážně z východních Čech a 10 žákyň z celé republiky (mj. i z Teplic, Prostějova a Kolína). Červenokostelečtí hráči se v solidní konkurenci neztratili..

V chladném a vlhkém počasí zvítězili ve čtyřhře kostelecký Petr Štrof s Matějem Laštovicem z TK Sport, který v soutěži družstev také hájí naše barvy. Mezi nejlepší dva singlisty se probojoval náš Jonáš Bílý a ve dvoudenním finále (přerušeném opět deštěm) porazil o víkendu skvěle hrajícího o dva roky mladšího Tomáše Koutníka z hradeckého TK Eden 6:4, 6:4.

V turnaji žákyň nenašla přemožitelku a ani nikoho konkurenceschopného Sophie Dvořáková z Teplic, když na cestě pavoukem ztratila pouhé dva gemy. Ve finále porazila Lucii Mertlíkovou z TK Česká Skalice. Nás těší bronz Natálky Jaré a Viki Telkové. Ve finále čtyřhry Natálka Jará s Luckou Mertlíkovou prohrály po tuhém boji s hradecko–prostějovskou dvojicí Řezáčová–Ploskuňáková 2:6, 4:6.

Více viz kompletní pavouky mladších žáků a žákyň.

Všem úspěšným hráčům gratulujeme. 

T. Kábrt 


Skvělá umístění pro Natálku Jarou, Jonáše Bílého, Káju Neumanovou i Petra Štrofa

Natálka Jará na turnaji v Hradci
Jonáš Bílý (druhý zleva) na turnaji v Uničově
Kája Neumanová s druhou bronzovou hráčkou kosteleckého turnaje Natálkou Luštincovou

Mladí červenokostelečtí tenisté letos v létě řádí na turnajích jednotlivců. Během posledního měsíce se zadařilo především trojici Natálie Jará, Jonáš Bílý a Karolína Neumanová. Premiérový titul si nakonec připsal i Petr Štrof.

Natálka Jará je naší velkou nadějí a dokládá to na svých prvních turnajích v mladších žákyních. V srpnu si zahrála na 4 turnajích, přičemž v každém z nich se dostala do bojů o medaile. Nejvíce se jí zadařilo o posledním prázdninovém víkendu v Hradci Králové, kde si zahrála o titul jak v singlu, tak v deblu. V obou případech svedla vyrovnanou bitvu s o rok starší Bárou Ševcovou z Kvasin, která však byla o fous nad její síly. I tak jsou ale výkony Natálky velkým příslibem.


Mladší žák Jonáš Bílý útočí na nejlepší dvacítku ve východních Čechách a má slušně našlápnuto. O další navýšení svého bodového konta se postaral na turnajích v Hradci Králové a v Uničově, kde skončil v singlu až ve finále, ve čtyřhře pak ve finále a semifinále. K tomu přidal ještě finále deblu v Chocni Držme mu palce na víkendovém domácím turnaji, kde by se mohl dostat ke třem stům bodům. Už nyní je ale jasné, že je zatím nejúspěšnějším hráčem červenokostelecké tenisové školy. Snad mu to jeho odhodlání vydrží i přes blížící se pubertu.

Starší žákyně Kája Neumanová začala jezdit turnaje až letos a s těžkým zkušenostním deficitem se rve velmi dobře. Ve většině turnajů získává body a přidává i medaile – převážně ze čtyřhry. Během srpna to byly dva bronzy z deblu v Trutnově a Hořicích a pohár za semifinále na domácím dorosteneckém turnaji!

Úspěšný turnaj má za sebou i Petr Štrof, který spolu s úpickým Mirkem Podrábským vyhrál na starších žácích v Úpici čtyřhru. Jak vidno, škoda, že šlo o prozatím jediný absolvovaný turnaj...

Všem úspěšným hráčům gratulujeme!

Za v. v. TJ Červený Kostelec T. Kábrt


Zápis z 4. jednání výkonného výboru v r. 2019 

15. jednání v. v. – 19. 7.


Pouťový turnaj vyhrál stylem start–cíl Honza Gerhardt

Tradičního a oblíbeného Pouťového turnaje ve dvouhrách se letos zúčastnilo 22 hráčů. Turnajem se ztrátou pouhých 7 gemů prošel až k celkovému vítězství Honza Gerhardt, druhý skončil Tomáš Kábrt. V semifinále skončila cesta turnajem pro Míru Podrábského a Jana Kábrta. V útěše porazil všechny Pavel Ježek, stříbrnou medaili bral Martin Kábrt.

Organizátoři turnaje děkují všem hráčům za příjemnou atmosféru a speciální poděkování si zaslouží čestná členka A týmu dospělých Marie Gerhardtová, starající se o naši obsluhu, což doprovázela i neustálým úsměvem, který jí vydržel i přes opravdu dlouhou dobu trvání turnaje. Díky!

Fotky z předávání viz galerie.


Členské správcovství

Dle zápisu v. v. se od 24. 6. začnou v roli správce střídat členové oddílu. Rozpis je následující:

24.–30. 6. Stanislav Košťál
1.–7. 7. Martin Borůvka
8.–14. 7. Richard Brát
15.–21. 7. Richard Brát
22.–28. 7. Veteráni
29. 7. – 4. 8. Václav Bařtipán
5.–11.8. Tomáš a Martin Kábrtovi
12.–18. 8. -
19.–25. 8. Jiří Kult
26. 8. – 1. 9. Richard Brát
2.–5. 9. Martin Borůvka
9.–15. 9. Václav Bařtipán


Jonáš Bílý pokračuje ve skvělých výsledcích, první medaili má i Kája Neumanová

Kája Neumanová se spoluhráčkou Eliškou Nýdrlovou

Naše jednička mezi mladšími žáky Jonáš Bílý pokračuje ve sběru pohárů a medailí. Další úspěch přidal na turnaji v Hořicích, kde v singlu bral bronz a v deblu celkově vítězství. Premiérový úspěch zaznamenala Kája Neumanová, která se na konci soutěže družstev rozhodla, že konečně začne jezdit turnaje (zaplať pánbůh). V České Skalici skončila se svou spoluhráčkou Eliškou Nýdrlovou z TK Hovorčovice stříbrná ve čtyřhře. Všem ze srdce gratulujeme!


Pouťák už v sobotu 27. července!

Sobota 27. července, prezentace do 9 hod.

Tenisový oddíl TJ Červený Kostelec zve příznivce tenisové zábavy na tradiční Pouťový turnaj ve dvouhrách.

Občerstvení zajištěno. Akce je určena pro amatéry i závodní hráče.

Obhájce vítězství: J. Ryba (útěcha: J. Melichar)


Jonáš Bílý a Verča Turková úspěšní na turnajích

Začátek prázdnin se vydařil Jonáši Bílému a Verče Turkové. Verča skončila stříbrná na domácím turnaji žen, když ve finále prohrála s mladší, přesto daleko zkušenější hráčkou Simonou Křepinskou z Trutnova. Jonáš Bílý dokonale ovládl turnaj v Mimoni, když vyhrál jak v singlu, tak v deblu. A k tomu přidal bronz ve čtyřhře v Mnichově Hradišti.

Gratulujeme a jen houšť! 


Počátky červenokosteleckého tenisu ve videu

Před dvěma lety jsme zveřejnili nejstarší videozáznam z našeho stávajícího areálu. Díky všímavosti H. Hofmana se ale můžeme podívat na úplně počátky dnešního oddílu, a to ve videu Hadaři z r. 1928. V krásném snímku plném historických záběrů Červeného Kostelce můžeme si můžeme v čase 22:34 všimnout hrající tenisty ve Smetanových sadech, kde bylo první hřiště, kam v padesátých letech chodila parta kolem Huberta Nohála, Milana Wolfa, Otty Středy a dalších, než se rozhodla postavit první tři kurty na současném místě. 

Sakvalencká hadovina, 1928 from Národní filmový archiv on Vimeo.


Veteráni skončili druzí

Na začátku července se v Červeném Kostelci dohrála poslední probíhající soutěž družstev: okresní přebor veteránů nad 55 let. Naši zkušení hráči si pohlídali 2. místo vítězstvím nad posledními Bukovicemi 3:0. Gratulujeme!


Zápis z 3. jednání výkonného výboru v r. 2019 

14. jednání v. v. – 8. 4.


Soutěže družstev 2019 – jak jsme si vedli?

Galerie týmů 2019 se stručným hodnocením

Za ten. oddíl: Tomáš Kábrt


Soutěže družstev jsou u konce. Dorost v krásném mistráku podlehl v boji o postup do přeboru 3:6 

Dorostenecký tým TJ Červený Kostelec

22.–23. 6. 2019

Dospělí A: TJ Červený Kostelec A – Lokomotiva Trutnov B 5:4 ... konečné umístění: 3. místo 
Dospělí B: volno ... konečné umístění: 5. místo
Dorost: TJ Červený Kostelec – TC Nové Město nad Metují 3:6 ... konečné umístění: 2. místo
Starší žáci: TJ Červený Kostelec – Tenis-centrum DTJ HK E 4:5 ... konečné umístění: 7. místo
Mladší žáci A: Tenisový klub Eden A – TJ Červený Kostelec 8:1 ... konečné umístění: 5. místo
Mladší žáci B: TJ Červený Kostelec B – Tenisový klub Eden B 9:0 ... konečné umístění: 3. místo
Babytenis: volno ... konečné umístění: 4. místo

Veteráni dohrávají poslední mistrák v tomto týdnu a stále se drží na průběžné 2. pozici.


Smolný víkend přinesl tři těsné prohry. Dorost ale bude příští víkend bojovat o postup do přeboru!

15.–16. 6. 2019

Dospělí A: TJ Červený Kostelec – SK Třebechovice pod Orebem A 3:6
Dospělí B: TJ Sparta Úpice – TJ Červený Kostelec B 5:4
Veteráni: Adršpach – TJ Červený Kostelec 0:3
Dorost: SK Třebechovice pod Orebem – TJ Červený Kostelec 2:7
Starší žáci: TK Dynamo Hradec Králové – TJ Červený Kostelec 5:4
Mladší žáci A: TJ Červený Kostelec – TC Dvůr Králové nad Labem B 4:5
Mladší žáci B: TK Smiřice – TJ Červený Kostelec B 6:3


V boji o první místo jsme dvakrát podlehli 4:5 

Mladší žáci A v Rychnově dominovali – i přes absenci dívčí dvojky, která týmu letos už asi nepomůže... :-/

8.–9. 6. 2019

Dospělí A: Dynamo Hradec Králové A – TJ Červený Kostelec 5:4
Dospělí B: TJ Červený Kostelec B – TK Nové Město nad Metují B 1:8
Veteráni (dohrávka): Sokol Malé Svatoňovice – TJ Červený Kostelec 1:2
Veteráni: TJ Červený Kostelec – TK Náchod 2:1
Dorost: TJ Červený Kostelec – TK Kvasiny 6:3
Mladší žáci A: Nespin – TJ Červený Kostelec A 0:9
Mladší žáci B: TJ Červený Kostelec B – Tenis-centrum DTJ HK E 4:5
Babytenis: TK Česká Skalice – TJ Červený Kostelec 3:3


Dospělí A, dorost a mladší žáci B stále bez porážky!

25.–26. 5. 2019

Dospělí A: TJ Červený Kostelec – Rychnovek A 6:3
Dospělí B: Sokol Zbečník – TJ Červený Kostelec B 4:5
Veteráni: Sokol Nahořany – TJ Červený Kostelec 3:0
Dorost (dohrávka 23. 4.): TJ Červený Kostelec – TENIS-CENTRUM DTJ HK F 9:0
Dorost: SK Týniště nad Orlicí – TJ Červený Kostekec 2:7
Starší žáci: TENIS-CENTRUM DTJ HK C – TJ Červený Kostelec 6:3
Mladší žáci A: TJ Červený Kostelec – TENIS-CENTRUM DTJ HK C 2:7
Mladší žáci B: TK Česká Skalice – TJ Červený Kostelec B 4:5
Babytenis: TJ Červený Kostelec – LTC Nový Bydžov 3:3


Elda + Šárka, skóre 36:1

Dohrávky skončily vítězně

18.–19. 5. 2019

Dospělí A: TJ Červený Kostelec – Lokomotiva Hradec Králové A 6:3
Mladší žáci B
: TJ Červený Kostelec B – TC Nové Město nad Metují 7:2


Výsledkově i povětrnostně nepříznivý víkend zachránili dospělí

11.–12. 5. 2019

Dospělí A: Nespin, z.s. – TJ Červený Kostelec A 2:7
Dospělí B: TJ Červený Kostelec B – TK Česká Skalice 2:7
Dorost: TJ Červený Kostelec – TENIS-CENTRUM DTJ HK F odloženo kvůli špatnému počasí
Starší žáci: TJ Červený Kostelec – Lokomotiva Trutnov B 4:5
Mladší žáci A: TK Kvasiny – TJ Červený Kostelec A 6:3
Mladší žáci B: TJ Červený Kostelec B – TC Nové Město nad Metují odloženo kvůli špatnému počasí
Babytenis: TENIS-CENTRUM DTJ HK D – TJ Červený Kostelec 2:4


Babytenisté rozdrtili Nové Město, dospělí A kvůli marodce nehráli

4.–5. 5. 2019

Dospělí A: TJ Červený Kostelec – Lokomotiva Hradec Králové A odloženo kvůli marodce na obou stranách na 18. 5.
Dospělí B: Sokol Bukovice – TJ Červený Kostelec B 2:7
Starší žáci: TC Dvůr Králové nad Labem A – TJ Červený Kostelec 8:1
Mladší žáci A: TK Dynamo Hradec Králové – TJ Červený Kostelec 0:9
Mladší žáci B: TJ Červený Kostelec B – TENIS-CENTRUM DTJ HK F 9:0 kontumačně (soupeř se ze zápasu omluvil)
Babytenis: TJ Červený Kostelec – TC Nové Město nad Metují 6:0 (36:1 na gemy!)


Dospělí A, dorost a obě družstva mladších žáků vstoupili do svých soutěží úspěšně

27.–28. 4. 2019

Dospělí A (kr. 1. třída): TK Náchod – TJ Červený Kostelec 2:7
Dospělí B (kr. 2. třída): TJ Červený Kostelec B – LTC Jaroměř 3:6
Dorost (kr. 1. třída): TK Česká Skalice – TJ Červený Kostelec 1:8
Starší žáci (kr. přebor): TJ Červený Kostelec – TK Kvasiny 4:5
Mladší žáci A (kr. přebor): TJ Červený Kostelec – Tenis Nová Paka 8:1
Mladší žáci B (kr. 1. třída): SK Týniště nad Orlicí – TJ Červený Kostelec B 2:7
Babytenis (kr. 1. třída): TC Dvůr Králové nad Labem B – TJ Červený Kostelec 5:1


Výběr členských příspěvků dospělých

Vážení členové tenisového oddílu, 

členské příspěvky dospělých se budou vybírat v týdnu od 23. dubna v těch časech: 

út 23. 4.: 17–18 hod.
st 24. 4.: 17–18 hod.
čt 25. 4.: 18–18.30 hod.
pá 26. 4.: 17–19 hod.

Další termín placení: út 7. 5. 17–18 hod.

Cena příspěvků zůstává oproti loňsku nezměněná.

Informace o zpracování osobních údajů


Zápis z 2. jednání výkonného výboru v r. 2019 + zápis z členské schůze

13. jednání v. v. – 7. 3.

Členská schůze – 16. 3.


Výroční členská schůze tenisového oddílu

Sobota 16. března od 19 hod. – restaurace Divadlo

Výkonný výbor tenisového oddílu zve všechny členy starší 14 let na výroční členskou schůzi. Shrnuta bude činnost tenisového výboru, hospodaření oddílu v minulém roce, sportovní výsledky, bude přednesen plán na rok 2019 a oceněni nejlepší hráči oddílu. Místo dětí mladších 14 let mohou na schůzi samozřejmě přijít jejich rodiče.

Těšíme se na vaši návštěvu. Za výbor tenisového oddílu T. Kábrt


Zápis z 1. jednání výkonného výboru v r. 2019

12. jednání v. v. – 6. 2.


Dospělí A: Výběr z mistrovských utkání aneb jak jsme nepostoupili

Ve fotogalerii najdete fotky a videa z průběhu našeho letošního klání o postup do krajského přeboru. Pro verzi s komentáři, přibližující průběh mistráků, doporučuji nedívat se na snímky v mobilní verzi. 


Návrat k tenisovému soustředění 

Ve fotogalerii přibyly fotky a videa z trenérských mobilů z letního tenisového soustředění. Některé stojí za to. :-)


Do konce listopadu si odvezte věci ze skříněk

Vážení členové, kdo nechce, aby jeho věci přečkaly zimu ve skříňkách, stavte se do konce listopadu v zázemí, pak bude vyměněna vložka zámku za zimní. Díky za pochopení.


Sezona se blíží ke konci

Počasí nám již přestává přát, a tak se letošní sezona chýlí ke konci. V provozu jsou tak nyní už pouze dva kurty (4, 5) a v zázemí je vypuštěná voda. Pokud půjdete do šaten, nepoužívejte proto prosím WC. Děkujeme.


Rozloučili jsme se s Lubošem Dománěm

Letošní podzim přináší smutné zprávy. Po Ottovi Středovi, který zesnul na začátku září, jsme se minulý týden rozloučili s dalším dlouholetým členem, p. Lubošem Dománěm. L. Domáň byl aktivním hráčem klubu, členem B-družstva veteránů a do r. 2016 byl správcem tenisového areálu. 

Čest jeho památce.

Za vedení ten. oddílu T. Kábrt


Fotky z 2. memoriálu M. Wolfa

V galerii si můžete prohlédnout fotky L. Rolinkové z 2. ročníku Memoriálu M. Wolfa.

A přidávám výsledky: 1. místo: J. Ryba – D. Fučík, 2. místo: T. Kábrt – J. Ryba st., 3. místa: J. Diblík – P. Škoda, P. Streubel – V. Bařtipán (vyjma posledně jmenovaného všichni tři obhájili loňský bronz!)

Útěcha: 1. místo: J. Gerhardt – P. Bubeníček, 2. místo: M. Košťál – J. Prouza. 

Účast: 28 hráčů!


Hledáme nového správce

Tenisový oddíl TJ Červený Kostelec hledá správce tenisového areálu a klubovny.

Pracovní doba: od cca poloviny dubna do poloviny října, pracovní doba dle dohody s výkonným výborem

Náplň práce:

 • Péče o zelené plochy v areálu
 • Péče o prostor kurtů (předešlé zkušenosti nejsou podmínkou)
 • Péče o prostor klubovny a šaten

Požadavky:

 • Kladný vztah k pořádku
 • Spolehlivost
 • Trestní bezúhonnost
 • Svědomitost v administrativy

pozn. Znalost tenisového prostředí není podmínkou!

Nabízíme:

 • Uspokojivé platové podmínky
 • Práci v klidném a zdravém prostředí
 • Bezplatné členství v tenisovém oddílu
 • Rozumnou komunikaci s vedením oddílu

Kontakt: Mgr. Tomáš Kábrt (předseda oddílu), tel. 734 313 590, e-mail: tenis@tjck.cz


Fotky z pouťáku

Do fotogalerie byly přidány fotky Lídy Rolinkové z letošního pouťového turnaje. 


2. memoriál Milana Wolfa

(bývalý posvícenský turnaj ve čtyřhrách)

Sobota 22. září od 9 hod. (prezentace do 8.50 hod.)

Tenisový oddíl TJ Červený Kostelec zve příznivce tenisové zábavy na tradiční posvícenský turnaj ve čtyřhrách, nyní Memoriál Milana Wolfa.

Občerstvení samozřejmě zajištěno!

Akce je určena pro amatéry i závodní hráče.

Obhájci vítězství: J. Gerhardt – J. Ryba st.


Zápis ze 4. jednání výkonného výboru v r. 2018

10. jednání v. v. – 2. 8.


Tenisový oddíl opustil p. Otto Středa

Téměř přesně rok poté, co jsme se rozloučili s p. Milanem Wolfem, tenisový oddíl navždy opustil další z jeho zakladatelů, p. Otto Středa.

S naším spoluhráčem a kamarádem, který byl vždy pro každou legraci, jehož básně doprovázely téměř pravidelně pouťové či posvícenské turnaje a který byl letos oceněn starostou města za rozvoj sportu v Č. Kostelci, se rozloučíme v úterý 4. září v 15 hod. ve hřbitovní kapli v Červeném Kostelci.

Čest jeho památce. 

Za ten. oddíl T. Kábrt

 


Tenisové soustředění 2018

V týdnu od 6. do 10. srpna proběhlo v tenisovém areálu tradiční, oblíbené, hlasité a pro trenéry náročné tenisové soustředění našich malých minitenistů, babytenistů a mladších žáků (+ dvou starších žákyň). Jak zhruba to na kurtech vypadalo, se můžete podívat na fotkách Martina Kábrta. Časem ve fotogalerii přibudou i fotky a videa z mobilních zařízení všech zúčastněných (protože některé momenty opravdu bylo třeba zaznamenat :-)). Soustředění proběhlo za podpory města Červený Kostelec. 

Za trenéry T. Kábrt

 


Cíle byly splněny

Tenisová sezona je v polovině. Máme za sebou soutěže družstev, turnaj firem a mužů a řadu úprav po celém areálu. Jak se nám dařilo na poli soutěžním a organizačním?

Soutěže: Krajské přebory se podařilo udržet, veteráni B mají premiérové zlato
Mladší žáci skončili v krajském přeboru 5.

Červený Kostelec má na to, aby se zde hrál krajský přebor a s potěšením mohu napsat, že ve všech kategoriích, které do přeboru nastoupily, se našim hráčům a hráčkám tato (v mnohém již opravdu tenisová) soutěž podařilo udržet. Ale začněme u dospělého „áčka“.

Dospělým se vloni poměrně zaslouženě nepodařilo uhrát více jak jedno utkání, a tak je čekal sestup z přeboru do krajské 1. třídy. Očekávalo se, že se A družstvo pokusí soutěž vyhrát, pomyslná „bedna“ pak byla nutností. V pravděpodobně nejvyrovnanějším ročníku, co soutěž pamatuje, se našim dospělým dařilo střídavě, když si po šesti zápasech připsali čtyři více méně jasná vítězství a dvě smolné prohry 4:5. Rozhodovalo tak poslední, přímé utkání o postup s družstvem TK Sport, na nějž nikdo jen tak nezapomene. Devítihodinový mistrák plný neuvěřitelně vyrovnaných zápasů a emocí, jaké náš areál dlouho nezažil, nakonec poslal do krajského přeboru hostující družstvo. Naše družstvo se nakonec muselo smířit s bronzem, když nás nakonec příznačně o 2 sety předstihla Lokomotiva Hradec Králové. Mimochodem, o vyrovnanosti soutěže svědčí i to, že v posledním kole si to o sestup rozdala všechna družstva od 3. do 8. místa.

Dospělé napodobili veteráni A, hrající východočeský oblastní přebor, kteří skončili také 3. V silné konkurenci je to samozřejmě úspěch a hráči si zaslouží gratulaci.

Co se těsně nepodařilo dospělým, podařilo se premiérově veteránům B! Družstvo ve složení V. Bařtipán, M. Junek, T. Nosek, V. Gerhardt, J. Kožešník, J. Hofman, P. Ježek a J. Diblík poprvé ovládlo okresní přebor veteránů nad 55 let, a to stylem start-cíl! Všem pánům, kteří se na úspěchu podíleli, blahopřejeme!

Z dětských soutěží hrají krajský přebor všechna družstva mimo dorostu. Letos se to tak týkalo premiérově i kategorie babytenis. S radostí můžu (znovu) konstatovat, že všechna družstva se v přeboru udržela, a dokonce sahala i po medailových příčkách. Týká se to starších žáků (jeden vyhraný set chyběl k bronzu) a mladších žáků (nakonec 5.). Babytenisté se s těžkou úlohou hry s nejlepšími hráči kraje popasovali velmi slušně a skončili 6., tedy mimo sestupové příčky. Škoda jen dvou těsných zápasů 2:4, mohlo být ještě veseleji. Dorostenci do své kategorie vstupují a tři z nich tam ještě ani nejsou, a tak je 5. místo v krajské třídě spravedlivé. Snad jim parta vydrží, protože mají stoprocentně na to, aby se nakonec do toho přeboru prokousali.

Jako zklamání tak musím hodnotit pouze výsledek dospělého B družstva, které obsadilo v krajské 2. třídě poslední místo, a to především pro poměrně častou potíž sejít se v plném počtu. Soudím, že je to jasný důkaz, že je čas nabídnout v příštím ročníku tuto soutěž novým dorostencům.

Turnaje lákaly hráče i diváky
Účastníci 2. turnaje města a firem

Po zakončení soutěží družstev se uskutečnili dva turnaje. Po loňském premiérovém ročníku uspořádal tenisový oddíl ve spolupráci se starostou Červeného Kostelce turnaj města a firem. Letos se ho zúčastnilo 10 hráčů, a dalších cca 10 zástupců červnokosteleckých firem se sešlo na večerním posezení. V jeho rámci starosta Rostislav Petrák přednesl zásadní body činnosti stávajícího zastupitelstva, radnice a MěÚ a podnítil tak poměrně plodnou diskuzi rozebírající dané projekty. Zpět ale ke sportu, turnaj vyhrála dvojice Jiří Kult (Protec) a Denisa Drtinová (dorostenka čk. tenisové školy), druhý skončil Petr Pacák (Trees) a Jiří Prouza (MěÚ Červený Kostelec) a bronz si odnesli Rostislav Petrák (město Červený Kostelec) a Václav Fiala (Saviotechnics). Na všechny čekaly jak poháry či medaile, tak také ceny od města a velmi pěkné balíčky od firmy Albi.

Velmi slušný závodní tenis byl k vidění na turnaji mužů, který se uskutečnil o prodlouženém víkendu 7. a 8. července. Turnaj žen byl bohužel pro malý počet přihlášených hráček zrušen. Do mužského pavouka se přihlásilo 18 lidí, mezi kterými jasně čněl teprve šestnáctiletý Matyáš Černý (Severočeská tenisová), který si bez nejmenších problémů došel pro zlato, když ve finále porazil Jana Gerhardta (TJ Červený Kostelec) drtivě 6:0, 6:0. Nutno dodat, že Matyáš obzvlášť ve finále prokázal své skvělé tenisové dovednosti, a bylo proto jasné, že jeho současné 15. místo mezi dorostenci v ČR není náhoda. Čtyřhru Matyáš ovládl společně se svým kamarádem Pavlem Hübnerem (SK Matchball Česká Lípa).

Úpravy areálu
Úprava prostoru před šatnami byla jednou z největších změn tohoto roku

Během jara a na začátku léta také proběhla v tenisovém areálu řada změn. Největší a nejznatelnější úprava proběhla na prostoru před šatnami, kde oddíl ve spolupráci se zahradní architektkou Jitkou Ullwerovou, zahradnictví Trees a městem Červený Kostelec nechal vysázet řadu rostlin a položit nový trávník. Nutno dodat, že výběr a rozvržení rostlin se na první pohled vydařil a celý areál znatelně zkrášlil. Zda se bude takto pokračovat i na dalších prostorech, rozhodne v. v. na dalších jednáních.

Velmi příjemnou změnu pocítila terasa naší klubovny, kterou stíní dar firmy Primátor, a to tři vkusné slunečníky. Dále jsme si dali záležet na klubovně, kterou jsme vyzdobili velkou nástěnnou koláží rekapitulující historii oddílu, skříní s nabídkou tenisového zboží a samozřejmě velkým logem, které jsme za své zvolili v loňském roce.

Co se týče hřišť, nevzhlený vlnitý plot zakrývají nově bannery s logy sponzorů, kterých naštěstí stále přibývá. U vstupu do areálu navíc můžeme najít vítací ceduli. Lehké opravy se dočkala také rezivějící bouda na antuku. Mimo to oddíl nakoupil přenosný reproduktor pro vyhlašování výsledků při turnajích.

V letošním roce toho ovšem chceme stihnout ještě více... Nechte se překvapit.

Další plán

A co nás čeká v druhé polovině sezony? Samozřejmě dva tradiční turnaje – pouťový turnaj ve dvouhrách (28. července) a 2. memoriál Milana Wolfa (29. září), turnaj dorostenek (18.–19. srpna), babytenisový turnaj (25. srpna), turnaj starších žáků a žákyň (8.–9. září), turnaj mladších žáků (15.–16. září) a samozřejmě oblíbené tenisové soustředění, které pořádáme s podporou města Červený Kostelec.

Mimo to si samozřejmě může kdokoliv přijít zahrát. Stačí zavolat správci p. Diblíkovi a rezervovat si min. den dopředu kurt. Těšíme se na vás.

Za vedení tenisového oddílu T. Kábrt


Zveme vás na Červený Kostelec Open

7.–8. července

Zveme příznivce závodního tenisu do tenisového areálu TJ Červený Kostelec, aby přišli podpořit domácí sportovce na turnaj mužů a žen pořádaný v rámci Českého tenisového svazu (ČTS). Turnaj je určený pro závodní hráče. Vstupné se neplatí, občerstvení zajištěno.


Soutěže družstev jsou u konce, dospělí A skončili třetí, žáci udrželi přebor

23.–24. 6. 2018

Dospělí A: TJ Červený Kostelec A – Tenisový klub SPORT,o.s. 3:6 ... Konečné umístění: 3.
Dospělí B: TK Náchod – TJ Červený Kostelec B 6:3 ... Konečné umístění: 7.
Veteráni A:
TJ Červený Kostelec – Tennis club Litomyšl, z.s. A 5:4 ... Konečné umístění: 3.
Starší žáci:  TJ Červený Kostelec – TK Kvasiny 7:2 ... Konečné umístění: 4.
Mladší žáci:
TJ Sparta Úpice TJ Červený Kostelec 3:6 ... Konečné umístění: 5.
Babytenis: TJ Červený Kostelec – Tenisový klub Eden 2:4 ... Konečné umístění: 6.


Veteráni B vyhráli okresní přebor nad 55 let, dospělé A čeká přímý souboj o postup do přeboru

16.–17. 6. 2018

Dospělí A: SK Třebechovice pod Orebem A – TJ Červený Kostelec A 3:6
Dospělí B: TJ Červený Kostelec B – TK Česká Skalice 3:6
Veteráni A:
TJ Červený Kostelec TO TJ Tesla Pardubice 8:1
Veteráni B:
TJ Červený Kostelec – Adršpach 3:0 (1. místo v okresním přeboru!)
Mladší žáci: TJ Červený Kostelec – Lokomotiva Trutnov B 6:3
Babytenis: Lokomotiva Trutnov A – TJ Červený Kostelec 6:0


Tomáše Čejchana střídá ve výkonném výboru JUDr. Tomáš Nosek

Do v. v. TO TJ byl na jednání výboru dne 23. 5. 2018 kooptován JUDr. Tomáš Nosek (předseda kontrolní komise TJ) jako náhrada za Tomáše Čejchana, který z funkce kvůli své vytíženosti a zdravotnímu stavu odstoupil.


Dospělí A se vrátili na první místo, dorost zakončil sezonu výhrou

Kompletní dorostenecký tým

9.–10. 6. 2018

Dospělí A: TJ Červený Kostelec A – SK Rychnovek A 6:3
Dospělí B: Sokol Bukovice A – TJ Červený Kostelec B 6:3
Veteráni A:
TK Dynamo Hradec Králové – TJ Červený Kostelec 2:7
Veteráni B:
SK Rychnovek – TJ Červený Kostelec 1:2
Dorost:
SK TJ Červený Kostelec – TENIS-CENTRUM DTJ HK E 6:3
Starší žáci: TJ Červený Kostelec – TENIS-CENTRUM DTJ HK B 3:6
Mladší žáci: Tenis Nová Paka – TJ Červený Kostelec 7:2
Babytenis: TJ Červený Kostelec – Nespin, z.s. A 5:1


Změna odkazů na webkamery

Po posílení internetového připojení došlo ke změně odkazů na webkamery. Na stav kurtů se tedy nyní můžete podívat zde:

Webkamera kurty 4–6 (lze otevřít v jakémkoliv prohlížeči)

Webkamera kurty 1–3 (nutno otevřít v prohlížeči Internet Explorer, zaškrtnout anonymní vstup, bez jména a hesla se přihlásit a odsouhlasit nainstalování potřebného plug-inu)

Za tenisový oddíl T. Kábrt


Babytenis slaví první výhru v přeboru, a hned rekordní! Důležité vítězství mají veteráni B

Našim babytenistům se v sobotu podařil nevídaný počin. Na mistráku v České Skalici zvítězili 6:0 na zápasy se skóre 36:0 na gemy. Gratulujeme k neskutečnému výsledku a doufáme, že si formu udrží i do dalších mistráků!

26.–27. 5. 2018

Dospělí A: TK Lokomotiva Hradec Králové, z.s. A – TJ Červený Kostelec A 5:4
Veteráni A: TJ Červený Kostelec – TK Lokomotiva Hradec Králové 4:5
Veteráni B: TJ Červený Kostelec – Malé Svatoňovice 2:1
Dorost:
SK Třebechovice p.Orebem – TJ Červený Kostelec 3:6
Starší žáci: TJ Červený Kostelec – TK Dynamo Hradec Králové 7:2
Mladší žáci: TJ Červený Kostelec – TENIS-CENTRUM DTJ HK B 2:7
Babytenis: TK Česká Skalice – TJ Červený Kostelec 0:6 (skóre 0:36!!!)


S těžkými soupeři si žáci a baby neporadili, první vítězství si však zapsalo béčko a dorost! 

19.–20. 5. 2018

Dospělí A: TJ Červený Kostelec A – Nespin, z.s., A 6:3
Dospělí B: LTC Nový Bydžov C – TJ Červený Kostelec B 4:5
Dorost: TJ Červený Kostelec – LTC Jaroměř 6:3
Starší žáci: TENIS-CENTRUM DTJ HK C – TJ Červený Kostelec 6:3
Mladší žáci: TC Dvůr Králové, z.s. – TJ Červený Kostelec 6:3
Babytenis: TJ Červený Kostelec – TC Dvůr Králové, z.s. 0:6


Zápis z druhého jednání výkonného výboru v r. 2018

8. jednání v. v. – 11. 4.


Smolný víkend zachránili mladší žáci a veteráni A

Mladší žáci po zápase s Nespinem

5.–6. 5. 2018

Dospělí A: TC Nové Město n. Metují B – TJ Červený Kostelec A 5:4
Dospělí B: TJ Červený Kostelec B – LTC Jaroměř 3:6
Veteráni A: TJ Červený Kostelec A – LTC Jaroměř 7:2
Dorost: Nespin, z.s. A – TJ Červený Kostelec 7:2
Starší žáci: TJ Červený Kostelec – Lokomotiva Trutnov B 4:5
Mladší žáci: TJ Červený Kostelec – Nespin, z.s. A 5:4
Babytenis: TK Kvasiny – TJ Červený Kostelec 4:2


Výsledky prvního soutěžního víkendu

28.–29. 4. 2018

Dospělí A: TJ Červený Kostelec – TK Dynamo Hradec Králové B 8:1
Dospělí B: TJ Chlumec n/Cidlinou B – TJ Červený Kostelec B 5:4
Veteráni A: USK Pardubice – TJ Červený Kostelec 8:1
Dorost: TJ Červený Kostelec – TC Nové Město n. Metují 2:7
Starší žáci: TC Dvůr Králové A – TJ Červený Kostelec 4:5
Mladší žáci: TK Kvasiny – TJ Červený Kostelec 3:6
Babytenis: TJ Červený Kostelec – TENIS-CENTRUM DTJ HK A 0:6


Soutěže družstev začínají

Již o tomto víkendu, tj. 28. a 29. dubna se rozbíhají soutěže družstev. Rozpis soutěží našich družstev najdete v sekci Družstva. O prvním víkendu se doma představí dospělí A proti Dynamu H. K. B, babytenis proti Teniscentru H.  K. A (obě v sobotu od 9, resp. 14 hod.) a v neděli to rozjede náš dorost proti Novému Městu. Připomínáme, že během mistrovských utkání platí v našem areálu zákaz rekreační hry. Děkujeme za pochopení. 


Webkamery v provozu

Tenisový oddíl nabízí možnost prohlédnout si dění na kurtech prostřednictvím webkamer. Najdete je na těchto odkazech:

Webkamera kurty 1–3 (lze otevřít v jakémkoliv prohlížeči)

Webkamera kurty 4–6 (nutno otevřít v prohlížeči Internet Explorer, zaškrtnout anonymní vstup, bez jména a hesla se přihlásit a odsouhlasit nainstalování potřebného plug-inu)

Za tenisový oddíl T. Kábrt


Sezona začíná v neděli 15. dubna. Příspěvky se budou vybírat před 1. hraním!

Vážení tenisoví členové, díky za vaši letošní skvělou brigádnickou práci. Díky vám a p. správci se podařilo zprovoznit tenisové kurty prakticky za čtyři dny. Během týdne od 9. dubna povrch udupávaly děti, dospělí můžou na kurty počínaje nedělí 15. dubna.

Letos se budou členské příspěvky vybírat před prvním hraním. Kdo peníze zapomene, má toleranci jedno hraní, poté již nebude na hřiště vpuštěn.

V případě nepřítomnosti správce či předsedy oddílu zavolejte před hraním správci na tel. č. uvedené na dveřích klubovny. 

Děkujeme.

Za v. v. ten. oddíl Tomáš Kábrt


Rozhovor s Ottou Středou

Redaktorka Českého rozhlasu Hradec Králové Romana Pacáková po zvolení Otty Středy osobností města za sport a kulturu navštívila našeho dlouholetého člena doma a natočila s ním vydařený rozhovor. Poslechnout si ho a přečíst povídání o Ottu Středovi si můžete zde: Žili jsme prostě, s nadšením a vesele. V 93 letech je Otto Středa osobností Červeného Kostelce.


Zápis z prvního jednání výkonného výboru v r. 2018

7. jednání v. v. – 31. 1.


Výroční členská schůze tenisového oddílu

Sobota 24. března od 18 hod. – restaurace Divadlo

Výkonný výbor tenisového oddílu zve všechny členy starší 14 let na výroční členskou schůzi. Shrnuta bude činnost tenisového výboru, hospodaření oddílu v minulém roce, sportovní výsledky, bude přednesen plán na rok 2018 a oceněn nejlepší hráč oddílu.

Místo dětí mladších 14 let mohou na schůzi samozřejmě přijít jejich rodiče.

Těšíme se na vaši návštěvu. Za výbor tenisového oddílu T. Kábrt


Starší žáci budou hrát krajský přebor i v roce 2018

Foto: Martin Kábrt

Dobrá zpráva přišla z vedení soutěží naší tenisové oblasti, starší žáci budou bojovat v krajském přeboru i v r. 2018!

Našim starším žákům hrozil sestup i přes umístnění na 6. místě, a to kvůli nešťastné shodě výsledkům ve vyšší soutěži.

O setrvání žáků ve vyšší soutěži rozhodlo to, že Lázně Bělohrad pro nadcházející sezonu své družstvo nepostavilo.

T. Kábrt

 


Otto Středa oceněn za rozvoj sportu v Červeném Kostelci

Otto Středa spolu s vedením města a dalšími oceněnými. Foto: Jiří Mach

Na plese města Červený Kostelec byl oceněn náš dlouholetý člen Otto Středa za rozvoj sportu v Červeném Kostelci. Na popud sportovní komise byla vyzdvižena jeho celoživotní oddanost tenisovému oddílu. Pamětní plaketu a pamětní list mu předali starosta města Ing. Rostislav Petrák a místostarosta Richard Bergmann. Oceněnými v dalších kategoriích byli Sylva Pavlíková a Josef Pinkava. Text, který Ottu před zraky více jak stovky účasníků plesu představil, najdete níže. 

Otto Středa

*18. 12. 1924

Otto Středa je nejen kulturní osobností, jak ho všichni známe, ale také osobností sportovní, která doprovázela náš tenisový oddíl v celé jeho šedesátileté historii.

Stál u jeho počátků v padesátých letech minulého století, kdy se ještě hrálo ve Smetanových sadech, a ruce k dílu samozřejmě přidal i při výstavbě areálu na počátku šedesátých let. Na tenisových kurtech strávil obrovskou část svého života a vždy byl v kolektivu vítaný díky své schopnosti zvednout svým přátelům náladu nejrůznějšími způsoby. Dodnes se např. vypráví o jeho exhibici na turnaji dospělých, kterou odehrál coby Miss Mitt-Wochová, a dodnes také navštěvuje tenisový areál a skládá básně týkající se dění na kurtech. V jeho oblíbeném zápisníku si vždy rádi přečteme výborné charakteristiky hráčů, které napsal jako satiru na komunistická hesla, a další povídky.

Během let Červený Kostelec reprezentoval jak v kategorii dospělých, tak v kategorii veteránů. Také je třeba ocenit fakt, že byl vždy ochoten poradit a zahrát si se začátečníky a ženami. O jeho fyzických schopnostech svědčí fakt, že ještě v 81 letech zvítězil po boku Dana Pavlíka v oblíbeném klubovém turnaji ve čtyřhrách.

T. Kábrt


Shrnutí sezony 2017

Nová tenisová sezona se blíží, a tak je vhodné zrekapitulovat dění v tenisovém areálu v r. 2017.

Organizace oddílu
Nové zázemí nadchlo všechny návštěvníky areálu. Foto: Martin Kábrt

Uplynulá sezona byla pro náš oddíl v řadě ohledů zcela nová. Na jaře byl na členské schůzi zvolen nový výkonný výbor, který si ze svého středu vybral jako předsedu oddílu Tomáše Kábrta. Ten vystřídal po jedenácti letech Tomáše Čejchana, který ve v. v. zůstal a z počátku sezony pomohl kolegům při předání správy oddílu.

Nové vedení čekal úkol zajistit bezproblémový chod oddílu v novém zázemí. Budova byla zkolaudováno 31. března, slavnostně otevřena 21. dubna a průběžně chválena po celou sezonu jak hráči, tak příchozími diváky. Nejspíš už netřeba připomínat, že za něj vděčíme městu Červený Kostelec. Funkčnost nové budovy a celého areálu zajistil nový správce p. Jan Diblík, který si za svou profesionalitu a obětavost zaslouží absolutorium.

Minimum rozmíšek a otevřenou diskuzi o životě v areálu zajistil výkonný výbor díky svým pravidelným jednáním (proběhlo jich celkem 6). Zda výsledek stál za vynaloženou snahu, nejspíš zhodnotí sami členové a hosté oddílu, za sebe však hodnotím v tomto pohledu rok 2017 jako úspěšný a díky všem, kteří se o to zasloužili!

Soutěžní výsledky
Krajský přebor udrželi jen mladší žáci. Foto: Martin Kábrt

Na soutěžním poli měli červenokostelečtí tenisté těžký úkol. Minimálně se přiblížit loňské nejúspěšnější sezoně v historii oddílu (připomínám perfektní bilanci družstev 32–12 a vstup všech kategorií do krajského přeboru, nově starších žáků a dorostu). Že byla tato sezona opravdu výjimečná, se ukázalo letos.

Krajský přebor se bohužel po dvou letech nepodařilo udržet A družstvu dospělých a po premiérové účasti v této soutěži ani dorostu, o čemž rozhodly především dvě smolné porážky 4:5. Mladší žáci v boji o udržení přeboru uspěli a dlouho to vypadalo, že se to samé podaří i starším žákům. Nejhorší možná shoda výsledků ve vyšší lize však nakonec poslala do krajské třídy i je (a to už ze 6. místa z 8 týmů). Ještě však probíhají jednání o udržení této soutěže, a tak se o definitiivním osudu týmu rozhodne během zimy.

Nejúspěšnějšími týmy se tak stali naši nejmladší a nejzkušenější. Babytenistům o pár gemů utekl postup do čtvrtfinále jejich soutěže, takže skončili ve skupině 3. a nejlepšího výsledku letoška dosáhli veteráni B v okresním přeboru nad 55 let, když skončili druzí. Veteráni A, hrající východočeský přebor, se také neztratili a v extrémně kvalitně obsazené soutěži vybojovali brambory.

Zatímco v družstvech se tedy letos historická sezona nekonala, dlouho budeme jistě vzpomínat na turnaje jednotlivců, pořádané v našem areálu. Rekordní účast si připsal jak soutěžní turnaj mužů a žen (celkem 36 hráčů z celých východních Čech, vítězové Marek Rous, DTJ Hradec Králové, a Kristýna Fiedlerová, TK SPORT), tak oblíbené nesoutěžní turnaje ve dvouhrách (30 hráčů, vítěz Jan Gerhardt) a ve čtyřhrách (32 hráčů, vítězové Jan Gerhardt, Jiří Ryba st.). Dále se v areálu konal premiérový turnaj firem, soutěžní turnaj mladších žákyň a řada dětských turnajů klubového charakteru.

Život v areálu
Posvícenský turnaj byl přejmenován na Memoriál Milana Wolfa. Prvního ročníku se zúčastnilo 32 hráčů.

Tenisové kurty žijí v sezoně každý den. Areál je samozřejmě otevřen pro všechny zájemce, vzhledem k narůstajícímu zájmu o tenis v našem městě jsme však byli nuceni zřídit možnost rezervací, která byla četně využívána.

Vyjma provozu pro veřejnost se každý den v areálu trénuje – velmi aktivní je zde tenisová škola, která tenisově vychovává již 76 dětí. Trénuje je 5 vyškolených trenérů. Do školy je možné se hlásit průběžně, hromadný nábor dětí od 5 do 7 let probíhá pravidelně v září. Kontakty najdete na webu tenisového oddílu.

Během sezony jsme zažili mnohé, jedna vzpomínka nám však zůstane napořád. V r. 2017 nás navždy opustil dlouholetý předseda oddílu p. Milan Wolf. Na Milana, který se zasadil o vznik areálu a strávil na kurtech většinu svého života, jsme zavzpomínali na pietní akci v klubovně. Na jeho počest jsme také přejmenovali oblíbený posvícenský turnaj ve čtyřhrách na Memoriál Milana Wolfa.

Na podzim bylo také výkonným výborem odsouhlaseno nové logo oddílu (mělo by být uvedeno vedle tohoto článku), které podle nás zahrnuje jak barvy typické pro náš areál, všemi chválený pro své umístění u parku, tak historii oddílu. Jeho autorem je Martin Kábrt a vytvořil ho bezplatně.

Jak již bylo uvedeno v minulém zpravodaji, chod areálu finančně podporuje především město Červený Kostelec, které je zároveň majitelem pozemků i budovy, a firma Saar Gummi Czech. Děkujeme. Poděkování dalším najdete v lednovém zpravodaji.

Tenisu zdar!

Za tenisový oddíl Tomáš Kábrt, předseda


Dva návraty do minulé sezony

Ještě jednou se vrátíme, jak by řekl klasik... A pak ještě jednou. Ve fotogalerii najdete snímky rekapitulující rok 2017 na červenokosteleckých kurtech a také fotky z 1. Memoriálu Milana Wolfa


Fotky a videa ze zápasů A družstva

Do fotogalerie byla přidána foto- a videodokumentace našeho neúspěšného zápolení v krajském přeboru pro všechny, kdo by si chtěl sezonu připomenout a třeba se i trochu pobavit.

T. KábrtVánoční dárek z archivu

Kdo si chce zavzpomínat na doby již dávno minulé (to už je fakt přes 35 let), může se mrknout na nejstarší dochovaný videozáznam z tenisových dvorců, a to z let 1981–1988. Někteří borci a borkyně se tam jistě poznají... Autorem je Jiří Zajíček. Autorem části, kdy na kameře není nic vidět, je Honza Zajíček nebo Ondřej Nosek, toho času mladší žáci, kteří kameru bez bázně a samozřejmě taky bez povolení vyzkoušeli v klubovně. 

Hezkou podívanou a hezké svátky přeje vedení tenisového oddílu!

 


Děkujeme za podporu v roce 2017

Tenisový oddíl TJ Červený Kostelec děkuje městu Červený Kostelec nejen za nové zázemí, ale také za výraznou finanční podporu, které oddílu poskytlo formou dotačního programu.

Děkujeme také vedení TJ za zařízení dotace od MŠMT na práci s mládeží.

Další, kdo podpořil sportovní činnost v oddílu, byla firma Saar Gummi Czech s.r.o. formou daru a Josef Huneš formou mikrosponzoringu. Díky. Děkujeme také firmě JOSI za poskytování internetových služeb a firmě Protec plus a Melichar CZ za výhodné pořízení nástrojů a pomůcek nezbytných pro chod areálu.

Děkujeme všem členům oddílu za četné brigádnické hodiny a členům výkonného výboru za účast na šesti jednáních výkonného výboru.

Děkujeme p. správci Janu Diblíkovi za jeho příkladnou, až obětavou práci v celé sezoně!

Díky všem hráčům za reprezentaci oddílu, kapitánům družstev za jejich činnost a také všem rodičům, kteří v naprosté většině ochotně spolupracují s trenérským týmem.

Dále děkujeme Martinu Kábrtovi za bezplatné vytvoření loga oddílu a také za lehátko, které je k dispozici všem unaveným tenistům i divákům, Petru Škodovi za zařízení nástěnek, OMH Červený Kostelec za zapůjčení válce, tiskárně Šimek za bleskurychlé zařízení triček na dětské tenisové soustředění a správci sportovní haly Petru Novákovi za jeho pravidelnou bezproblémovou spolupráci.

A díky všem, kteří se podíleli na dobré náladě v areálu.

Těšíme se na vás v r. 2018.

Za vedení tenisového oddílu Tomáš Kábrt


Tenisový oddíl TJ Červený Kostelec má po 60 letech logo

Vážení členové a příznivci našeho oddílu,

jak jste možná četli v zápisu posledního jednání v. v., zvolili jsme logo tenisového oddílu. Počínaje příští sezonou se bude náš oddíl prezentovat tímto znakem, který – jak si myslíme – spojuje jak barvy typické pro náš areál, všemi chválený pro své umístění u parku, tak historii oddílu. Jsme totiž především oddílem, který vznikl jen díky náročné dobrovolnické práci svých členů, z nichž řada již není mezi námi. Zároveň v něm také najdete logo našeho města, které vlastní veškerý náš nemovitý majetek a bez kterého bychom se netěšili z nových kabin. Autorem loga je Martin Kábrt, který logo vytvořil bez nároku na honorář.

Doufáme, že se vám nové logo líbí a co nejdříve se s ním ztotožníte.

Za tenisový oddíl TJ Červený Kostelec Tomáš Kábrt, předseda


Zápis z posledního jednání výkonného výboru v sezoně

6. jednání v. v. – 17. 10. 2017


Zápisy z jednání výkonného výboru

4. jednání v. v. – 19. 7. 2017

5. jednání v. v. – 13. 9. 2017


Posvícenský turnaj ve čtyřhrách

Sobota 30. září 2017
Prezentace do 9 hod.

Startovné: 50 Kč
Turnaj je určen pro rekreační i závodní členy a přátele klubu. Občerstvení zajištěno.
Zváni jsou všichni příznivci tenisové zábavy. Obhájce: K. Madarasová, J. Gerhardt


Opustil nás p. Milan Wolf

P. Milan Wolf při předání pamětní plakety v r. 2015

 

Bohužel ne všechny zprávy týkající se tenisu jsou příjemné. Po dlouhých zdravotních problémech nás opustil jeden ze zakladatelů našeho oddílu a dlouholetý předseda p. Milan Wolf. Čest jeho památce. 


Fotky ze závěrečného dne tenisového soustředění

Ve fotogalerii najdete nově snímky Martina Kábrta ze závěrečného dne tenisového soustředění.


Dva přebory, dvě třídy a dva turnaje

Máme za sebou dvě třetiny letní části sezony. Družstva dobojovala, turnaje jednotlivců probíhají a dovolené jsou nějak krátké...

Nejúspěšnější družstvo sezony 2017: Veteráni B!
Mladší žáci svůj cíl splnili: Vyhnuli se sestupu.
Perfektní finále turnaje žen obstaraly Adéla Kroisová (vlevo) a Kristýna Fiedlerová, která vyhrála ze 3 matchballů soupeřky 4:6, 7:5, 6:2
Družstva půl na půl

Společně s žáky a studenty zachránit v červnovém termínu před vysvědčením, co se dá, se i naše družstva snažila vylepšit výsledky z předešlého období. A družstvu dospělých se to bohužel i přes zlepšené výkony nepodařilo, a tak se nakonec po dvouletém pobytu v krajském přeboru stěhujeme zpět do krajské 1. třídy. Nutno dodat, že oprávněně – konkurovat jsme dokázali pouze dvěma, možná třem soupeřům, a to pouze částečně. Jedno vítězství je málo. I tak ale děkujeme za přízeň všem fanouškům, především za jejich účast na posledním mistrovském utkání s Novým Bydžovem, kdy se hrálo před „zaplněnou tribunou“. S podobným výsledkem (dvěma vítězstvími) skončilo i dospělé B družstvo ve východočeské 2. třídě.

Poněkud lepší výsledky zaznamenaly červenokostelečtí veteráni. A družstvo skončilo ve vč. oblastním přeboru na pěkném 4. místě a B družstvo dokončilo svou cestu okresním přeborem nad 55 let dokonce na perfektním 2. místě. Obě družstva si zaslouží pochvalu za reprezentaci Červeného Kostelce v regionu a uznání za tenisové umění a dostatek elánu!

Podobně jako dospělí skončili dorostenci. Dvě těsné prohry 4:5 odsoudily tým, kterému před sezonou přerostli tři tahouni do dospělé kategorie, k cestě zpět do krajské třídy. Pozitivní však je, že starší žáci a žákyně, kteří si zkusili vyšší kategorii, se ve vyrovnanějších mistrácích neztratili, a věřím, že si přebor do dvou až tří let „vykopou“ zpět.

Co se nepodařilo dospělým a dorostencům, to zvládli v kritické sezoně (ve většině případů byli naši tenisté prvním rokem ve vyšší kategorii) mladší i starší žáci. Obě družstva si zajistila díky 2 výhrám účast v krajském přeboru i v dalším roce, za což všem hráčům i skvělým rodičům děkujeme! Nejvyšší krajská soutěž Červenému Kostelci sluší a doufejme, že podobně úspěšní budou naše mladé naděje i příští rok. Ostatně zápasy s kvalitními soupeři jsou nezbytným předpokladem k tenisovému růstu. Ve výčtu chybí ještě výsledek našich nejmenších tenistů. Bybtenisté skončili ve skupině 3., takže těsně (o 6 gemů) nepostoupili do vyřazovací fáze. Je to škoda, ale žádná tragédie – dětské zápasy jsou hodně specifické, a tak je důležitá především jejich konkurenceschopnost s nejlepšími soupeři. A tu prokázali.

Soutěže družstev tak skončily polovičním úspěchem. Držme proto palce do další sezony.

Turnaje s rekordní účastí

14 dní po zakončení soutěží družstev pořádal náš oddíl turnaj mužů a žen a týden poté turnaj mladších žáků a žákyň. Dospělí si turnajový víkend opravdu užili – tak, že kurt odmítali opustit i v nedělních 21 hod. večer, kdy se dohrávalo finále čtyřher. Turnaj proběhl za perfektního počasí a perfektní obsluhy našeho správce, a tak všech 26 mužů, popř. 12 žen bylo spokojeno. Akce nabídla očím návštěvníků řadu dramatických zápasů (hrálo se 11 třísetových bitev) nejvyšší krajské úrovně, což ocenil i starosta města, který se přišel na turnaj podívat. A všichni do posledního si chválili naše stále ještě nové zázemí. Celkové vítězství si připsal královéhradecký Marek Rous a náchodská Kristýna Fiedlerová, ve čtyřhře vybojovala vítězství dvojice Rous–Repák.

Z turnaje mladších žáků a žákyň se konal pouze turnaj mladších žákyň (žáci dali vesměs přednost turnaji ve Dvoře Králové nad Labem, kde pro změnu museli zrušit mladší žákyně). 14 mladých dívek bojovalo o poháry a medaile do nedělních 13 hod. Jasnou vítězkou se stala polská hráčka Joanna Zagaja, která ztratila ve dvouhře jediný gem. Ve čtyřhře se spolu s ní radovala z vítězství úpická Natali Luštincová.

V druhé polovině prázdnin nás čeká ještě pouťový turnaj, dětské soustředění, turnaj babytenistů a starších žáků, klubové turnaje a závěrečný posvícenský turnaj ve čtyřhrách. Těšme se!

Za tenisový oddíl Tomáš Kábrt


Pouťový turnaj ve dvouhrách

Sobota 29. července 2017
Prezentace do 9 hod.

Startovné: 50 Kč. Turnaj je určen pro rekreační i závodní hráče. Občerstvení zajištěno.
Zváni jsou všichni příznivci tenisové zábavy. Obhájce vítězství: Jan Ryba.


Zápis z jednání výkonného výboru

3. jednání v. v. – 8. 6. 2017


Tréninky o prázdninách

V sekci Tréninky byl aktualizován rozpis tréninků o prázdninách. Trénujeme podle něj od 3. července.


V půli cesty

Tenisová sezona družstev je v polovině. Máme napůl vyhráno, nebo jsme na půli cesty do krajské třídy?

Babytenisté mají svoji soutěž již téměř dohranou
Spokojení vítězové premiérového ročníku městského turnaje

Začněme u A-družstva dospělých. To v prvních třech utkáních zažilo předčasné (nebo opožděné?) Vánoce. Áčku postupně a potupně nadělovaly Kvasiny, Bělohrad a Dvůr Králové nad Labem. Skóre 1:26 mluví za vše. Soupeři byli na většině pozicích lepší a je třeba jim pogratulovat. A odhlédneme-li od výsledků, je třeba také poděkovat za velmi příjemnou atmosféru při ukání. Že to však ještě Kostelec nebalí, se ukázalo na VŠTJ v Hradci Králové, kde zabojovaly dámy, které získaly 3 body – i díky kolapsu jedné ze soupeřek. Snad ji lékaři v nemocnici dali dohromady a přejeme jí hodně zdraví! (Holt pouštět se do dlouhých výměn s Veronikou Turkovou – v čase psaní tohoto textu v Praze na Color runu – se nevyplácí.) Svého soupeře po odvrácení 2 matchballů utahal i Honza Gerhardt a poslední bod získal v dlouhém souboji Tomáš Kábrt. Takže je skvělé, že můžeme konstatovat, že po půli soutěže ještě je o co hrát! Se stejným počtem vítězství nakonec v půlce soutěže skončilo i dospělé béčko, které z většiny sbírá zkušenosti prvním rokem v kategorii dospělých.

Jak se nedařilo dospělým, tak se dařilo v první půli oběma veteránským družstvům. Áčko ve vč. přeboru i béčko v okresním přeboru nad 55 let si připsaly 3 vítězství a 1 porážku, a obě družstva tak zatím potvrdila, že patří k veteránské špičce v regionu. Držíme palce, aby výkonnost i zdraví vydržely a mohli jsme oslavit třeba i nějaké celkové prvenství!

Lehce za půlí cesty k záchraně v přeboru jsou mladší žáci a starší žáci. Jedno, resp. dvě vítězství vzhledem k výsledkům ve vyšší soutěži dávají žákům a žákyním velmi slušnou šanci k tomu, aby přebor udrželi. Ale ještě jedno pojišťovací by přidat mohli. Horší situace je u dorostenců, kteří dvakrát těsně prohráli 4:5 a budou muset ještě pořádně máknout. Naši nejmladší závodní hráči, babytenisté, již mají skupinu téměř za sebou se skóre 2:2. Duely s největšími konkurenty, Skalicí a Dvorem, bohužel dopadly těsně ve prospěch soupeřů, ale vzhledem k tomu, jak skvělé rodiče naši malí tenisté mají, slzičky brzy uschnuly. Díky, milí rodiče!

Během úvodního ostrého měsíce se také stále ladily organizační záležitosti související s novými kabinami a novým vedením oddílu. Zápisy z jednání výkonného výboru si můžete přečíst níže a v kategorii O klubu. Dne 13. května se také v areálu tenisového klubu uskutečnil první turnaj města Červený Kostelec, na který byli pozváni také zástupci červenokosteleckých firem. Vzhledem k tomu, že se jednalo o premiérový ročník, nebyla účast nijak zvlášť vysoká. Přesto jsme si sobotní den užili a k vítězství gratulujeme duu Kateřina Madarasová – Petr Linhart.

Za tenisový oddíl Tomáš Kábrt


Fotky z akcí na začátku sezony

Do fotogalerie byly přidány fotky z kolaudace nových kabin, slavnostního otevření a dne otevřených dveří. Prohlédnout si také můžete prezentaci sestavenou z fotek a videií z výstavby nových kabin. 


Aktualizace základních údajů

Po delší době byly aktualizovány základní údaje o klubu (viz levé menu) a zveřejněn byl zde také provozní řád areálu odsouhlasený v. v. a pronajímatelem areálu městem Č. Kostelec a rozpis domácích akcí na rok 2017.


Zápisy z jednání výkonného výboru

1. jednání v. v. – 11. 4. 2017

2. jednání v. v. – 10. 5. 2017


Události počátku 59. sezony tenisového oddílu

S počátkem sezony 2017, která je zároveň 59. sezonou tenisového oddílu TJ Červený Kostelec, se toho událo mnohé. Pojďme si to vše zrekapitulovat.

Zabydlujeme se v novém zázemí

Ze slavnostního otevření (foto: Jiří Mach)

Největší událostí tenisového oddílu za poslední léta je výstavba nového zázemí. Zasloužilo se o to opravdu velké množství lidí (zapojeno jich bylo odhadem cca sto), z nichž by se slušilo vyzdvihnout zastupitelstvo města v čele se starostou Ing. Rostislavem Petrákem. Hlasy právě těchto 25 lidí, z nichž ani jednou nebyl v hlasování týkajícím se tenisových kabin nikdo proti ani se nezdržel hlasování, rozhodly o největší sportovní investici ve městě od výstavby sportovní haly.

Nové tenisové zázemí stálo město Červený Kostelec cca 7 500 000 Kč. Vybavení zázemí bylo v režii tenisového oddílu, který ze svých zásob vydal cca 400 000 Kč. Kolaudace proběhla 31. března, 21. dubna se uskutečnilo slavnostní předání do rukou oddílu a následoval den otevřených dveří. O zájmu sportovců i ostatních občanů našeho města o tuto budovu svědčí číslo – v kabinách se vystřídaly odhadem přes dvě stovky lidí.

V současnosti ladíme ve spolupráci s novým správcem areálu p. Janem Diblíkem provoz zázemí. Upřímně, i přes velké množství starostí to je velmi příjemná práce.

Fotografie z kolaudace a slavnostního otevření budou přidány později, stejně jako video výstavby kabin.

Oddíl vede nový tenisový výbor

 
Z členské schůze

Po cca 10 letech se vyměnilo vedení oddílu. Na členské schůzi v sobotu dne 8. dubna byl zvolen nový výkonný výbor tenisového oddílu. V něm zasedli tito členové: Richard Brát, Miroslav Celba, Tomáš Čejchan, Vladimír Gerhardt, Tomáš Kábrt, Jiří Kult a Luboš Vejrek. Novým předsedou oddílu byl zvolen na prvním jednání nového výboru jednohlasně Tomáš Kábrt.

Nový výbor se shodl na co největší otevřenosti chodu oddílu, a tak si budete moci na těchto internetových stránkách a v kabinách na nástěnkách přečíst zápisy z jednání výboru.

Oddíl dodatečně ještě jednou děkuje členům bývalého výboru, a to Jaroslavu Bezděkovi, Luboši Domáňovi, Kateřině Madarasové a Leoši Šeslerovi za jejich práci!

Soutěžní družstva nečeká jednoduchý úkol

Z příjemného mistrovského utkání dospělých v Kvasinách (víc se rozplývat nebudu, protože jsme dostali 0:9 :-) pozn. T. Kábrt)

Během dokončování nového zázemí a jeho zařizování jsme museli také připravit kurty na novou sezonu. Dubnové nepříznivé počasí nám to příliš neulehčilo, přesto se díky obětavé práci členů oddílu (nejvíce brigádnických hodin odpracovali Borůvka Vladimír, Borůvka Martin a Bařtipán Václav) podařilo kurty na sezonu připravit přímo skvěle. Všichni, kdo se prací zúčastnili, zaslouží velkou pochvalu!

Soutěžní družstva čeká v letošní sezoně těžký úkol: udržet ve všech kategoriích vloni vybojovaný krajský přebor, tedy úroveň, na které se již hraje kvalitní tenis. První, dalo by se říci černý víkend (vítězství ku porážkám 1:4) ukázal, že to opravdu nebude jednoduché. Držme proto palce do dalších utkání.

Za nový výkonný výbor tenisového oddílu TJ Červený Kostelec T. Kábrt


Mimořádná členská schůze tenisového oddílu

Pátek 5. května od 19 hod. – tenisové zázemí
Nový výkonný výbor tenisového oddílu TJ Červený Kostelec zve členy oddílu na krátkou mimořádnou členskou schůzi, na které bude rozebrána finanční situace oddílu.

Těšíme se na vaši návštěvu. Za výbor ten. oddílu T. Kábrt


Skříňky na sezonu 2017 stále k dispozici

Po prvním náporu nám ještě zbylo poměrně dost volných skříněk! Kdo má zájem o skříňku na sezonu 2017, ať se staví u p. správce.

Cena: 150 Kč, každý dostane 2 klíče od skříňky + hlavní klíč od šaten.

Za oddíl tenisu T. Kábrt.


Venkovní tréninky od 10. dubna + tréninky o velikonočních prázdninách

Vážení tenisoví rodiče,

od pondělí 10. dubna již budeme trénovat venku – dle dosavadního rozpisu. Kdo by chtěl do konce školního roku v trénincích nějakou změnu, prosím, ozvěte se adresu kabrt.tomas@email.cz během týdne. Děkuji.

O velikonočních prázdninách, tj. 13., 14. a 17. dubna, se tréninky nekonají. Kdo by však přesto chtěl trénovat (obzvlášť to doporučuji závodním hráčům), ať se mi ozve a domluvíme se.

Za trenéry zdraví T. Kábrt.


Volební členská schůze tenisového oddílu

Sobota 8. dubna od 18 hod. – restaurace Divadlo

Zveme vás na důležitou výroční členskou schůzi, na které bude zvolen nový výkonný výbor tenisového oddílu. Součástí akce bude také představení nového správce, nových kabin, novinek v organizaci oddílu, ocenění úspěšných hráčů a týmů aj. Doporučujeme účast všech členů oddílu vč. dětí.

Těšíme se na vaši návštěvu. Za výbor ten. oddílu T. Kábrt


Brigády začínají ve středu 29. března

V8žení členové našeho oddílu,
 
ve středu 29. března začínají brigády  na tenisových kurtech. Platí vloni nastavená pravidla, brigády z letoška se promítnou do příspěvků příští rok.
 
Každý všední den se začíná v 16 hod. (můžete přijít i později), o víkendových brigádách napíšu později.
 
Prosím, hlaste se e-mail kabrt.tomas@email.cz, popř. na tel. číslo 734 313 590, kdo by kdy chtěl nastoupit. Na sebe si prosím vezměte obuv s hladkou podrážkou. Děkujeme.
 
Za tenisový výbor T. Kábrt

Fotky z mistrovských utkání dospělých zveřejněny

Ve Fotogalerii si můžete prohlédnout fotky z loňských mistráků dospělých.


Tréninky v týdnu od 13. února a o jarničkách

Vzhledem k zaučování mého nástupce na MěÚ a čtvrteční návštěvě Miloše Zemana v Č. K. nebudu mít v týdnu od 13. února čas trénovat. Proto budou zrušeny tyto tréninky:

Pondělí 13. února: 13-16 hod. v Grafoklubu, 14-16 hod. ve sportovní hale.
Úterý 14. února: 13-16 hod. ve sportovní hale
Středa 15. února: 13-15 hod. ve sportovní hale
Čtvrtek 16. února: 14-16 hod. v Náchodě

Ostatní hodiny se budou konat – buď s trenérkou Lenkou, Martinem nebo Eliškou. V pátek 17. února se koná vše dle plánu. V případě změn budu psát SMS.

-

V týdnu od 20., tedy o jarních prázdninách, se tréninky nekonají.

-

Zároveň oznamuji, že Honza Gerhardt z pracovních důvodů v Praze přerušil na neurčito tréninky v Červeném Kostelci. Místo něj budu ve sportovní hale od 27. února trénovat já. Situaci v Grafoklubu se budu snažit vyřešit o jarničkách. Komu nebudu o jarničkách volat, ať chodí od 27. února normálně jako celou zimu.

Příjemné prázdniny přeje za trenéry T. Kábrt


Pro vzpomínku

Zima, jak doufáme, už snad pomalu končí, a tak jí trochu pomůžeme. Náhodně nalezeno v archivu – není zcela dokončeno, ale kouzlo to má. Dětské soustředění 2013. :-)


Silvestr v novém letos slavit nebudeme

Výstavba nového tenisového zázemí se protáhla, a tak letošního Silvestra ještě v novém slavit nebudeme. Kolaudace kabin se po dohodě firmy Průmstav s městem Červený Kostelec přesunula na konec března. Na přelomu března a dubna tak čekejte také slavnostní otevření.

Za vedení ten. oddílu Tomáš Kábrt

Rozloučili jsme se se starými kabinami

Těsně před Vánoci letošního roku těžká technika zbourala naše přes šedesát let stojící kabiny. Zažily mnohé, a tak jim ze srdce přejeme, ať se dočkají sladkého odpočinku. 

1980 Říjen 2016 Prosinec 2016

Lze snad jen – s respektem k prožitému – poznamenat: Něco končí, něco začíná. 

Vedení tenisového oddílu


Fotky ze stavby kabin

Fotky z průběhu stavby včetně videí s můžete prohlédnout v sekci Fotogalerie.


Tréninky na zimu 2016/2017

V kategorii Tréninky byl aktualizován rozpis tréninků na zimu až jaro. Hodiny psané pod Grafoklubem se v týdnu od 10. října z důvodu podzimního bazaru konají ještě venku. Do nafukovačky budeme jezdit od začátku listopadu, takže do té doby budeme také trénovat na venkovních kurtech. Pokud bude počasí nepříznivé a tréninky budu muset zrušit, dám vědět SMSkou.

Další změny budu řešit individuálně.

Za trenéry Tomáš


Další fotky ze stavby kabin

aneb co se dělo v našem areálu během prvních 14 dní stavby.

Smrk padnul za vlast V menší šatně od minulého týdne trochu táhne
Díra Díra z druhé strany
Jedna z posledních fotek interiéru starých kabin Základem jsou základy

Chemické záchody od 17. srpna

Chemické záchody firmy Eko Delta budou do našeho areálu navezeny ve středu 17. srpna. Děkujeme tímto městu Červený Kostelec, které nám záchody zařídilo a jejich správu i zaplatí!


Stavba kabin byla zahájena

Ve čtvrtek 28. a v pátek 29. července se začalo v našem areálu konečně něco dít... :-)

(nedělní klubový turnaj se bude konat dle plánu)


Klubový turnaj č. 2

Vážení tenisoví rodiče,

pro hráče přípravky, babytenisty a žáky pořádáme v neděli 31. července druhý z klubových turnajů. 

Účast je dobrovolná. Turnaj doporučujeme níže uvedeným hráčům, ostatním doporučujeme ještě chvíli počkat (nebo zavolat Tomášovi a účast prodiskutujeme). Systém turnaje bude určen dle účasti přímo na místě, v případě výkonnostních rozdílů budou děti „rozumně“ rozděleny.

Prosím, vezměte si občerstvení s sebou. Kantýna nebude v provozu (dělníci zatím nedorazili, ale kabiny již nejsou ve funkčním stavu).

Startovné: 50 Kč (drobné ceny, diplomy, organizace)

Prosím o potvrzení účasti mailem do pátečních 17 hod. Díky.

Přípravka

Prezentace: do 8.45 hod., průběh cca 9–12 hod.

Ang, Balcar, Bergerová, Krátká, Jansa, Kaválek, Kubeček, Kuřátková, Macháček O., Mansfeldová, Smetana, Smolík, Souček, Škodová, Teichman P., Telková, Volhejn, Volhejnová, Zajíčková

Babytenis

Prezentace: do 8.45 hod., průběh cca 9–12 hod.

Celba, Bílý, Linhartová, Štrof, Němeček, Svoboda, Gall, Neuman, Jará, Špelda II., Řiháková T., Špelda I.

Žáci

Prezentace: do 11.45 hod., průběh cca 12–15 hod.

Drtinová, Gallová, Havrda, Lelek, Rada, Vejrek, Fučík, Vojtěch, Lanc, Teichman T., Nosek V., Bolková, Vejrková, Hrušková, Madarasová, Neumanová, Kultová, Macháček J., Kejklíčková, Žáčková, Kollert


Staveniště bylo předáno

Zástupci města a tenisového oddílu předali firmě Průmstav, a.s., staveniště

Krátce po podpisu smlouvy mezi městem Červený Kostelec a firmou Průmstav, a. s., vítězem výběrového řízení na stavbu tenisového zázemí, bylo předáno staveniště do rukou dodavatelské firmy. Předání se dne 21. července zúčastnili zástupci tenisového a fotbalového oddílu, města i firmy Průmstav. Na místě byly konkretizovány podmínky bezpečnosti práce a domluven provoz zavlažování kurtů během stavby.

Staveniště bude odděleno od zbytku tenisového areálu plotem, který bude veden od rohu kurtu č. 4 (tam, kde stála vždy popelnice) napříč chodníčkem k plotu u kurtu č. 2. Plotem bude uzavřen také vstup od kabin na kurt č. 4. Z důvodu bezpečnosti omezíme také pohyb na kurtu č. 4 tak, že bude možné pouze sedět na přemístěných lavičkách.

Práce budou probíhat od pondělí 25. července, termín dokončení stavby je konec prosince. Dělníci by měli pracovat dennodenně do 18 hod., pravděpodobně vč. víkendů. Vyjma hluku a prachu by dění na tenisových dvorcích neměli nijak omezovat. Zavlažování kurtů by mělo být přerušeno pouze po dobu nezbytně nutnou (dle zástupce firmy v řádu dnů). Dělníci budou na staveniště přicházet přes fotbalový areál.

O instalaci chemických toalet jednáme. 

Tréninky budou probíhat dle plánu.

Nečekají nás příjemné tenisové měsíce, ale věříme, že výsledek bude stát za to.

Za výbor tenisového oddílu T. Kábrt

Všechny snímky z předání viz fotogalerie


Rozpis tréninků na červenec a srpen – upravený rozpis

Do sekce Tréninky byl přidán rozpis tréninků upravený na základě vašich připomínek. Další úpravy už budeme řešit individuálně (volejte Tomáše nebo pište na e-mail kabrt.tomas@email.cz). 

Za trenéry zdraví T. Kábrt


Rozpis tréninků na červenec a srpen – začínáme trénovat 11. července!

Vážení tenisoví rodiče,

v sekci Tréninky najdete rozpis tréninků na prázdniny, podle kterého začneme trénovat v pondělí 11. července.

V případě nějakých připomínek se prosím ozvěte co nejdříve, abychom mohli udělat včas změny. Prosím, zkontrolujte v neděli ještě svůj e-mail, zda nedošlo k nějakým přesunům. Díky.

V týdnu, kdy začnou tréninky, by také měli do areálu najet dělníci na stavbu kabin. Staveniště by mělo být celé oploceno, a tak by snad neměl být větší problém. O bezpečnosti na kurtech budeme informovat. V případě, že se nějaké problémy vyskytnou, je budeme řešit se stavbaři i s Vámi.

Zdraví za trenéry T. Kábrt


Výsledky mistrovských utkání o víkendu 25. a 26. června

Dospělí (kr. přebor): LTC Nový Bydžov A – TJ Červený Kostelec 7:2 (konečné umístění: 4.)
Veteráni A (vč. přebor): TO TJ Tesla Pardubice – TJ Červený Kostelec 6:3 (konečné umístění: 3.)
Dorost (kr. soutěž): TJ Červený Kostelec – Tenis-centrum HK D 6:3 (konečné umístění: 1. = postup do krajského přeboru!)
St. žáci (kr. soutěž): TJ Červený Kostelec – SK Týniště nad Orlicí 6:3 (konečné umístění: 1. = postup do krajského přeboru!)
Ml. žáci (kr. přebor): 
Tenis-centrum HK B – TJ Červený Kostelec 7:2 (konečné umístění: 3.)
Babytenis (semifinále Memoriálu Z. Kocmana):
TJ Červený Kostelec – Tenis-centrum HK A 3:3 (26:28 na gemy) 


Harmonogram přípravy na stavbu nových kabin

Stavba nového zázemí se kvapem blíží, a tak je třeba pomalu se rozloučit s tím starým, dnešní době již nevyhovujícím. Věnujte proto prosím pozornost následujícím datům:

27.–29. června – vyklízení skříněk. Prosíme všechny členy oddílu, aby v těchto dnech vyklidili své skříňky, které poté budou odvezeny do firmy Protec, a klíče nechali v otevřených skříňkách.

28.–29. června – brigáda. Vyklízení potřebných věcí ze starých kabin a jejich přesun na provizorní místa. K účasti na brigádě budete vyzváni e-mailem či telefonicky.

Sobota 2. července od 18 hod. – rozlučka se starými kabinami. Maso a pivo zajištěno, všichni, kdo kdy měli co do činění s kabinami, jsou zváni. 

Týden od 4. července – pravděpodobné zahájení stavby (přesný termín bude sdělen po návštěvě zástupcce vítězné firmy Průmstav, a. s., která bude stavbu realizovat).

Výbor tenisového oddílu


V červenci se začíná stavět!!!

Zastupitelstvo města Červený Kostelec dnes, 23. června 2016, právě odsouhlasilo na jaře slíbené dofinancování stavby zázemí tenisového oddílu. Celková cena stavby od A do Z cca 7 500 000 Kč. To znamená, že se v červenci opravdu začíná stavět!!!!!!!!!!


Babytenisté jsou mezi čtyřmi nejlepšími týmy v kraji, dospělí si zahrají přebor i příští rok

Sezona zápasů družstev se blíží ke konci a už teď je jasné, že bude patřit k těm vůbec nejúspěšnějším. Babytenistům se podařilo v nervydrásajícím čtvrfinále doslova urvat z trutnovských ručiček postup. Pomohl k tomu nejen v slzách otočený singl Barči Linhartové a týmový výkon v deblech, ale také nebývalá atmosféra, kterou vytvořili rodinní příznivci našich malých nadějí (především Hujer... teda Celbovi se vyznamenali :-) ). Jestli to takhle půjde dál, budeme muset požádat město o zakoupení přenosné tribuny. A to klidně a velmi rádi uděláme!

Sobota přinesla vyjma úspěchu babytenistů také důležité vítězství dospělých. Málokdo před sezonou odhadoval, že i se třemi výhrami se ještě bude bojovat o udržení. Ale situace taková byla a o to sladší bylo v pořadí již čtvrté vítězství, které jsme vydřeli v sobotu 18. června. Po vzoru našich fotbalistů jsme po horším začátku (1:2) zabrali a na poslední chvíli vybojovali 2 důležité body.  Tímto by se slušelo omluvit přihlížejícím jedincům se slabšími nervy, protože stav 0:4 ve třetím setu Tomášova zápasu a Verčina ztráta vedení 5:3 ve třetím jistě nepřispěla k vnitřní vyrovnanosti všech přihlížejících. Ale zadařilo se a do čtyřher jsme mohli jít za oblíbeného stavu 4:2. Poslední bod už pak Honzové za přispění šesti čárek na účtence jednoho nejmenovaného hráče dotáhli a mohli jsme slavit.

Před námi je poslední mistrovský víkend a v něm půjde také o hodně: o postup do přeboru budou bojovat starší žáci a dorost, mladší žáci budou hrát v přeboru o stříbro a babytenisté se pokusí dostat do finále Memoriálu Z. Kocmana. Držte palce!


Výsledky mistrovských utkání o víkendu 18. června a 19. června

Dospělí (kr. přebor): TJ Červený Kostelec – Chlumec nad Cidlinou A 5:4
Veteráni A (vč. přebor): 1. Východočeská Tenisová Pardubice - TK Vých. sport. HK – TJ Červený Kostelec 4:5
Dorost (kr. soutěž): TJ Červený Kostelec – Baník Žacléř 9:0
St. žáci (kr. soutěž): TK Náchod – TJ Červený Kostelec 0:9
Ml. žáci (kr. přebor): 
TC Dvůr Králové B – TJ Červený Kostelec 3:6
Babytenis (čtvrtfinále Memoriálu Z. Kocmana):
TJ Červený Kostelec – Lokomotiva Trutnov A 4:2 


Červenokostelečtí babytenisté premiérově postoupili do čtvrtfinále Memoriálu Z. Kocmana

Úspěšní červenokostelečtí babytenisté

Babytenistům z Červeného Kostelce se poprvé podařilo postoupit do čtvrtfinále východočeské soutěže babytenisových družstev! Do další fáze soutěže postoupili díky čtyřem přesvědčivým vítězstvím ve skupině, z nichž poslední se událo nezvykle ve středu 15. června 2016 (odložené z deštivé soboty). Z celkového počtu 24 utkání ztratily naše mladé naděje pouze 2 v úvodním mistráku se Skalicí, a tak se v základní skupině bezpečně usadily na prvním místě.

Čtvrtfinále se odehraje v Červeném Kostelci proti A týmu Trutnova. Vzhledem k napjatě očekávanému (a jak je zvykem také pořadně napjatému) souběžně hranému utkání dospělých s Chlumcem, v němž půjde o zajištění krajského přeboru i v dalším roce, se pokusíme odložit babytenisové čtvrtfinále z obvyklých 14 hod. na 16 hod., kdy by už mohly být emoce trochu zklidněny. Snad. :-)

Přijďte zafandit o důležité sobotě jak dospělým, tak babytenistům!

T. Kábrt


Výsledky mistrovských utkání o víkendu 11. června a 12. června

Dospělí (kr. přebor): TK Dynamo Hradec Králové A – TJ Červený Kostelec 4:5
Veteráni A (vč. přebor): TJ Červený Kostelec – TK Lokomotiva Hradec Králové 9:0
Veteráni B (okr. soutěž nad 55 let):
TJ Červený Kostelec – Adršpach 3:0
Dorost (kr. soutěž): Nespin, z. s. – TJ Červený Kostelec 3:6
St. žáci (kr. soutěž): TJ Červený Kostelec – SK Třebechovice p.Orebem 6:3
Ml. žáci (kr. přebor): 
TJ Červený Kostelec – TK Kvasiny 8:1
Babytenis (Hradecko):
TJ Červený Kostelec – Lokomotiva Trutnov B 6:0 (odehráno 15. 6. 2016)


Výsledky mistrovských utkání o víkendu 28. května a 29. května

Dospělí (kr. přebor): TJ Červený Kostelec – Lokomotiva Trutnov 5:4
Veteráni A (vč. přebor): USK Pardubice – TJ Červený Kostelec 7:2
Veteráni B (okr. soutěž nad 55 let):
TJ Červený Kostelec – Malé Svtoňovice 1:2
Dorost (kr. soutěž): TJ Červený Kostelec – TK Náchod 8:1
St. žáci (kr. soutěž): Tenisový klub SPORT, o.s. – TJ Červený Kostelec 6:3
Ml. žáci (kr. přebor): 
TENIS-CENTRUM DTJ HK C – TJ Červený Kostelec 5:4


Výsledky mistrovských utkání o víkendu 21. května a 22. května

Dospělí (kr. přebor): TENIS-CENTRUM DTJ HK C – TJ Červený Kostelec 9:0
Veteráni A (vč. přebor): TJ Červený Kostelec – LTC Jaroměř 7:2
Dorost (kr. soutěž): LTC Jaroměř – TJ Červený Kostelec 1:8
St. žáci (kr. soutěž): TJ Červený Kostelec – TK Kvasiny 8:1
Ml. žáci (kr. přebor): 
TJ Červený Kostelec – Lokomotiva Trutnov B 7:2
Babytenis (Hradecko): TK Náchod – TJ Červený Kostelec 0:6 (0:36 na gemy!)


Výsledky mistrovských utkání o víkendu 7. a 8. dubna

Dospělí (kr. přebor): TJ Lázně Bělohrad A – TJ Červený Kostelec 7:2
Veteráni A (vč. přebor): TC Profistav Litomyšl – TJ Červený Kostelec 3:6
Dorost (kr. soutěž): TJ Červený Kostelec – TK Česká Skalice 5:4
St. žáci (kr. soutěž): TJ Červený Kostelec – Nespin, z.s. 6:3
Babytenis (Hradecko): Tenisový klub SPORT, o.s. – TJ Červený Kostelec 0:6


Výsledky mistrovských utkání o víkendu 30. dubna a 1. května

Dospělí (kr. přebor): TJ Červený Kostelec – TK Semily A 7:2
Veteráni A (vč. přebor): TJ Červený Kostelec – TK Dynamo Hradec Králové 4:5
Dorost (kr. soutěž): SK Třebechovice p.Orebem – TJ Červený Kostelec 3:6
Ml. žáci (kr. přebor): TJ Červený Kostelec – SK Týniště nad Orlicí 6:3
Babytenis (Hradecko): TJ Červený Kostelec – TK Česká Skalice 4:2


Tréninky 04–06/2016 – rozpis. Trénujeme takto od 25. dubna!

Vážení tenisoví rodiče, 

zde si můžete prohlédnout rozpis tréninků na období duben – konec školního roku. Pokusili jsme se vyhovět Vašim požadavkům – ale nebylo možné vyhovět úplně všem. Těm, kterým jsme nevyhověli, se omlouváme.

Se stávajícími tréninky jsme (pokud jste nechtěli) se snažili nehýbat, což se ve většině případů povedlo. I tak si ale radši zkontrolujte, kdy Vaše dítě trénuje, aby přišlo na trénink správně.

Podle tohoto rozpisu začínáme trénovat už od pondělí 25. dubna!

Případné další změny prosím dejte vědět na e-mail Toma nebo Katky co nejdříve.

Díky.

Pěkný zbytek víkendu, trenéři

P.S. Některého z trenérů čas od času zastoupí Denisa. Bude se jednat spíš o nárazové výměny. A s trénováním nám také pomůže Eliška Kuldová – položka Výpomoc (trenérskou licenci si plánuje udělat tuto zimu).


Tenisové soustředění 2016 babytenistů–mladších žáků se konat nebude

Vzhledem k plánované výstavbě nového tenisového zázemí se letos nebude konat tenisové soustředění babytenistů–mladších žáků. O konání soustředění starších žáků–dorostenců se rozhodne na začátku prázdnin podle toho, jak bude situace na kurtech vypadat.


Výše členských příspěvků pro rok 2016

Stavba nových kabin s sebou přinese od července do října pro tenis nepříliš příznivé podmínky. Provoz by měl být zachován, přesto to vzhledem k přítomnosti těžké techniky a dělníků nebude to pravé ořechové (bezpečnostní opatření budou se stavební firmou i dozorem konzultována). Proto v. v. rozhodl o snížení členských příspěvků pro tento rok:

Dospělí 500 Kč
Mládež 300 Kč
Nečlen 150 Kč 1 hod./kurt


! Nový systém brigád !

Vážení členové tenisového oddílu a tenisoví příznivci, 

vzhledem k tomu, že již prakticky nefunguje dobrovolnická činnost, kdy by každý bez vyzvání odpracoval na tenisových kurtech alespoň minimální počet brigádnických hodin, rozhodl se výbor oddílu od jara 2016 ke změně systému.

Každý člen tenisového oddílu, který bude chtít na kurtech hrát, musí odpracovat na kurtech (nejlépe v jarní sezoně při přípravě kurtů) alespoň 3 brigádnické hodiny. Pokud tyto hodiny neodpracuje, zaplatí s členským příspěvkem v dalším roce i příspěvek na brigádu, a to ve výši 1 neodpracovaná hod. = 100 Kč. 

Naopak kdo odpracuje víc než 3 hod., dostane od oddílu odměnu 100 Kč za každou odpracovanou hodinu.

Evidenci povede p. správce L. Domáň.

Tyto pravidla platí pro členy oddílu, kterým v r. 2016 bude 19 let a více. Pro ty, kterým je méně (a v případě dětí pod 15 let pro jejich rodiče), platí níže uvedená pravidla.

Kompletní pravidla

Brigádnická povinnost pro člena oddílu*: 3 hod. práce

    neodpracováno    odpracováno
Člen oddílu 19 let a více    100 Kč/1 hod.   100 Kč/1 hod.
Člen oddílu 15–18 let   50 Kč/1 hod.   50 Kč/1 hod.
Rodič jednoho nebo více členů
oddílu do 14 let**
  50 Kč/1 hod.   50 Kč/1 hod.

*Za člena oddílu se považuje člen tenisové školičky nebo ten hráč, který zaplatí členské příspěvky.
** Pokud je rodič s dětmi v tenisové školičce sám členem oddílu, množství hodin se mu nepřičítá a platí mu povinnost pouze
3 odpracovaných hod. (100 Kč/neodpracovaná hod.)

Brigády začínají v úterý 29. března! 
K přihlášení na brigádu volejte p. Dománě (tel. 608 423 833)

Instrukce pro registraci závodních hráčů pro rok 2016 (.pdf)

Předsezonní sparingy v Teplicích nad Metují 2. dubna 2016 (.pdf)


Tomáš Celba těsně pod stupni vítězů

Tomáš Celba s diplomem za 4. místo. Výraz tváře hovoří za vše. :-)

Své premiérové brambory bral nadějný červenokostelecký babytenista Tomáš Celba. Tentokrát za čtvrté místo na turnaji na Teniscentru v Hradci Králové v sobotu 19. března. Tomáš nejdříve vyhrál základní skupinu, ve čtvrtfinále opět jasně přehrál dalšího hráče a jeho skvělá cesta v konkurenci 13 tenistů se zastavila až v semifinále. Souboj o bronz nabídl dle komentářů dohlížejících rodičů obou hráčů vynikající tenis, v němž Tomáš o kousek prohrál (4:6). Skupiny a celý pavouk zde.

I tak ale Tomášovi gratulujeme (o to víc, že se turnaje zúčastnil den po příjezdu z lyžařského kurzu) a děkujeme jemu i jeho doprovázejícímu tatínkovi za skvělou reprezentaci červenokosteleckého tenisu po celou zimu. Jeho počet odehraných turnajů (6) je spolu s počtem turnajů Pavla Rady (11) vzorem pro všechny ostatní začínající hráče, kteří to s tenisem myslí alespoň trochu vážně.

Na turnaji v Hradci si odbyl svoji mimokosteleckou turnajovou premiéru také Jonáš Bílý, který bohužel doplatil na smolný los, když se dostal do jediné tříčlenné skupiny, a k tomu hrál s budoucím vítězem turnaje a dalším velmi dobrým hráčem. I přesto, že to na vítězství nestačilo, je skvělé, že si kluci (spolu s Petrem Štrofem o nějaký ten týden dříve) turnaje osahali, a doufáme, že v tomto budou pokračovat i v létě.

Za trenéry Tomáš 


Oba finalisté

Další vítězství a stříbro pro Pavla Radu

Pavel Rada si na turnaji v Pardubicích připsal další body do své velmi vydařené poslední zimní sezony v mladších žácích. O víkendu 5. a 6. března se probojoval do finále singla, když vyhrál dva supertiebreaky a porazil mj. nasazenou turnajovou dvojku. K tomu navíc přidal i vítězství ve finále čtyřhry.

V pondělním finále pak bohužel nestačil na nasazenou jedničku Ondřeje Záplatu 3:6, 3:6. I tak si ale Pavel zaslouží (jako už poněkolikáté) uznání.

Dobrá práce!

Celý pavouk zde.

Trenéři


Zastupitelstvo města schválilo výstavbu nových kabin pro tenisový oddíl TJ Č. Kostelec

Investiční akci okomentuje na výroční schůzi starosta města Ing. Rostislav Petrák
Půdorys nových kabin
Boční pohledy na nové tenisové zázemí

Vážení tenisoví příznivci,

dovolte mi vám oznámit skvělou novinu. Po zhruba rok a půl dlouhém snažení velkého množství členů TJ, členů komisí, radních, architektů i některých zastupitelů se podařilo vytvořit návrh nového zázemí našeho oddílu, jehož realizaci ve čtvrtek 3. března 2016 jednohlasně odsouhlasilo zastupitelstvo města Červený Kostelec (23-0-0).

Podobu nového zázemí, navržené Ing. arch. Pavlem Šmelhausem (navrhoval mj. Prodejní zahradu Trees), najdete na přiložených obrázcích. Na přelomu roku ho konzultovalo a upravovalo vedení města, vedení ten. oddílu, architektonická komise, pracovnice územního pracoviště Náchod Krajské hyg. stanice Královéhradeckého kraje a další lidé. Výsledkem je projekt, který – doufáme – bude vyhovovat naprosté většině zainteresovaných. Navržení tenisového zázemí předcházelo předání veškerého majetku TJ Červený Kostelec městu Červený Kostelec (podmínka města) a nečekané vypsání dotačního titulu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (viz dále).

Celkem bude výstavba budovy, umístěné na travnatém vyvýšeném prostoru nad současnými kabinami (které budou následně strženy), stát cca 6 mil. Kč vč. DPH. Konkrétní cena bude vysoutěžena po vydání stavebního povolení (v současnosti se k projektu vyjadřují všechny potřebné instituce) a zaplatí ji město Červený Kostelec. Přípravu projektu ten. zázemí uspíšila možnost poskytnutí dotace od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, kterou ministerstvo vypsalo na konci minulého roku. Výstavba by měla proběhnout, pokud vše půjde podle plánu, od začátku července do konce října. Více informací o projektu najdete na webu města

Celý projekt okomentuje na blížící se výroční schůzi starosta města Ing. Rostislav Petrák. Proto všechny příznivce tenisového oddílu zveme v sobotu 9. dubna do salonku restaurace Divadlo, kde se bude tradiční výroční schůze konat.

Další informace včetně poděkování všem zainteresovaným osobám a přesných termínů výstavby budou zveřejněny později.

Za výbor tenisového oddílu a vedení tělovýchovné jednoty T. Kábrt


Dvě stříbra Pavla Rady a Tomáš Celba pod stupni vítězů

Pavel Rada s Františkem Kafkou, kterého porazil v semifináleZatím nejúspěšnější turnaj absolvoval o víkendu 6. a 7. února Pavel Rada, když se poprvé probojoval do finále singla. I když v Pardubicích na nejcennější trofej nezískal, zaslouží si velkou pochvalu a gratulujeme! Těsné 2. místo si připsal i ve čtyřhrách.

Dobrý výkon podal také Tomáš Celba na turnaji babytenistů ve Dvoře Králové nad Labem, kde bez prohry vyhrál skupinu. I když ve čtvrtfinále podlehl velmi dobře hrající domácí hráčce, posíláme palec nahoru za první pěkný výsledek s novou raketou. A chválíme také Petra Štrofa za to, že se s Tomášem bez bázně a hany vypravil do Dvora na svůj první turnaj v životě, kde srdnatě bojoval v každém zápase a nakonec si připsal jedno vítězství (a to druhé o míček nevyšlo). 

Trenéři


Pavel Rada s Matějem Krupičkou

První vítězství pro Pavla Radu a bronz pro Tomáše Celbu

Dodatečně gratulujeme Pavlu Radovi k 1. vítězství v turnaji ČTS v životě. Pohár a diplom získal s Matějem Krupičkou ve čtyřhře na prosincovém turnaji mladších žáků pořádaném českoskalickým klubem v Pardubicích. Na dalším, již zcela předvánočním turnaji tamtéž vybojovali kluci bronz.

První „bednu“ získal také babytenista Tomáš Celba, který vybojoval 3. místo na turnaji pořádaném také v Pardubicích.

Gratulace a jen tak dál, pánové!

Trenéři


Shrnutí sezony 2015

Jak proběhla sezona 2015? Dočtete se v textu zveřejněném v Červenokosteleckém zpravodaji


Červený Kostelec Folklor Open ovládl Bohuš Nosek

Další turnaj pořádaný v Červeném Kostelci proběhl o víkendu 22. a 23. srpna. V slunečném, i když větrném počasí nenašel ve dvouhře lepšího hráče Kvasiňák Bohuš Nosek, který nejtěžšími chvílemi prošel v prvním kole, když vyhrál nad Davidem Kafuňkem 7:5 v tie-breaku třetího setu. Pak už byla cesta o něco méně komplikovanější – a pro přihlížející je jen škoda, že se ve finále neopakovala pětihodinová bitva z Kvasin s Ondrou Mazáčem. "Boďa" vyhrál jasně 6:3 a 6:1. Ondra si ale spravil chuť ve finále čtyřhry, kde s druhým Ondrou (Labíkem) vyhráli jasně nad Bohušem a Honzou Blažkem 6:0 a 6:2. Z důvodu probíhajících folklorních slavností (kam někteří hráči také zavítali) chybí fotodokumentace, a tak zveřejňujeme foto letošního vítěze zdoby před několika... jary (l.p. 2000, finalisté 24. ročníku turnaje O putovní pohár města Červený Kostelec, vlevo Prášek, Boďa vpravo). :-)


Fotky z turnaje Červený Kostelec Open jsou zveřejněny

Ve Fotogalerii si můžete prohlédnout fotky z prvního mužského turnaje v Červeném Kostelci v r. 2015: Červený Kostelec Open, který vyhrál Marek Dopita, když ve finále porazil Ondru Labíka i přes drobné zranění ve 3 setech. Třetí skončili Honza Gerhardt a Petr Smutný. Ve finále čtyřhry urval těsně Marek Dopita a Petr Smutný vítězství nad Ondrou Labíkem a Tomášem Kábrtem 10:7 v supertiebreaku.

Kompletní pavouk zde.


Pouťový turnaj vyhrál Honza Ryba

Děkujeme všem 18 hráčům a dalším desítkám lidí, kteří se přišli podívat, za účast na dalším ročníku pouťového turnaje. Po celý den jsme – i díky přízni počasí – mohli sportovat i občerstvovat se v příjemné atmosféře, kterou jste pomáhali vytvořit.

Cenu za vítězství si nakonec odnesl Jan Ryba, když vyhrál nad Tomášem Kábrtem 9:8 (v tie-breaku 7:2). V semifinále skončila cesta turnajem pro JIřího Prouzu a Jiřího Melichara. Soutěž útěchy ovládl Martin Borůvka, když ve finále vyhrál nad Martinem Košťálem 9:5. Gratulujeme!

A k nahlédnutí jsou už i fotky z celého dne.


Fotky z mistrovských utkání mládežnických týmů zveřejněny

Ve Fotogalerii si můžete prohlédnout fotky z mistráků mládežnických týmů 


Fotky z mistrovských utkání dospělých zveřejněny

Ve Fotogalerii si můžete prohlédnout fotky z úspěšných mistráků dospělých. .


Družstvo dospělých se probojovalo do krajského přeboru!

Družstvo dospělých včera uspělo i ve svém 7. mistrovském utkání v královéhradecké krajské soutěži a po několikaletém snažení tak konečně postoupilo do krajského přeboru!

Na fotce zleva: Jan Gerhardt, Patrik Erlebach, Tomáš Kábrt, Vladimír Borůvka, Veronika Turková, Aleš Vrzáček, Denisa Kozáková, Jan Ryba, Kateřina Madarasová. (Na fotce ještě chybí Gabriela Bergmanová, Eliška Kuldová a Vojtěch Gerhardt, kteří se také zapojili do bojů o přebor.)

 


Nábor malých tenistů

Vážení rodiče, v měsících květnu a červnu neproběhl plánovaný nábor; jsme si toho vědomi a máme pro to důvod – organizační. Nábor proběhne poslední týden v srpnu, a to proto, aby si noví tenisté mohli hned lépe zorganizovat všechny kroužky v novém roce. 

Letos budeme brát ročníky 2009 a 2010.

Trenéři


Byly zveřejněny fotky z výroční schůze z 28. 3. 2015. Najdete na zoneramě a v sekci Fotogalerie (viz levé menu). Díky za velmi slušnou účast na této tradiční akci (přítomno bylo zhruba 50 lidí).

Letos jsme neocenili pouze hráče, ale také dvě osobnosti, které věnovaly červenokosteleckému tenisu prakticky celý svůj život: Milana Wolfa, který stál pětadvacet let v čele tenisového oddílu a prakticky se zasloužil (spolu s ostatními tehdejšími nadšenci) o vybudování našeho areálu a založení tradice závodního tenisu u nás, a Otto Středu, dlouholetého hráče a neúnavného baviče svého okolí. Oba muži dostali květinu a pamětní plaketu za celožeivotní oddanost červenokosteleckému tenisu.

Vyjma oceňování jsme také zrekapitulovali loňský rok ze strany hospodaření a společně s předsedou TJ Martinem Burdychem představili záměr města vystavět oddlům adekvátní zázemí a přebudovat v současnosti zašlý Svojsíkův park na park se sportovním využitím.


Můžete se hlásit na turnaje!

Vážení rodiče,

v pondělí 16. března byl na www.cztenis.cz zpřístupněn seznam turnajů pro letní sezonu. Kdo se chce zúčastnit turnajů jednotlivců, doporučujeme se přihlásit již nyní, zájem o turnaje je obrovský, tak ať se dostanete do soutěže a nemusí se z Vás stát náhradníci. Běžně si každý přihlásí již teď 10–12 turnajů v okolí a v případě potřeby je pak odhlašuje (pozor, odhlásit se je nutné 10 dní před turnajem, jinak budete penalizováni). Opačný postup nefunguje a Vaše dítě se na turnaj kvůli velkému zájmu nedostane.

Na turnaj se přihlásíte přes informační systém – po přihlášení na hlavní stránku kliknete v horním menu na Přihláška na turnaj, vyberete kategorii, ve které Vaše dítě soutěží, a kliknete na ten turnaj, kterého se budete chtít zúčastnit (lze zvolit libovolný počet). Na kartě turnaje zvolíte Chci se přihlásit na tento turnaj. Pokud se Vás systém zeptá, zda se opravdu chcete přihlásit na tento turnaj, ještě tuto otázku potvrdíte. Jméno Vašeho dítěte by se mělo zobrazit v seznamu přihlášených hráčů na kartě turnaje.

Připomínám, že termíny turnajů pořádaných v Červeném Kostelci jsou tyto:

Dětské turnaje pořádané v rámci Českého tenisového svazu (ČTS):

5. 9. Turnaj babytenistů (v termínovce českého tenisového svazu) v Č. Kostelci

12.–14. 9. Turnaj mladších žáků a mladších žákyň (v termínovce ČTS) v Č. Kostelci


 

Důležité termíny pro děti:

3.–7. 8. Tenisové soustředění babytenis–mladší žáci

6.–10. 8. Tenisové soustředění st. žáci–dorost

5. 9. Turnaj babytenistů (v termínovce českého tenisového svazu) v Č. Kostelci

12.–14. 9. Turnaj mladších žáků a mladších žákyň (v termínovce ČTS) v Č. Kostelci

Přihlásit se na turnaj budete moci po zaplacení každoročního soutěžního poplatku a zveřejnění letní termínovky. Návody včas dostanete.

 

Termíny turnajů pro dospělé:

11.–13. 7. Turnaj mužů a žen (v termínovce ČTS) v Č. Kostelci

22.–24. 8. Turnaj mužů (v termínovce ČTS) v Č. Kostelci

26. 9. Posvícenský turnaj ve čtyřhrách

Tomáš a Honza